اخبار ویژه

بی بی سی، یک سال پس از 11 سپتامبر

tergftert43

قابل توجه دوستانی که در فیس بوک زیرترجمه مقاله روزنامه پراودا با عنوان :» احتمال انتشارتصاویر ماهواره ای روسیه از حادثه 11 سپتامبر»، کامنت هایی گذاشته اند با این مضمون که: «با وجود دمکراسی در آمریکا فرضیه شرکت «سیا» در حادثه 11سپتامبرقابل قبول نیست».

بی بی سی فارسی در تاریخ 21 سپتامبر2002 در مطلبی زیرعنوان:» موافقت بوش با تحقیق در باره حادثه 11 سپتامبر»، می نویسد: «…اکنون فاش شده است که سه فردی که در 11 سپتامبر اقدام به هواپیماربایی کردند ، دست کم 20 ماه بود که زیر نظر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا ، سیا، قرار داشتند.بر اساس اسناد فاش شده ، یک مامور دفتر تحقیقات فدرال ، اف بی آی، یک ماه پیش ازحملات تصمیم داشت که یکی از این هواپیماربایان را تعقیب کند، ولی با پیشنهاد وی موافقت نشد. این مامور که نامش فاش نشده در یک نامه الکترونیکی به سرپرست خود در آن زمان هشدار داد:کسانی جان خود را از دست خواهند داد و مردم نمی دانند که چرا ما اقدام موثری انجام ندادیم».

آیا خبرفوق معنایی جز این دارد که عملیات انجام شده در 11سپتامبر، زیرنظر «سیا» صورت گرفته است؟

(حدس می زدم که این مطلب بعدهااز بایگانی بی بی سی حذف شود.از این رو تصویری از آن ضبط کردم که به ضمیمه می بینید. حدس من البته درست بود و این خبر خیلی زود ازحافظه اینترنت پاک شد).

 

۱ دیدگاه

  1. احمد says

    با درود
    من در اروپا زندگی می کنم . با مردم این دیار رابطه نزدیک و طولانی دارم .
    اکثریت قریب به اتفاق مردم این جوامع را عقیده بر این است که دیگر از دموکراسی فقط اسمش مانده و ما بخشی از حوزه استحفاضی ناتوی جنگ افروز و جنایتکار هستیم . متاسفم برای کسانیکه هنوز فکر می کنند در غرب و بخصوص امریکا دموکراسی وجود دارد و تاسف بیشتر برای این نادان ها و یا دانایان خود را به نادانی زده که این دومی عملی بغایت غیر اخلاقی و انسانی است . امروز دست خونین سرمایه داری بحران زده در پس تمام جنگ های خانمانسوزش تحت عنوان مبارزه با تروریست و ….بر همگان روشن است و اما هستند کسانیکه مانند این شخص انقدر غرق در نعم مادی و متاسفانه فقر اطلاعات و اگاهی امروز جهان قرار دارند که باید به حالشان افسوس خورد

    دوست داشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.