پیام «فیدل» به « نيکلاس مادورو»

ترجمه از اسپانیولی : ا.ساکالُف

 

 

[ رهبر تاریخی انقلاب کوبا در پیام خود به نيکلاس مادورو ، از نگرش مردم قهرمان بولیوار و چاوز ، نظم نمونه و روح نیروهای مسلح ملی بولیواری ونزوئلا در برابر تهدید های ايالات متحده سخن گفت ]

ریاست محترم جمهوری بولیواری ونزوئلا ، نيکولاس مادورو :

 

همانطور که در اخبار و مطبوعات منتشر شده است ، فردا سه شنبه _ 17 مارس ، اجلاس فوق العاده ی آلبا ( ALBA ) در کاراکاس برگزار خواهد شد.
ایده ی تشکیل این سازمان از « هوگو چاوز » بود، که خواهان به اشتراک گذاشتن منابع عظیم اقتصادی طبیعت وطن خود که از بدو تولد وقف آن شده بود اما منافع آن بدست شرکت های قدرتمند آمریکایی و چندین میلیونر ونزوئلایی غارت می شد، با برادران کارائیبى خود بود.
فساد و نابودی و تخریب از اولین انگیزه ها در روند اليگارشى فاشیستی بوده است. اعتیاد به خشونت و جرم و جنایت.
بنابراین، ظلم و جنایت غیر قابل تحملی که بر علیه آن کشور بکار رفت از سوی مردم قهرمان ونزوئلا فراموش نخواهد شد ، و آنجا هرگز به گذشته ی شرم آور پیش از انقلاب باز نخواهد گشت، به آن زمانی که با مجوز حمله به مراکز خرید و اماکن عمومی هزاران نفر از مردم قتل عام شدند، که امروز هيچکس نمی تواند تصورش را بکند.
«سیمون بولیوار» خود را فدای وظیفه ی بزرگ آزادی قاره کرد. بیش از نیمى از بهترین مردم ما در سال های مبارزات بی وقفه مبارزه کردند و کشته شدند.
اینجا با کمتر از يک درصد از وسعت این سياره ، بیشترین ذخایر نفت جهان را داراست. این کشور به مدت یک قرن کامل مجبور به تولید سوخت مورد نیاز قدرت های اروپایی و امریکا شده بود. اگرچه، هيدروکربن های امروز طی میلیون ها سال تشکیل شده است، اما در کمتر از یک قرن تحلیل رفته است. جمعیت بشر که امروز به 7200 میلیون نفر رسیده است در یکصد سال آینده دو برابر خواهد شد، و دویست و بیست و یک میلیون نفر اضافه شده است، یکی از شگفتی های پیشرفته ترین تکنولوژی ها ممکن است اين باشد که بقای نوع بشر را کمی طولانی تر کند.
چرا رسانه های عظیم جمعی از اطلاعات و آموزش بجای فریبکاری در اين واقعیت، که حق هر شخصی است که باید بداند ، استفاده نمی کنند؟
آلبا نمی تواند بدون در نظر گرفتن این واقعیت که ما از نزدیک لمس اش می کنیم ، حرکت کند.
جمهوری بولیواری ونزوئلا دقیقا اعلام کرده است که همیشه مایل به بحث در مورد راه های مسالمت آمیز و متمدنانه با دولت ایالات متحده بوده است، اما تهدید و تحمیل زور به کشور را نمی پذیرد.
اضافه می کنم که من این نگرش را نه تنها در مردم قهرمان بولیوار و چاوز ، بلکه در شرایط ویژه : نظم نمونه و روح نیروهای مسلح ملی بولیواری مشاهده کرده ام. هرآنچه که شما در برابر امپریالیسم ایالات متحده انجام می دهید هرگز نمی تواند قابل قیاس با کاری که او [ بولیوار ] در طی سالیان بسیار انجام داد، باشد.
امروز ، ونزوئلا بهترین سربازان و کادرهاى مجهز را در امريکاى لاتین در اختیار دارد.
زمانی که شما در روزهاى پیش رو با مقامات ملاقات کردید، خواهید دید که آنها آماده اند که تا آخرین قطره ى خون خود را در راه وطنشان نثار کنند.
با آغوش برادرانه برای همه ی ونزوئلا ، مردم آلبا و برای تو .
فیدل کاسترو رُز
16 مارس 2015