سياسی

کودتای شکست خورده اسرائیلی – آمریکائی ، در ونزوئلا

 

کودتای شکست خورده اسرائیلی – آمریکائی ، در ونزوئلا

نوشته : یلینا نیدوگین (1)

مترجم: احمد مزارعی 23/3/ 2015

 

در گزارشها آمده بود که «شهروندان آمریکائی » ساکن کاراکاس، کوشیدند ملت ونزوئلا را

وادار کنند تا رئیس جمهور ونزوئلا ، نیکولاس مادور را سر نگون کنند، اما علیرغم مخالفت واشنگتن آنها دستگیر شدند.

کوشش مجموعه شهروندان آمریکائی این بود که بتوانند در منطقه ساحلی اوضاع سیاسی را مغشوش کرده ودر ادامه درخواست کنند که نیروهای آمریکائی در ساحل پیاده شده واز کودتای شکست خورده حمایت کنند.

 

رئیس جمهور ونزوئلا ، آمریکائیها را متهم به جاسوسی در میان مردم ، بویژه ساکنان بومی کشور کرده واینکه اینان فعالیتهای غیر قانونی دیگری نیز بر علیه کشور مرتکب شده وهمه آنها به زودی در یک دادگاه علنی محاکمه خواهند شد.

درجریان شکست کودتا ، همچنین شهردار کاراکاس بزرگ ، پایتخت کشور ، انتونیو لیدیز ما نیز به اتهام دست داشتن در کودتا وهمچنین بهم ریختن اوضاع پایتخت ونقض اجرای قانون اساسی، بازداشت گردید، در این میان تعداد 11 نفر نظامی دون رتبه به همراهی با یک جنرال باز نشسته که در جریان کودتا شرکت مستقیم داشتند، به واشنگتن فرار کردند ، اینها از قبل ویزای ورود به آمریکا را دریافت کرده بودند، این گروه موظف بودند تا درجریان کودتا قصر ریاست جمهوری را به اشغال خود در آورده وپس از قتل رئیس جمهور ، تعدادی از ساختمانهای مهم دولتی را نیزبه اشغال خود درآورند.

 

در نگاهی موشکافانه به کودتای شکست خورده ونزوئلا ، میتوان به وضوح شاهد بود که چگونه واشنگتن کودتاهای گوناگونی را در آمریکای لاتین سازماندهی میکند ، وهمزمان با به استخدام درآورد ن اعضای سابق «بلک واتر» که شرکتی بین المللی میباشد وتجربیات زیادی در بهم ریختن آرامش کشورها وراه اندازی جنگ وکشتا ردارد ، بوسیله آنها رهبرانی پوشالی از خارج بر کشورها تحمیل میکند، ونزوئلا قرار بود یکی از این نمونه باشد.واشنگتن خود را آماده کرده بود تا نماینده سابق در مجلس ، «ماریا کورینا ماچادو»را بدون انتخابات، به عنوان رئیس جمهور جدید ونزوئلا ، به رسمیت بشناسد ، وتعدادی از روسای جمهوریهای سابق در بعضی از کشورهای آمریکای لاتین را نیز وادارد تا» رئیس جمهور تازه» را به رسمیت بشناسند وبرایش تبریک فرستاده وطول عمر برایش آرزو کنند ، تنها به این دلیل که این خانم از هم پیمانان آمریکا میباشد .

 

کودتای اخیر ، نسخه طبق الاصلی از مشابه سابق خود در ونزوئلا میباشد که با طرحی از قبل تنظیم شده، صدها نفر مزدور کلمبیائی را به قصد ایجاد بلوا وآشوب بشکل غیر قانونی وارد کشور کرده بودند ، تا زمینه دخالت خارجی را فراهم کنند. درجریان توطئه سابق ، رئیس جمهور سابق کلمبیا ، الفارو آوریبی ، مدیر مجموعه خبری وابسته به صهیونیست معروف ، رابرت مردوخ، وکودتا گر معروف هندوراسی سابق، روبرتو میشیلیتی ، که نماینده دائم العمر پارلمان این کشور است ، شرکت داشتند. در مورد تامین مخارج مالی کودتا نیز ، ادواردو ماکایا، مقاطعه کار زمین وساختمان وبورس باز معروف میامی ، به عهده گرفته بود، اما در مورد براه انداختن دسته های تخریب وسرکوبگر در خیابانهای شهرها، شخصیت معروف ومتخصص اینچنین عملیاتی ، یعنی » لویس بوسادا کاریلیس» ، را مامور کرده بودند.(2)

 

توطئه وتخریب در مورد ونزوئلا، ملت ورهبرآن متوقف نخواهد شد، واین تاکیدی بر این است که واشنگتن وتل ا ویو ، ونزوئلا را بمثابه کلیدی برای فتح وتسلط کامل آمریکای لاتین وثروتهای آن میدانند که بتوانند صهیونیستهای آمریکای لاتین را در آنجا حاکم کنند، واز این طریق شبه دولتهای اسرائیلی تازه ای خلق کنند، که بقاء صهیونیسها ودلا لهای سیاسی آنها را در آمریکا تضمین کند ، قبل از این کوشش یهودیها برای تبدیل کردن یکی از ایالتهای کوچک شوروی سابق که خود مختاری داشت، بنام «بیرو بیجان»(1) به عنوان دولتی برای خود با شکست روبرو شد.

 

.توضیحات زیراز مترجم است :

(1) – نویسنده ،روزنامه نگار ومدیرشعبه اتحادیه بین المللی روزنامه نگاران در اردن ، عضو نویسندگان اردنی دوستان چین ومدیر سابق نشریه ماهانه شوروی در اردن.

 

(2) – مشابه همین برنامه آمریکائیها در انتخابات 88 برای ایران داشتند، بنا به نوشته روزنامه قدس العربی چاپ لندن ، چند هفته قبل از انتخابات ، نماینده سی – آی – ا ، در دبی آقای بنیتا ، امیر مقرن رئیس اداره اطلاعات عربستان ، نمایندگان سازمان مجاهدین خلق ، ریگی از طرف بلوچهای تجزیه طلب ، نماینده حزب اسلامی کردستان (اخوان المسلمین) وچند افسر امنیتی اردنی ، در هتلی در پایتخت اردن جلسه داشتند تا طرح سرنگونی رژیم را به اجرا گزارند، برای اینکار مبلغ 400 ملییون دلارسرمایه گزاری کرده تا در میان» اپو زیسیون» فاسد وخائن خارج کشور که غالبا نام «کمونیست» هم بر روی خود گذاشته اند، توزیع کنند تا به مصرف تبلیغات ومسافرتها وهماهنگیهای بیشرمانه خود کنند وبتوانند حکومتی وابسته به آمریکا ، در ایران بر سر کار آورند ، در آنروزها بنا به نوشته محقق وجامعه شناس کانادائی ، مکسمیلیان فورد، نزدیک 300 گزارش ویوتیوب فتوشاپی در خارج درست شد ودر میان ایرانیان رد وبدل میشد، در انها عمدتا از زنان ودختران زیبا وبه مثابه عنصر «سکس» نیز زیاد استفاده شده بود. عنوان مقاله چنین بود » انقلاب تویتری وخواب وخیال آمریکا برای ایران».مزدوران بیگانه از مراکزی در لندن، فرانسه وسفارت انگلیس در تهران راهنمائی و حمایت میشدند، گزارش کاملی در مورد این شبه کودتا نیز تحت عنوان: «اعتراضات انتخاباتی 2009 درایران» بتوسط » اندرو گیون ، استاد تاریخ وحقوق سیاسی دانشگاه سیمون فریزر منتشر شد که که بسیار تحقیقی واطلاعات دقیق وجالبی ارائه داده بود وهردو را من ترجمه ودر سایت عدالت منتشر شد.یاد آوری این مطلب ضروری است که مخالفان درونی ایران که با سیاستهای سرکوبگرانه وارتجاعی رژیم مبارزه میکنند وباید مورد حمایت نیروهای متقی قرار بگیرند با مزدوران بیگانه فرق دارند.

پایان

۱ دیدگاه

 1. مجيد says

  آقاي احمد مزارعي
  شما در زير نويس مقاله به روزنامه‌ي قدس‌العربي، چاپ لندن، استناد كرده‌ايد و نوشته‌ايد كه: » بنا به نوشته روزنامه قدس العربی چاپ لندن ، چند هفته قبل از انتخابات ، نماینده سی – آی – ا ، در دبی آقای بنیتا ، امیر مقرن رئیس اداره اطلاعات عربستان ، نمایندگان سازمان مجاهدین خلق ، ریگی از طرف بلوچهای تجزیه طلب ، نماینده حزب اسلامی کردستان (اخوان المسلمین) وچند افسر امنیتی اردنی ، در هتلی در پایتخت اردن جلسه داشتند تا طرح سرنگونی رژیم را به اجرا گزارند، برای اینکار مبلغ ۴۰۰ ملییون دلارسرمایه گزاری کرده تا در میان” اپو زیسیون” فاسد وخائن خارج کشور که غالبا نام “کمونیست” هم بر روی خود گذاشته اند، توزیع کنند تا به مصرف تبلیغات ومسافرتها وهماهنگیهای بیشرمانه خود [برسانند]و بتوانند حکومتی وابسته به آمریکا ، در ایران بر سر کار آورند». سوال من از شما اين است كه آيا عبارت « ” اپو زیسیون” فاسد و خائن خارج کشور که غالبا نام “کمونیست” هم بر روی خود گذاشته‌اند» از روزنامه‌ي قدس‌العربي، چاپ لندن است يا از اضافات خود شما؟ پاسخ به اين سوال از اين نظر اهميت دارد كه شباهت عجيبي بين عبارت فوق و ادبيات فرزندان خفيه‌ي امام زمان در مورد «»اپوزيسيون» فاسد و خائن خارج کشور که غالبا نام “کمونیست” هم بر روی خود گذاشته‌اند» وجود دارد. اين شبهه مخصوصا وقتي قوت مي‌گيرد كه اين «»اپوزيسيون» فاسد و خائن خارج کشور که غالبا نام “کمونیست” هم بر روی خود گذاشته‌است» مبلغ دريافتي را صرف «تبلیغات و مسافرتها و هماهنگیهای بیشرمانه خود كرده‌است» و براي پيش‌برد نيات كثيف‌اش «عمدتا از زنان ودختران زیبا» به‌وفور بهره گرفته‌است. به راستي كه اگر قرار بود فرزندان خفيه‌ي امام زمان زيرنويس بالا را بنويسند چيزي متفاوت با آن چه كه هم اكنون نوشته شده است مي‌نوشتند؟

  دوست داشتم

 2. Shahram 15 says

  صرف نظر از اینکه در ونزوئلا چی‌ گذشته و یا می‌گذرد، اما جهت جلو گیری از فریب دادن نسل جوان وقتی‌ صحبت از ایران و ایرانی‌ به میان میاید باید گفت: حکومت مزدور و امریکایی حاکم بر ایران که نتیجه انقلاب اسلامی به رهبری ژنرال هایزر است مدتهاست که مانند یک «مردار» روی دست ارباب مانده و تمام تلاش‌های استعمار غرب / اربابان جهت کودتا‌های مختلف درون ساختاری جهت «بازیافت» (در اغلب کشور‌ها بویژه کشور‌های پیشرفته زباله‌ها را جهت استفاده مجدد باز یافت میکنند) و بهینه کردن سیاستگذاری‌های غرب جهت تقویت این رژیم به مثابه پشت جبهه سازمان ناتو در خاور میانه و در جوار مرزهای روسیه به شکست انجامیده است. چرا؟ چونکه روسیه این اجازه را به آمریکا نمیدهد، روسیه جهت حفاظت از مناطق مسلمان نشین روسیه هر چه که در توان دارد برای بی‌ آبرو کردن آمریکا و رژیم دست نشانده ش در ایران بکار میبرد – در واقع یکی از دستاورد‌های روسیه در مذاکرات به اصطلاح اتمی‌ افشا روابط «ارباب – رعیتی» و پنهان بین آمریکا و رژیم ایران در جلوی چشمان مردم خاور میانه به طور خاص و در برابر جهانیان به طور عام بود!!

  اما در رابطه با استقلال رژیم ایران: هندوستان پیش از استقلال پنبه به انگلستان میفروخت تا پارچه به چندین برابر قیمت از انگلستان وارد کند. حال، مزدوران حاکم بر ایران نفت خام به غرب و دیگران میفروشند تا بنزین، نفت سفید و گازوئیل به قیمت خون پدر غربی‌ها وارد کنند و این، به نظر خرده بورژوا ها، ناسیونالیست‌های مرتجع و دست آخر ضدّ انقلابیون، «استقلال» تعریف میشود. رژیمی‌ که گندم، شکر، پنیر، کره، سنگ قبر، دسته بیل و کلنگ و میخ و غیره را از آمریکا و متحدین ش وارد می‌کند، رژیمی‌ که درامد‌های ارزی از فروش نفت را دوباره به بانک‌های آمریکایی‌ و انگلیسی عودت می‌‌دهد » مستقل» است؟

  ما از اموزگاران خود آموخته ایم که: «»قدرت سیاسی انعکاس قدرت اقتصادی است»» – بدین جهت ما رژیم حاکم بر ایران را تا مغز استخوان مزدور و نوکر آمریکا ارزیابی کرده ایم!

  اما در پایان، برای بیرون رفتن از زیر سلطه غرب نمی‌باید به نوکران و جیره خواران غرب تکیه کرد!

  دوست داشتم

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.