اخبار ویژه

مبارز انترناسیونالیست ایوانا هوفمان در روژئاوا جان فشاند

مبارز انترناسیونالیست ایوانا هوفمان در روژئاوا جان فشاند

مبارز انترناسیونالیست ایوانا هوفمان (با نام مستعار آواسین تکوسین گونس) که در صفوف MLKP (حزب کمونیست مارکسیست – لنینیست ترکیه) می جنگید در نبرد با دار و دسته داعش در تل تامر جانش را از دست داد.

MLKP در اطلاعیه ای بیان کرد که هوفمان، مبارز کمونیست آفریقایی تبار اهل آلمان، در یک حمله داعش به مواضع مشترک YPG-YPJ و MLKP در تل تامر در ساعت 3 صبح 7 مارس جان فشاند.

طبق بیانیه MLKP ، این مبارز متولد آلمان به تاریخ 1 سپتامبر 1995 بود، برای 6 ماه نقشی فعال در نبردهای روژئاوا داشت، در نقاط مختلفی از کانتون جزیره [شمال شرقی سوریه] خدمت کرده بود و برای دفع حملات داعش می جنگید.

اطلاعیه بیان می کرد که آواسین در خطوط مقدم مبارزه علیه حملات خونین به روستاهای سریانی در تل تامر جای داشت که هنوز هم بعد از اینکه داعش در تل حمیس و تل براک متحمل شکست شد، هدف حمله داعش هستند.

MLKP بیان داشته که آواسین همراه مبارزان YPG-YPJ هنگامی که موضع مشترکشان مورد حمله داعش قرار گرفت تا آخرین گلوله جنگیدند و بدین سان موفق شدند که با انجام نبردی حماسی، پیشروی داعش را متوقف سازند. بیانیه ادامه می دهد:«آنها سنگر آزادی و شرافت را علیه حملات داعش در تل تامر تقویت کردند، نقشه آن دار و دسته را برای تصرف تل تامر و حسکه و انجام قتل عام بیشتر به شکست کشاندند.»

اطلاعیه MLKP تأکید داشت که بزرگترین آرزوی رفیق آواسین شرکت در مبارزه در ترکیه و کردستان شمالی پس از انقلاب روژئاوا بود و افزود:«آرزوهای او آرزوهای ماست، راه او راه ماست و خاطره او افتخار ماست. رفیق آواسین تکوسین گونس جاودانه است.»

منبع :

http://kurdishquestion.com/index.php/kurdistan/west-kurdistan/internationalist-fighter-ivana-hoffman-martyred-in-rojava.html

۱ دیدگاه

 1. سپیده says

  راه وی سرمشق و ایده اش پیروز باد
  خود را در غم رفقا، فامیل و آشنایان وی شریک میدانم.
  رهش پر رهرو باد
  سپیده

  دوست داشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.