سرتیتر

که بود، که بود، من نبودم

terorism_esalami

ا. م. شیری

۲۴ آبان- عقرب ۱۳۹۴

روز ۱۳ نوامبر سال ۲۰۱۵ در جریان شش عملیات تروریستی همزمان در پاریس ۱۲۸ نفر انسان بیگناه کشته و در حدود ۲۰۰ نفر مجروح شد. حادثه ای که در جلو چشم دوربین های متعدد نظارتی و با وجود نهادهای امنیتی و حراستی مقتدر فرانسه، بویژه، در شرایط  جاسوسی آمریکا از همه و هر کس بوقوع پیوست.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه که هنگام وقوع حادثه در وزرشگاه به تماشای مسابقه فوتبال بین تیم آلمان و فرانسه مشغول بود، بلافاصله پس از خروج از ورزشگاه، جلسه اضطراری وزرای امنیتی و انتظامی را فراخواند و در پایان آن و پیش از انجام هر گونه تحقیقات مقتضی، «داعش» را مسئول این فاجعه خواند و به تروریسم اعلان جنگ داد.

شباهت حیرت آور رویداد تروریستی پاریس با واقعه تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ واشینگتن- نیویورک و همچنین، اظهارات مضمونا کاملا مشابه رئیس جمهور فرانسه، فرانسوا اولاند با ابیانات رئیس جمهور وقت آمریکا، جرج والکر بوش همان نکته کلیدی و بسیار مهم است که می تواند بمثابه عامل تعیین کننده در راستای تشخیص و تعیین علل و انگیزه های طراحی و اجرای چنین حوادث خونین قرار گیرد.

 هنوز بشریت فراموش نکرده است که رئیس امپراطوری آمریکا پیش از انجام هر گونه تحقیق و بررسی، گروه تروریستی «القاعده»- گروه دست ساخت سازمان سیا- را مسئول حوادث ۱۱ سپتامبر اعلام نمود و به بهانه آن، در حدود سه ماه بعد جنگهای استعماری قرن بیست و یکم را با اشغال افغانستان کلید زد.

تشابه این دو حادثه تروریستی و عواقب فاجعه بار «جنگ» آمریکا با «تروریسم القاعده»، هشدارباش بسیار جدی است به تحلیلگران و کارشناسان حوادث جهانی.

بر همین اساس، بنظر می رسد اظهار نظرها در خصوص مسئول یا مسئولان حوادث تروریستی پاریس تعجیل لازم نیست. باید منتظر اظهارات ابلهانه سایر مقامات رژیمهای امپریالیستی غرب نیز بود که یقینا با  بلاهت خود اهداف نهفته امپراطوری در پشت این حادثه را بروشنی برملا خواهند نمود و نشان خواهند داد که آیا انجام چنین عملیات تروریستیی، بدون برنامه ریزی قبلی و بدون آگاهی و اطلاع دولتها و سازمانهای امنیتی غرب اصولا ممکن است یا نه؟

موضوع قابل توجه و لازم به دقت این است که جامعه فاشیسم زده غرب (اروپا و آمریکا) از یکسو  با بحران های عمیق مالی- اقتصادی، سیاسی، اجتماعی در داخل دست بگریبان است و از سوی دیگر، بحران ناشی از مهاجرتهای سازمانیافته ماههای اخیر، شکست نظامی- حیثیتی سنگین غرب در جبهه سوریه در مقابل ائتلاف ائتلاف ایران، روسیه، سوریه، عراق نیز مزید برعلت وقوع این حادثه شد.

با این اوصاف، یادآوری موارد زیر لازم بنظر می رسد:

١ــ داعش و همه گروههای تروریستی بخش زبده نیروی زمینی ارتش تروریستی ناتو است، که دولتها غربی و رسانه های آنها با نشان دادن چند آدم ریشو، عوامفریبانه آن را بعنوان گروه دیگری وانمود می کنند. ضمنا نباید نباید فراموش کرد که ارتش کشورهای امپریالیستی در مجموع از مزدوران تشکیل یافته و هیچ یک از آنها ارتش ملی نیست.

٢ــ با وجود کنترلهای شدید در جوامع غربی (دوربینها متعدد نظارتی، سازمانهای امنیتی- جاسوسی- خرابکاری، نیروهای نظامی و انتظامی اعم از پلیس، ژاندارمری، ارتش)، مطمئنا طراحی و اجرای هر گونه عملیات تروریستی بدون اطلاع و همکاری دولتها و نهادهای امنیتی و انتظامی آنها ممکن نیست.

٣ــ همانطور که خیلی زود معلوم شد، همه رویدادهای تروریستی واشینگتن- نیویورک، لندن، مادرید، یکسری طرحهای زنجیره ای بودند در خدمت اهداف راهبردی رژیمهای امپریالیستی غرب، بویژه، امپراطوری آمریکا. حادثه تروریستی اخیر در پاریس هم طبیعتا از این قاعده مستثنی نیست.

۴ــ در اینگونه موارد نقش داعش و یا هر گروه تروریستی دیگر به سه دلیل بزرگنمائی می شود:

اول- با هدف فریب اذهان عمومی و انحراف آن از بحرانها و مشکلات داخلی؛

دوم- برای مظلوم نمائی و تبرئه رژیمها غربی که در هر قدم مرتکب جنایتهای متعدد علیه بشریت شده و می شوند؛

سوم- بمنظور مهندسی افکار عمومی برای آماده کردن زمینه حمله به کشورهای دیگر، قبل از همه، به سوریه؛

۵ــ بزرگنمایی نقش داعش و یا هر گروه تروریستی بعنوان عامل مستقل و جدا از رژیمهای امپریالیستی و ارتش ناتو در عملیات تروریستی، از جمله، در ارتباط با حوادث تروریستی پاریس در تحلیل و بررسی این قبیل وقایع خونین یک اشتباه محض است و با اهداف رژیمهای امپریالیستی انطباق کامل دارد.

۶ــ روند حوادث نشان می دهد که غرب با برپائی جنجال و هیاهو ی روانی- تبلیغاتی عمدی و آگاهانه پیرامون حوادث اخیر پاریس، قصد دارد جنایات ارتکابی خود در کشورهای مختلف جهان، از جمله در سوریه را در سایه قرار دهد. مقامات غربی بیهوده و بی جهت هیاهوی «که بود، که بود، من نبودم» راه انداخته اند. علت اصلی و اساسی حوادث تروریستی را باید در ماهیت و سرشت جنگ افروزانه و سلطه جویانه رژیمهای امپریالیستی غرب جستجو کرد.

در نهایت، لازم به ذکر است که خون چندین ده نفر پاریسی بیگناه از خون میلیونها نفر کشته بیگناه و بیدفاع افغانی، عراقی، لیبیائی، سوری و دیگر ملتها و خلقها بدست جنگ سالاران غرب رنگین تر نیست. بنا بر این، نباید دچار احساسات شد و در فضای آلوده از سموم ناتوی رسانه ای تصویر غیر واقعی از این رویداد ارائه نمود.

۱ دیدگاه

 1. زرافشانی says

  ایکور و حزب ام ال پ د متحجرین مذهبی در خدمت امپریالیسم امریکا و اروپا هستند
  این کاسه لیسی ها تازه شروع نشده است سالهاست در رکاب امپریالیم رکاب میزنند
  سر فلسطین هم به بهانه گذشته آلمان نازی فقط اسما از فلسطین دفاع میکنند
  جریان بشدت دیکتاتوری فردی است اشتفان انگل و دارو دسته اش تمام خزب را مثل مافیا و فرقه های مذهبی اداره میکنند
  ایکور دکانی بیشتر نیست نه برنامه ای دارد و نه حرفی برای گفتن
  پلیس آلمان هم تا بلاترین هایشان نفوذ کرده است
  والسلام نامه تمام
  حالا جواد بپر وسط آه و ناله کن وا ایکورا راه بینداز و همه را متهم به نوکری روس و چین کن البته همکاری با امپریالیسم آمریکا خوبه مثل اون موقع ها برعلیه امپریالیسم بالنده سوسیال امپریالیسم شوروی نه؟

  دوست داشتن

  • جواد says

   شما حرفی برای گفتن ندارید و بدون مدرک تهمت می زنید و فحاشی می کنید. خواننده می تواند خودش به سایت ایکور (www.icor.info) مراجعه کرده و قضاوت نماید که چه کسی برنامه و حرفی برای گفتن دارد و چه کسی ندارد. جالب اینجاست که کسانی تهمت بی برنامگی را به ایکور می زنند که تنها برنامه خودشان حمایت از امپریالیسم خودی است.
   البته ایکور هم نواقصی دارد که با انتقاد و انتقاد از خود قابل رفع است ولی برای کسانی که دنباله رو امپریالیسم و دشمن انقلاب هستند دیگر امیدی وجود ندارد.

   دوست داشتن

 2. آهنکار says

  بازهم سپاس بر رفیق ام.شیری با مقاله ای چنین بجا،
  رفیق امروز روز دوشنبه است و هر هفته تظاهرات برعلیه فقر در آلمان صورت میگیرد. این هفته ام ال پ د تظاهرات را تعطیل کرده و یک میتینگ عزاداری در شرق شهر کلن گذاشته است.
  این عمل با اعتراض من روبرو شد که چرا:
  چرا حدود نیم میلیون سوری بدست همان قاتلان – بقتل میرسند، حتی سخنی برزبان نمی آورید؟
  چرا کلی از جوانان و زنان و مردان فلسطینی بدست اسراییلیها کشته میشوند و شما دست به متینگ عزا داری نمیزنید؟
  چرا هر وقت که پرچم های دولت آلمان نیمه افراشته میشود، شما بیاد متینگ عزاداری برای قربانیان جاریه میافتید؟
  اینان جزو «هرکس که نداند و نداند که نداند» نیستند،‌ اینان میدانند و خوب هم میدانند که این چنین میکنند و تاره خود را هم میم لامی مینامند، اینان انقلاب را هم بعهده اینترناسیونال ششم یا هشتم «ایکور» گذاشته اند!!
  اگر جهان بهمین طریق جلو رود، بدون مقاومتی جنگ جهانی سوم جلوی در خانه خوابیده است.
  باطلاع تمام پژوهشگران برسانم که روز پنج شنبه ساعت هفت بعد از ظهر آدرس:
  Referent: Michael Seiler, Mitglied der Schulungskommission des Arbeiterbund für den Wiederaufbau der KPD
  Donnerstag, 19. November 2015, 19.00 Uhr
  Freidenker-Zentrum, Bayenstraße 11
  Bahn: U15 und U16, Haltestelle Ubierring
  در باره «ایندوستری چهار „Industrie 4.0“» سخن رانی و بحث میشود که از مساله اضافه تولید و جنگ جهانی و جنگ در سوری هم بحث خواهد شد.
  پیروز باشی رفیق

  دوست داشتن

  • جواد says

   نسبتهایی که به ایکور و اعضاء آن می دهید حقیقت ندارد. ایکور در دفاع از انقلاب مردم سوریه و حمایت از مردم فلسطین فعالیت خستگی ناپذیری داشته. اینطور هم نبوده که دنباله رو دیکتاتورها یا گروههای مرتجع باشد بلکه با موضع پرولتاری از مبارزات آزادیبخش در سراسر جهان حمایت نموده.

   دوست داشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.