زخم مرئی بر صورت یک بچه و زخم نامرئی عمیق تر بر صورت یک جامعه!

baxieh

بخیه چانه دخترک ۴ ساله را شکافتند

زخم مرئی بر صورت یک بچه و زخم نامرئی عمیق تر بر صورت یک جامعه!

در کشور امام زمان، پدر و مادر زحمتکشی که یکی راننده تاکسی و دیگری پرستار است، با وجود کار شبانه روزی از پرداخت هزینه بخیه چانه دختر چهار ساله شان ناتوان هستند، یکی از آقازاده ها که بابک زنجانی را رئیس خود می نامد، برای خانم ابرو گوندش یک جت مخصوص به ارزش 16 میلیون دلار کادو می دهد!…

“سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی (وزیر بهداشت) در حاشیه سمینار پزشک پژوهش‌گر در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این‌که شنیده شده؛ شب گذشته در بیمارستانی در خمینی‌شهر اصفهان مادری فرزند خود را برای بخیه صورتش به اورژانس این بیمارستان می‌برد، اما پزشک اورژانس پس از اینکه متوجه می‌شود؛ این خانواده پولی ندارد، بخیه صورت این بچه را می‌کشد…” (1)

” دکتر حمید رضا طلوعی افزود: مادر بیمار توانایی پرداخت هزینه ۱۵۰ هزار تومانی درمان را برای ترخیص نداشت که با دستور مسوول کادر پزشکی، پرستار بخیه ها ی دختر چهار ساله را کشیده و بیمار با خونریزی و پار گی چانه از بیمارستان خارج می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: در این حادثه تاسف بار ، منشور حقوقی بیمار از سوی تیم پزشکی رعایت نشده است.

وی با بیان اینکه پس از این اتفاق تدابیر لازم برای ترمیم مجدد چانه بیمار در نظر گرفته شد، افزود : پزشک و پرستار مربوطه تا صدور حکم قطعی از اشتغال در مراکز درمانی ممنوع شدند.

وی افزود : دیگر اعضای کادر درمانی به هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری دانشگاه علوم پزشکی معرفی شدند … ” (2)

در این منشور حقوق بیمار (عکس شماره یک)، از بنیادی ترین و طبیعی ترین حق انسان یعنی حق حیات، کوچکترین اثری یافت نمی شود!

این منشور دروغین و گمراه کننده است! منشور حقوق بیماران ثروتمندان است! نه منشور حقوق بیمار بمعنی عام آن! زیرا بیمار فقیر را بعلت عدم توانایی پرداخت هزینه های بیمارستان و دکتر از در ورودی به درون بیمارستان راه نمی دهند… اولین و بنیادی ترین حق هر انسانی حق حیات و تضمین مداوی اوست… حقی که او را بدون توجه به میزان پول نقد و حساب بانکی اش به بیمارستان راه بدهند! کسب این حق در نظام سرمایه داری غیرممکن است! بدتر از آن چنین تقاضایی در فرهنگ سرمایه داری نوعی بلاهت بیکران و جنایت محض است… تقاضایی که در این نظام غیرقابل تحقق است بیانگر حماقت و روان پریشی متقاضی است! زیرا این نظام پایان تاریخ است و کسی حق ندارد به دنیایی بهتر از سرمایه داری موجود بیندیشد!… به همین دلیل در این نظام در مقابل سئوال علم و انسانیت بهتر است یا ثروت همه دومی را انتخاب می کنند! اگر کمی عمیق تر به مسئله نگاه کنیم در تحلیل نهایی پرسش واقعی این است: انسانیت بهتر است یا جنایت؟

شاید به نظر خیلی ها این نوع فرموله کردن مسئله اغراق آمیز و ناعادلانه جلوه کند! به این دوستان باید گفت: تمامی جنگها و جنایتهای بیکران تاریخ به خاطر غارت و کسب ثروتهای ملل و اقوام مغلوب و ضعیف تر بوده است! جنگ جزء جدایی ناپذیر و ذات نظام سرمایه داری است! به همین دلیل بزرگترین مدافعان این نظام حتی در قرن بیست و یکم مانند جرج بوش و تونی بلر و … شروع جنگهای دائمی را به بشریت بشارت می دهند!… شرکتهای خصوصی استخدام مزدوران جنگی … در دو دهه گذشته مثل قارچ رشد کردند و به میمنت جنگ ها و جنایات بیکرانی که در خاورمیانه جاریست به ثروتهای نجومی دست یافتند!

ملاحظه می فرمائید ثروت و کسب حداکثر سود ممکن از جنگ و جنایت جدایی ناپذیر است… بعضی وقتها این رابطه بسیار عریان و آشکار است ولی اصولا بعلت حاکمیت فرهنگ و ادبیات طبقه حاکم و تلاش شبانه روزی رسانه های عمومی… این واقعیات خونین در زیر فرشی از گلهای زیبا و تزئینی بغایت پوشیده و نامرئی می ماند!

نظر روبرت فوکس دانشجوی علوم سیاسی آلمانی که می خواست با بطن جامعه ایران آشناشود.

او با دوست خبرنگارش در مجموع دو هفته در ایران بودند و بیش از دو هزار کیلومتر سفر کرده اند…

او در مقاله ای که پیوندش در زیر آمده است … در مورد خیلی از خصوصیات خوب و بد ایرانی ها نظرش را بیان کرده است…

“برایم بسیار جالب بود ترس پنهان از سپاه پاسداران یا بسیج همه جا محسوس است… “

شما دانشجوی علوم سیاسی هستید و تصمیم داشتید با بطن جامعه ایران آشنا شوید. این جامعه را از نظر سیاسی چطور ارزیابی می‌کنید؟

“آنچه من تجربه کردم توجه صد در صد جوان ایرانی به مادیات بود. ظاهر زندگی برای آنها بسیار بسیار مهم است. از جراحی زیبایی بینی گرفته تا ثروت و دارایی. کمتر کسی در میان جوانانی که من دیدم به ارزش‌های غیرمادی مثل آزادی، یا امکان رشد فردی فکر می‌کرد.

به نظر من می‌توان گفت آنها به نوعی در برابر شرایط تسلیم شده‌اند و حال تمام توجه خود را معطوف مادیات کرده‌اند. برداشت کلی من از تمام صحبت‌هایی که با جوانان ایرانی داشتم این است که نسل جوان بلندپروازی کمتری برای ایجاد تغییر دارد. حوصله نبرد و جدل ندارد بلکه تلاش می‌کند با شرایط به تعامل برسد… ” (3)

این خصلت ایرانی ها بقدری برجسته است که حتی یک دانشجوی غربی بیگانه با فرهنگ و تاریخ ایران در اولین سفرش متوجه ابعاد این فاجعه اخلاقی و انسانی می شود!…

علم بهتر است یا ثروت؟

دانش آموزی در انشای خود نوشته بود… “اگر پول داشتیم، هر روز سیب زمینی نمی خوردیم، به جای میوه گندیده و ارزان، میوه ها و غذاهای سالم می خوردیم. اگر پولدار بودیم، با جورابی که پاشنه و پنجه اش به اندازه سیب زمینی سوراخ شده بود و با کفشی که در روزهای بارانی پر از آب می شد به مدرسه نمی آمدم و… اگر پول داشتیم، مادرم را به بهترین بیمارستان می بردیم و معالجه می کردیم; آن وقت شاهد جان دادن مادرمان نمی بودیم…” (4)

این دانش آموز مزایای ثروت را بظاهر بدرستی بیان می کند… اگر همه ثروت را انتخاب کنند جامعه به کجا منتهی خواهد شد؟

اولین مسئله گمراه کننده این است که انگار مردم از حق طبیعی و امکان انتخاب ثروتمند شدن برخوردار هستند! اگر همه انسانها بخواهند ثروت را انتخاب کنند آیا می توانند ثروتمند شوند؟!… زمانیکه همه جامعه کسب ثروت و حداکثر سود ممکن را انتخاب می کند بقول هابز جنگ همه با همه رسمیت پیدا می کند… انسانها به گرگ همدیگر تبدیل میشوند. در چنین جامعه ای شرط زنده ماندن هر گرگ دریدن گرگهای دیگر است! نظام سرمایه داری نظام گلادیاتورهاست… تا زمانیکه می کشی می توان بر اجساد قربانیان خود را بالاتر بکشی… شرط میلیاردر شدن یک نفر، ققیر شدن و نابود شدن زندگی میلیونها انسان دیگر است!… فقر و ثروت دو روی یک سکه یا سیستم هستند!…

فقر بزرگترین بی عدالتی و خشونت بیکرانی است که بگونه ای نامرئی بر انسان اعمال می شود! در نظامی که بر محور کسب حداکثر سود می چرخد اثر انگشت قاتل بر اجساد قربانیان ثبت نمی شود! قربانیان به هزاران دلیل ازجمله: بعلت فقدان توانایی پیدا کردن کار، رقابت، نرمش پذیری، کسب بالاترین مدارک تحصیلی عالی،… مسئول قربانی شدن خود شان هستند!…

فقر محصول حاکمیت و اعتقاد به دست نامرئی بازار آزاد است! (5 )

به گزارش روزنامه حریت ترکیه، رضا به مناسبت‌های مختلف ابرو گوندش را با هدیه های مختلف شگفت زده می‌کرد. «ویلاهای‌میلیاردی تا خودروهای گرانقیمت» تنها بخشی از هدایایی است که ضراب به ابرو داده است. ابرو پس دریافت این هدیه به رسانه‌ها گفته بوده هدیه بعدی ضراب برای من، سیاره مشتری خواهد بود.”!…

یکی از هدایای ضراب به خانم ابرو ” جت تولید سال ۲۰۰۹ محصول آمریکا با ظرفیت ۸ نفر به شماره TC- RZA که اسم اول رضا ضراب است؛ قیمت این جت بین ۱۲ تا ۱۶ میلیون دلار اعلام شده است!

همچنین سال گذشته ضراب نیز مشهور‌ترین خودرو جهان Aston Martinfi به ارزش ۳۴۰ هزار یورو را به ابرو هدیه کرد. … اولین هدیه ضراب به ابرو یک ویلا به ارزش یک میلیون یورو در بودروم ترکیه است. همچنین یک ویلا نیز در جمیرا دبی به ابرو هدیه داده است…” (6)

نقش زنجانی در”محموله ی طلا”ی ایران در ترکیه_ طلا را با سرب !!جایگزین کرده بودند! (7)

فساد آلوده به دلار ج. اسلامی دامن کابینه ترکیه را هم گرفت (8)

در اینترنت و شبکه های اجتماعی از زبان رهبران جمهوری اسلامی یا محققین رسمی کشور هزاران نمونه از اعتراف به فساد گسترده و حاکم بر جامعه می توان یافت… مثلا خانم سهیلا بیگلر خانی -محقق برنامه سکه، اعتراف می کند: … “داشتن ثروت مترادف با داشتن شان اجتماعی است. سال‌هاست که جامعه ایرانی شان افرادش را با خودرو و خانه‌شان می‌سنجد…” (9)

خانم “للوید روبرتز” خبرنگار بی بی سی که برای تهیه گزارش در مورد آسیب های اجتماعی مدتی در ایران اقامت داشته در مصاحبه با فرستنده تلویزیون بی بی سی گفته بود ” ….. در هیچ یک از کشورهای خاورمیانه چون ایران نمی توان به این اندازه عریان ؛ شاهد امر خودفروشی بود . جا به جای شهر در مسیرهای پر رفت و آمد ؛ دختران و زنان با چادر یا روسری با آرایش غلیظ و چشمانِ جستجوگرِ مشتری ؛ قابل رویت هستند . …… در قسمت های فقیر نشین ؛ جنوب شهر یا شهر های مذهبی چون مشهد و قم برای تماس با آنها بایست به قبرستان رفت ” .

“… بسیاری از کارشناسان آسیبهای اجتماعی در ایران هم معتقدند که اگر راه حلی برای این معضل پیدا نشود ؛ دیری نخواهد گذشت که کشور ما به بزرگترین بازار سکس و ترافیک ” جنس لطیف ” در خاورمیانه تبدیل خواهد شد .” (10)

کشور امام زمان به یکی از بزرگترین فاحشه خانه ها یا بازارهای تن فروشی پیدا و پنهان تبدیل شده و سن فحشا به دختران 9 ساله هم رسیده است… 50 در صد روسپی ها زنان متأهل هستند ( فرهیختگان آن لاین 22 آذر 1390 )!… در یکی از تحقیقاتی که از طرف محققین خود جمهوری اسلامی منتشر شده بود، اعتراف می کنند که: بیش از 11% شان توسط شوهر یا پدر یا برادر به تن فروشی می پردازند… ابعاد فاجعه فروریختن اخلاق انسانی روشنتر می شود…

زخم مرئی بر صورت یک بچه و زخم نامرئی عمیق تر بر صورت یک جامعه!

کسانیکه بهر دلیل از داشتن اخلاقیات انسانی محروم شده اند حتی روی زمین استوار و گسترده بیشتر از پرتگاه های عمیق سقوط می کنند… آن زخم ظاهری و قابل رویت چند سانتیمتری در صورت یک بچه نشانه ایست از سقوط بیکران اخلاقی و ارزش های انسانی یک جامعه که عمیق تر و ویرانگرتر از سقوط فیزیکی به عمیق ترین دره هاست. زیرا ابعاد سقوط اخلاقی و ارزشهای انسانی بی انتهاست. درنهایت تاسف این بعد زخمهای اجتماعی براحتی قابل رویت و اندازه گیری نیست!

جمهوری اسلامی که شب و روز اخلاقیات اسلامی را تبلیغ می کند… در ابعادی غیرقابل تصور شیرازه اخلاقیات انسانی را در جامعه ایران از هم گسیخته است!…

به همین دلیل در مقابل سئوال کلاسیک علم بهتر است یا ثروت تقریبا همه بدون لحظه ای تامل می گویند ثروت!…

دارندگی و برازندگی

زمانیکه آقازاده ها خانه ها و ماشین ها و نمادهای مختلف ثروتشان را به رخ می کشند دیگران با حسرت می نویسند دارندگی و برازندگی!… بزبان دیگر انسانها به اندازه پولشان لیاقت و شخصیت و سعادت دارند!… بعد از چندین دهه حکومت جمهوری اسلامی یک چیز بنیادی در این جامعه تغییر کرده است!… در این نظام هر ناکالایی به کالای قابل فروش و سودآور تبدیل شده است! حتی، شرف، عشق، انسانیت، محبت، ترحم، خشونت، ایمان، ایدئولوژی، جنگ، صلح،… همه به کالای قابل تولید و مصرف در بازار آزاد تبدیل شده اند!… نظام سرمایه داری در تمام زوایای پیدا و پنهان این جهان بطور مطلق حاکم شده است!

مجازات جنایتکاران یا دفاع از نظام جنایتکار؟

عمل کادر پزشکی بیمارستان اصفهان و برداشتن بخیه از صورت بچه چهار ساله، دقیقا محصول طبیعی حاکمیت آن جامعه طبقاتی است که در آن دزدهای میلیاردی آزادانه جولان می دهند ولی در مقابل قربانیان نظام، سیاست سرکوب بی رحمانه و تحمل پذیری صفر را اجرا می کنند! بی جهت نیست در این جامعه در مقابل دو راهی انسانیت و ثروت، ثروت را انتخاب می کنند!

رهبران ایران با مجازات و قربانی کردن دکتر و پرستاری که محصول این نظام است می خواهند دامن نظام جنایتکار را از آثار جنایت پاک کنند. آنها از منافع طبقه حاکم و نظامی دفاع می کنند که فساد در آن نهادینه شده و همچون وبا و طاعون در تمام شهرهای کشور گسترش یافته است!… ” رئیس پلیس بین المللی معتقد است ؛ امروزه تجارت سکس و تن فروشی یکی از پر سودترین فعالیتهای اقتصادی در ایران میباشد .”

اخلاقیات انسانی در جامعه ایران تا کجا سقوط کرده است؟…

پاسخ علی اکبر دهخدا به راديو صدای آمريکا

سی. ادوارد. ولز رئیس اداره اطلاعات سفارت کبرای آمریکا: “آقای محترم صدای آمریکا در نظر دارد برنامه ای از زندگانی دانشمندان و سخنوران ایرانی، در بخش فارسی صدای آمریکا از نیویورک پخش نماید. این اداره جنابعالی را نیز برای معرفی به شنوندگان ایرانی برگزیده است… “

دهخدا: ” شرح حال من و امثال مرا در جراید ایران و رادیوهای ایران و بعض از دول خارجه، مکرر گفته اند…. بهتر از آن اين است که در صدای آمريکا به زبان انگليسی برای مردم ممالک متحده شرح داده شود که در آسيا مملکتی به اسم ايران هست که خانه های قراء و قصبات آنجا، در، و صندوق های آنها قفل ندارد، و در آن خانه ها و صندوق ها طلا و جواهرات هم هست، و هر صبح مردم قريه، از زن و مرد به صحرا می روند و مشغول زراعت می شوند، و هيچ وقت نشده است وقتی که به خانه برگردند، چيزی از اموال آنان به سرقت رفته باشد.

يا يک شتردار ايرانی که دو شتر دارد و جای او معلوم نيست که در کدام قسمت مملکت است، به بازار ايران می آيد و در ازای «پنج دلار» دو بار زعفران يا ابريشم برای صد فرسخ راه حمل می کند و نصف کرايه را در مبداء و نصف ديگر آن را در مقصد دريافت می دارد، و هميشه اين نوع مال التجاره ها سالم به مقصد می رسد.

و نيز دو تاجر ايرانی، صبح شفاهاً با يکديگر معامله می کنند و در حدود چند ميليون، و عصر خريدار که هنوز نه پول داده است و نه مبيع آن را گرفته است، چند صد هزار تومان ضرر می کند. معهذا هيچ وقت آن معامله را فسخ نمی کند و آن ضرر را متحمل می شود.

اينهاست که از اين گوشه آسيا شما می توانيد به ملت خودتان اطلاعات بدهيد، تا آنها بدانند در اينجا به طوری که انگليسی ها ايران را معرفی کرده اند، يک مشت آدمخوار زندگی نمی کنند،…” (11)

اگر دهخدا زنده می شد و برای دو هفته در ایران امروز در مورد شناختن جامعه ایرانی تحقیق می کرد… در باره ایران امروز چه چگونه قضاوت می کرد؟…

فکر می کنم اینبار بجای آمریکائی ها، ایرانی ها را به تامل و یادگیری از نکات مثبت تاریخ خود فرا می خواند…

راستی علم و انسانیت بهتر است یا ثروت و جنایت؟

نظر شما چیست؟

احمد پوری (هلند) 7 – 12 – 2015

پیوند این یادداشت در فیس بوک:

https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1222382697780963?notif_t=notify_me_page

( 1 ) http://amadnews.com/…/%D8%A8%D8%AE%DB%8C%D9%87-%DA%86%D8%A…/

( 2 ) http://www.salamatonline.ir/…/%D8%A8%D8%AE%DB%8C%D9%87-%DA%…

( 3 ) http://www.dw.com/…/%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8…/a-18705909

( 4 ) http://www.hawzah.net/…/%D8%B9%D9%84%D9%85-%D8%A8%D9%87%D8%…

( 5 ) https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1390419981220117

(6) http://roozno.com/…/%D9%87%D8%AF%DB%8C%D9%87-%D9%87%D8%A7%D…

(7) http://papillonnnews.mihanblog.com/…/%D8%A8%D8%A7%D8%A8%DA%…

(8) http://fa.hdhod.com/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D…

(9) http://ch3.ir/index.php…

(10) http://www.akhbar-rooz.com/article.jsp?essayId=69865

(11) http://www.fardanews.com/…/%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%AF%…