اخبار ویژه

«جبهه مردمی برای آزادی فلسطین»: تجاوز به یمن با حمایت آمریکا صورت گرفته است

جبهه خلق برای آزادی فلسطین در بیانیه‌ای تأکید کرد تجاوز نظامی رژیم عربستان سعودی علیه یمن با حمایت و پشتیبانی آمریکا صورت گرفته است.

به گزارش «آناتولی»، جبهه مردمی برای آزادی فلسطین در بیانیه‌ای با محکوم کردن تجاوز نظامی علیه یمن، خاطرنشان کرد «آنچه در یمن در حال وقوع است، خطرات بالقوه‌ای برای تمام سطوح در منطقه دارد.»

جبهه مردمی برای آزادی فلسطین با ابراز نگرانی از «توسل به زور جهت حل اختلافات داخلی در یمن»، «تجاوز مورد حمایت و پشتیبانی آمریکا و مداخله در امور داخلی یمن» را به شدت محکوم کرد.

این گروه فلسطینی روی آوردن به اصل «گفت‌وگو را ابزاری برای حل و فصل اختلافات داخلی، راهی مسالمت‌آمیز و ایجاد تغییر دموکراتیک مورد مطالبه یمنی‌ها» عنوان کرد.

این در حالی است که «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در گفت‌وگویی مطبوعاتی از تجاوز نظامی رژیم سعودی به یمن اعلام حمایت کرده و گفته است «ما اقدامات عربستان سعودی را کاملا تایید می‌کنیم.»

ولی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، دیروز در نخستین واکنش به تحولات جاری یمن، اعلام کرد این جنبش از مشروعیت سیاسی در یمن حمایت می‌کند.

براساس این گزارش، عربستان سعودی و کشورهای متحد آن از پنجشنبه گذشته در چارچوبی ائتلافی موسوم به «طوفان قاطع» برای مقابله با پیشروی نیروهای مردمی «الحوثی‌ها» در یمن به مداخله نظامی علیه این کشور دست زده‌اند تا انقلابیون را در مسیر تحقق اهدافشان سرکوب کنند.

تجاوز نظامی رژیم‌های مرتجع عربی علیه یمن به درخواست «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی یمن، امروز برای چهارمین روز متوالی ادامه دارد. اتحادیه عرب نیز حمایت خود را از این اشغالگری نظامی اعلام کرده است. ولی کشورهای ایران، سوریه و عراق و برخی گروه‌های مقاومت در منطقه این اقدام را به شدت محکوم کرده‌اند.