سرتیتر

جهان در تب جنگ با داعش می سوزد! ساده لوح!

amar7

احمد پوری

جهان در تب جنگ با داعش می سوزد!

ساده لوح!

تب جنگ با داعش تمامی جهان را در شعله های عشق به صلح و دمکراسی پیچیده است! در نهایت تاسف هنوز ارکستر جهانی پرستندگان صلح و دمکراسی و قهرمانان مبارزه با بنیادگرایی، جنگ و خشونت هنوز کامل نشده است!
دو ملت، یا کشور هنوز به این ارکستر جهانی نپیوسته اند! آیا می توانید حدس بزنید کدام ملتها؟

خبر خوب این استکه بزودی اسرائیل و فلسطین هم در جنگ با خطر داعش به دوستان همدیگر تبدیل شده و به اتحاد ضد داعش می پیوند. در جبهه مقدس اتحاد ضد داعش، جنگها، دشمنی های تاریخی و همه تضادهای آنتاگونیستی بین کشورها، ملتها، طبقات متخاصم، فقیر و غنی،… از بین میروند. دیگر مرز بین دشمنان و دوستان بی معنی می شود. زیرا داعش به تنها دشمن مشترک تمامی ساکنان کره زمین تبدیل شده است! یک خط مرزی روشن شیطان یعنی داعش را از بقیه بشریت جدا می کند!

همه کسانیکه با شیطانی بنام داعش مبارزه می کنند پرواضح است که به حبهه انسانهای خوب و فرشته ها تعلق دارند! دشمنی و تنفر و رقابت غیر دوستانه… در جبهه مبارزان علیه بنیادگرایی و عاشقان صلح و دمکراسی بی معنی شده است!

از این به بعد قرار است در جبهه دشمنان داعش، همه به شیوه ای دوستانه هواپیماهای همدیگر را سرنگون کنند، با نیت داعش ولی به شیوه دوستانه از پشت به همدیگر خنجر بزنند، ناتو در جنگ دوستانه با روسیه نشان می دهد که با قاطعیت حیرت انگیز تا پای جنگ اتمی و جهانی ایستاده است… البته که همه این مسائل در جبهه دوستان به شیوه دوستانه انجام می پذیرد! و داعش آنطرف مرز تنها می ماند!… درست مثل طالبان!…

آگاهان امور می گویند جنگ جبهه متحد جهانی با داعش 10 تا 15 سال طول خواهد کشید!
ولی در یک جنگ غیرقانونی آمریکا به تنهایی در عرض چند روز عراق را نابود کرد!؟؟؟

راستی چرا آمریکا توانست کل کشور عراق را بطور مطلق محاصره کند ولی حالا در جبهه متحد جهانی علیه داعش از محاصره یک شهر کوچک بنام رقه عاجز مانده اند؟

لطفا به آمارهای موجود در عکس ها بدقت نگاه کنید! به ویژه به آخرین عکس که نشان می دهد ارتش داعش در سال 2013 فقط نیروی زمینی داشت و تعداد رزمندگانش 15.000 نفر بود! جبهه متحد آمریکایی که بیش از 60 کشور صنعتی و قدرتمند جهان را شامل می شود، با ارتشهای چندین میلیون نفری مجهز به مدرن ترین تکنولوژی تاریخ در مقابل 15.000 خرافاتی عهد حجر بیش از یکسال است که زمین گیر و ناظر مفلوک شده اند! و به قول بهترین متخصصان و رهبران غربی به 15 سال جنگ نیاز دارند!
ولی برای سرنگون کردن هواپیمای روسی که به ادعای اردوغان بمدت 17 ثانیه ولی طبق محاسبه دو فیزیکدان بلژیکی (1) بمدت 7 ثانیه یک کیلومتر به حریم هوایی ترکیه وارد شده بود بطور برق آسا تصمیم می گیرند و معجزه قاطعیت و توانایی جنگی ناتو را به جهانیان اثبات می کنند!
این حرکت بقدری جنون آسا و غیرقابل درک است که حتی بری ما کو ژنرال عالیقدر باز نشسته و خلبان سابق هواپیماهای اف 16 و همینطور رئیس عملیات نیروهای هوایی سلطنتی هلند می گوید:
» شلکیک و سرنگون کردن هواپیمای روسی تصمیم جدی اردوغان و ژنرالهایش بود!… من این را نمی فهمم ترکیه و ناتو، در لحظه جنگ با روسیه نیستند؟!… » (2)

ترکیه ای که بقول رهبرانش در جنگ با داعش هست، نه روسیه، در بستن مرزهای هوایی خودش علیه روسیه چنین شهامتی دارد و حتی خطر جنگ با روسیه اتمی را می پذیرد، چرا از نشان دادن این قاطعیت و توانایی در بستن جاده زمینی نفتکش های داعش به ترکیه عاجز است؟!… چگونه ممکن است که هر روز صدها تانکر نفتکش دشمن به مرزهای ترکیه تجاوز می کنند و از شاهراههای ترکیه به هر نقطه دلخواه حرکت می کنند ولی دولت ترکیه در عرض دو دقیقه که سهل است در عرض دوسال یکبار هم نتوانسته است تصمیم بگیرد و در قلب خاک خودش یکی از این نفتکش ها را بزند یا مصادره کند؟…

چگونه است که آمریکا و متحدانش کشورهایی به بزرگی ایران و روسیه را بطور کامل می توانند تحریم کنند ولی در مقابل داعش از تحریم منابع مالی آنها و کنترل چند جاده عاجز هستند؟…

آیا می توان جنگ موثری با داعش راه انداخت، بدون اینکه با پدر و مادر و حامیان داعش جنگ کرد؟ آیا می توان با سیاستهای خاورمیانه ای آمریکا و حمایتهای مالی و ایدئولوژیکی عربستان سعودی و قطر و حمایتهای لوجستیکی و سیاسی استراتژیک ترکیه با داعش جنگ کرد؟…

فعلا که با دامن زدن به تب رجزخوانی جنگ جهانی علیه داعش ارزش سهام اسلحه سازها بالاتر می رود! و فروش سلاحهای اروپایی و آمریکائی به عربستان سعودی اوج می گیرد! (3)

برای جنگ موثر با داعش به تشکیل اطاق جنگ جهانی علیه داعش نیازی نیست! بسیار مهمتر از آن به تشکیل اطاق فکر نیاز هست! اطاق فکری که ریشه های خرافات و خردستیزی را هدف قرار دهد… و این با هستی کشورهای امپریالیستی و کشورهای مرتجع و دیکتاتور عربستان و قطر و ترکیه … منافات دارد! بی جهت نیست که این کشورها بهترین دوستان آمریکا و ناتو در منطقه هستند!…
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل …

amar_0

amar1

amar_02

ama1r3

ama1r4

amar05

amar06

احمد پوری (هلند) 28 – 11 – 2015

پیوند این پست در صفحه فیس بوک
https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1217563504929549?notif_t=notify_me_page

(1)دو فیزیکدان دانشگاه بلژیک: اظهارات ترکیه درباره هواپیمای روسیه دروغ است

http://www.volkskrant.nl/…/berry-macco-neerhalen-was-drast…/

(3) حملات پاریس، رسانەها و افزایش ارزش سهام اسلحە سازها
http://nnsroj.com/fa/article.aspx…