سرتیتر

مادورو: انتخابات ۶ دسامبر، «نبرد» برای آینده ونزوئلا است

maduro

انتخابات ۶ دسامبر، «نبرد» برای آینده ونزوئلا است

نیکولاس مادورو ريیس‌جمهور ونزوئلا به هواداران خود علیه اعتماد بیش از حد هشدار داد و از همه خواست روز یک‌شنبه رأی بدهند. ريیس‌جمهور مادورو تأکيد کرد: «انتخابات پارلمانی پیش رو آینده انقلاب سوسیالیستی ونزوئلا را تعیین خواهد کرد.» ونزوئلایی‌ها روز یک‌شنبه برای انتخاب یک مجلس ملی جدید به پای صندوق‌های رأی می‌روند. حزب حاکم، حزب سوسیاليست متحد ونزوئلا قول داده است اگر اکثریت را در مجلس ملی حفظ کند به سیاست‌های اجتماعی و اقتصادی مترقی خود ادامه خواهد داد. اپوزیسون راست‌گرای ونزوئلا می‌خواهد ريیس‌جمهور مادورو را از قدرت برکنار کند.

منبع: تله سور

تارنگاشت عدالت

۳۰ نوامبر ۲۰۱۵

مادورو: انتخابات ۶ دسامبر، «نبرد» برای آینده ونزوئلا است

نیکولاس مادورو ريیس‌جمهور ونزوئلا به هواداران خود علیه اعتماد بیش از حد هشدار داد و از همه خواست روز یک‌شنبه رأی بدهند.

ريیس‌جمهور مادورور گفت: «انتخابات روز ۶ دسامبر نبرد برای آینده ونزوئلا خواهد بود.»

ريیس‌جمهور مادورو تأکيد کرد: «انتخابات پارلمانی پیش رو آینده انقلاب سوسیالیستی ونزوئلا را تعیین خواهد کرد.»

مادورو افزود: «این یک نبرد حیاتی برای آینده صلح و برای آینده فرزندان ما خواهد بود.»

مادورو طی یک سخنرانی از هواداران خود خواست در انتخابات شرکت کنند و هشدار داد «هیچ‌کس نباید در ۶ دسامبر بیش از حد مطمئن باشد.»

ونزوئلایی‌ها روز یک‌شنبه برای انتخاب یک مجلس ملی جدید به پای صندوق‌های رأی می‌روند. حزب حاکم، حزب سوسیاليست متحد ونزوئلا قول داده است اگر اکثریت را در مجلس ملی حفظ کند به سیاست‌های اجتماعی و اقتصادی مترقی خود ادامه خواهد داد. اپوزیسون راست‌گرای ونزوئلا می‌خواهد ريیس‌جمهور مادورو را از قدرت برکنار کند.

انتظار می‌رود این نزدیک‌ترین انتخابات در سال‌های اخیر باشد، و دولت نگرانی خود را از این‌که اپوزیسیون در صورت باخت به خشونت متوسل شود، به کرات اعلام کرده است.

در سال ۲۰۱۳ پس از آن‌که مادورو با نتایج نزدیک انتخاب شد، تظاهرات ضدولتی به خشونت کشیده شد. در اوايل سال ۲۰۱۴، گروه‌های افراطی راست با به راه انداختن یک کارزار خشونتبار خیابانی دیگر خواهان استعفای مادورو شدند.

فعالیت‌های انتخاباتی با ترور یک چهره اپوزیسیون- که دولت معتقد است در یک سازمان تبهکار محلی درگیر بود- توسط باند تبهکاران به خشونت کشیده شد.

ونزوئلا در پاسخ، در حالی‌که انتخابات نزدیک می‌شود، خواهان همبستگی بین‌المللی برای حفظ «هشیاری» شد.