پرش به محتوا

همکاری ترکیه و کردستان عراق در فروش نفت داعش

ژنرال سرگئی رودسکوی روز جمعه به روزنامه‌نگاران گفت تصاویر هوایی از حومه زاخو (شهری در کردستان عراق) تمرکز  ۱۱,۷۷۵ نفت‌کش و کامیون را در دو سوی مرز ترکیه-عراق نشان می‌دهند. ژنرال رودسکوی گفت: «باید توجه کرد که نفت هم از عراق و هم از سوریه از این ایستگاه بازرسی [زاخو] می‌گذرد. ضربات کاری نیروی هوایی روسیه در سوریه تروریست‌ها را مجبور کرده است برای انتقال نفت خام دنبال مسیرهای جدید بروند. در حال‌حاضر، نفت‌کش‌ها از منطقه دیرالزور سوریه که تحت کنترل دولت اسلامی قرار دارد در جهت مرز عراق بسمت زاخو و موصل حرکت می‌کنند. رودسکوی گفت: «اما، علی‌رغم تغییر قابل توجه در مسیر، نقطه پایان انتقال نفت ترکیه است.»

منبع: روسیه امروز

تارنگاشت عدالت
۲۵ دسامبر ۲۰۱۵‌

oel_tur_russia

ستاد کل: اطلاعات روسیه ۱۲,۰۰۰ نفت‌کش و کامیون را در مرز ترکیه-عراق رصد کرد

ستاد کل نیروهای مسلح روسیه گزاش داده است که اطلاعات روسیه حدود ۱۲,۰۰۰ نفت‌کش و کامیون را در مرز ترکیه-عراق رصد کرد.

ژنرال سرگئی رودسکوی روز جمعه به روزنامه‌نگاران گفت تصاویر هوایی از حومه زاخو (شهری در کردستان عراق) تمرکز  ۱۱,۷۷۵ نفت‌کش و کامیون را در دو سوی مرز ترکیه-عراق نشان می‌دهند.

ژنرال رودسکوی گفت: «باید توجه کرد که نفت هم از عراق و هم از سوریه از این ایستگاه بازرسی [زاخو] می‌گذرد.

رودسکوی گفت کامیون‌های سنگین با محموله نفت از مرز ترکیه-سوریه نیز همچنان عبور می‌کنند. ژنرال افزود در عین‌حال، تعداد نفت‌کش‌ها در مسیرهای شمالی و جنوبی انتقال نفت از سوریه رو به کاهش است.

رودسکوی گفت «طبق اطلاعات ماهواره‌ای تعداد نفت‌کش‌ها در «مسیر شمالی» بسمت پالایشگاه شهر باتمان در ترکیه بمیزان چشمگیری کاهش یافته است» و افزود تعداد نفت‌کش‌هایی که از «مسیر جنوبی» بین شهرهای ریحانلی [در مرز سوریه] و اسکندورن حرکت می‌کنند به ۲۶۵ کاهش یافته است.

نیروی هوایی روسیه در سوریه حدود ۲,۰۰۰ نفت‌کش مورد استفاده اسلام‌گرایان برای انتقال نفت را نابود کرده است. در هفته گذشته، هواپیماهای جنگنده روسیه ۱۷ کاروان نفت‌کش و تعدادی از تأسیسات مورد استفاده تروریست‌ها برای استخراج و پالایش نفت را نابود کرد.

ضربات کاری نیروی هوایی روسیه در سوریه تروریست‌ها را مجبور کرده است برای انتقال نفت خام دنبال مسیرهای جدید بروند. در حال‌حاضر، نفت‌کش‌ها از منطقه دیرالزور سوریه که تحت کنترل دولت اسلامی قرار دارد در جهت مرز عراق بسمت زاخو و موصل حرکت می‌کنند.

رودسکوی گفت: «اما، علی‌رغم تغییر قابل توجه در مسیر، نقطه پایان انتقال نفت ترکیه است.»

 

https://www.rt.com/news/327063-russian-intelligence-oil-tankers-turkey/


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: