رسانه ها

چگونه نرمها و ارزشهای دمکراتیک کشورهای متمدن غربی در مقابل دلارهای نفتی عربستان سعودی قربانی می شوند؟

احمد پوری
ادای احترام و شرکت بالاترین مقامات جهان متمدن و دمکرات در مراسم تدفین یک دیکتاتور بنیاد گرای مرتجع مذهبی و اسلامی! چگونه می توان در اوج امواج بیگانه ستیزی و اسلام ستیزی کشورهای غربی این اعمال حیرت انگیز و غیرقابل درک را هظم کرد؟

راستی فکر میکنید کدام حکومت بنیادگرای مذهبی، ارتجاعی، توتالیتر، جنایتکار و تروریست پروری بدتر از عربستان سعودی در جهان وجود دارد؟
آیا غیر از پول و نفت، اکسیر معجزه گر دیگری هست که بتواند تمام ارزشهای حکومتهای «دمکراتیک » غربی را با ضد خودش یعنی نرمها و ارزشهای یک دولت مطلقا مذهبی، اسلامی، توتالیتر و بنیادگرا آشتی دهد!؟

ویلم آلکساندر پادشاه هلند بعلاوه برت کوندرس وزیر امورخارجه هلند امروز برای شرکت در مراسم تدفین پادشاه عربستان سعودی به ریاض پایتخت عربستان سعودی حرکت کردند ! ملک عبدالله هنگام مرگ تقریبا 90 ساله بودند.

حزب دمکراتهای 66 ، چپهای سبز و حزب آزادی راست افراطی به فرستادن هیئتی عالی رتبه آنهم در این سطح اعتراض کرده اند… خیرت ویلدرس به خبرگذاری سراسری هلند گفت: » احمقانه است که پادشاه هلند به همراه وزیر امورخارجه هلند برای ادای احترام به یک دیکتاتور مرده که فرقی با داعش ندارد رفته اند!»

روزنامه فولکس کرانت به اطلاع عموم می رساند که خیلی از مقامات بلند پایه و اشراف اروپائی برای شرکت در مراسم پادشاه عربستان سعودی به ریاض حرکت خواهند کرد!
امروز صبح باراک اوباما اعلام کرد مسافرت خود در هند را ناتمام گذاشته به عربستان سعودی می رود!
جانشین عبدالله بن عبدالعزیز 90 ساله، برادرش سلمان بن عبدالعزیز 79 ساله است . اوگفت: سیاست پرو غربی و استخراج نفت زیاد را دنبال خواهد کرد علیرغم پائین آمدن بهای هر بشکه نفت در بازار جهانی! پسرش ملک محمد را به وزارت دفاع منسوب کرد!
نظر عفو بین الملل هلند!

ادوارد نظرسکی مسئول عفو بین الملل هلند و رئیس سابق سازمان سراسری پناهندگان هلند گفت: شرکت هیئت بلند پایه هلندی احتمالا به نفع حقوق بشر است! زیرا وزیر امور خارجه هلند برت کوندرس می تواند از این فرصت برای قرار بعدی استفاده کند و در آن قرار بعدی در باره حقوق بشر در عربستان سعودی صحبت کند!
چه توجیه حقوق بشری مثبتی! آیا این آقایان درباره تمام دیکتاتورها اینهمه خوش نیت هستند؟!!…

مارک روته نخست وزیر هلند از شرکت هیئت بلند پایه و سنگین وزن هلند در مراسم ملک عبدالله دفاع کرد و گفت: » هلند روابط گسترده ای با عربستان سعودی دارد به همین دلیل چنین هیئت عالیرتبه ای بسیار مناسب است تا برای آخرین بار ادای احترام خود را به پادشاه عربستان سعودی ثابت کنند!
ما از طریق تداوم این روابط می توانیم به همکاری خودمان ادامه دهیم و بعضی وقتها در باره مسائل مشکل مانند مبارزه علیه داعش و وضعیت حقوق بشر صحبت کنیم! فرانسه و بلژیک هم در بالاترین سطح ممکن در این مراسم شرکت می کنند!… »

روزنامه فولکس کرانت در باره اجرای قوانین شریعت مقایسه ای بین دولت عربستان سعودی و حکومت خلیفه اسلام داعش کرده است! در مورد مجازات جرایم زیر کوچکترین فرقی بین حکومت عربسستان سعودی و خلافت اسلامی داعش وجود ندارد! توهین به خدا، همجنسگرایی، خیانت، قتل، مصرف نوشابه الکلی، رابطه نامشروع با زن شوهر دار، دزدی…
http://www.volkskrant.nl/…/zoveel-verschillen-straffen-van…/

به گزارش شبکه تلویزیونی بی بی سی ، سفر شاهزاده چارلز و دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس به عربستان سعودی نشان می دهد این کشور تا چه حد برای انگلیس اهمیت دارد.
با وجود انتقادات اعضای خانواده های سلطنتی، نخست وزیران و رؤسای جمهور از سراسر جهان به ریاض رفته اند تا ادای احترام کنند.
روز جمعه، ۲۳ ژانویه، پرچم بریتانیا بر فراز تعدادی از ساختمان‌های مهم مانند دفتر نخست‌وزیری، کاخ باکینگهام و کلیسای وست‌مینستر از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب نیمه‌افراشته شد.
نیمه‌افرشته کردن پرچم‌ بریتانیا بر فراز ساختمان‌های دولتی برای ادای احترام به ملک عبدالله پادشاه درگذشته عربستان، انتقادهای شدیدی را به همراه داشته است.

به نظر شما این سیاستهای یک و بام و دوهوای غربی دمکراسی رشد می دهد یا بنیادگرایی و ترویج خشونت را؟

احمد پوری (هلند ) 24 – 01 – 2015
http://www.volkskrant.nl/…/koning-en-minister-koenders-naa…/