اخبار ویژه

ترند مایکرو: موفقیت کم نظیر هکرهای ایرانی در بدست اوردن اطلاعات سری از اسرائیل و آلمان

بگزارش  تارنمای زد دی نت ، موسسه «ترند میاکرو» در اطلاعیه مطبوعاتی اعلام کرد گروه هکر های «راکت کیتتن» که این موسسه ادعا میکند آنها با جمهوری اسلامی ایران همکاری میکنند توانسته اند حملات گسترده و موفقیت آمیزی را به سرورهای دولتی آلمان و اسرائیل و انستیتوهای دانشگاهی و علمی این کشورها که در ارتباط با تحریم ها و جاسوسی از ایران فعالند انجام دهند و اطلاعات مهمی را در رابطه با ایران از این سرورها بدست اورند.

password_653bvh

شرکت امنیتی «ترند میاکرو» ادعا کرد اهداف هکرها نشان از ارتباط آنان با ایران داشته و احتمالا یکی از هکرها بنام “Wool3n.H4t” شناسائی شده که نام وی از سوی این موسسه مهدی مداوی Mehdi Madavi اعلام شده است.

هکرها توانسته اند با پنهان کردن» بد افزار های» خود در ایمیل که هدفشان شناسائی شناسه ها و رمزها دریافت کنندگان است وارد سیستم های این کشورها شده و با ضبط کردن فعالیت های تخته کلید کاربران به رمزهای آنها دست یافته و اطلاعات سری مورد نظر را از سرورهای این کشورها بربایند.

هکرها برای تضمین موفقیت عملیاتشان توانستند ایمیل های با نام شخصیت مورد اعتماد ادارات دولتی و یا شخصیت های شناخته شده اسرائیلی را جعل کرده به طوری که دریافت کنندکان ایمیل ها با فرض اینکه ارسال کننده ایمیل شناحته شده و مورد اعتماد است ایمیل های ارسالی را باز کرده و به این تدتیب رایانه خود را در اختیار هکرها قرار داده اند.

با وجود آنکه نه بد افزار مورد نظر و نه روش مورد استفاده هکرها جدید نبوده است اما گویا کاملا موفقیت امیز صورت گرفته و هکرها توانسته اند بیشترین اطلاعات ممکن را بدست آورند.

موسسه امنیتی «راکت کیتتن» گروه هکرهای ایرانی را مسئول حملات دیگری نیز میداند که به وسیله آن حملات برنامه های آفیس مایکروسوفت در ادارات دولتی کشورهای مورد نظر مورد حمله قرار گرفته بودند.