ویدیو

ما خالقیم !

 

برگردان متن فیلم : میم – بهراد

هروقت آماده ای ،برخیز، تمام قدرتی که نیاز داری قدرت دستانت است!

فقط دستهایت را احتیاج داری،برخیز ، دور و برت را نگاه کن، سیستم اقتصادی جهان را ببین که یک نسل غارتگر، چگونه تاراجش می کند. و این درحالیست که کارگران سخت تر و سخت تر کار میکنند و کمتر عایدشان میشود.گویی که یک بازی ساختگی علیه تو براه افتاده.ما را مشتی بردۀ مجازی کرده اند.

یغمای سیستم سرمایه ، دستکاری قیمت ها در بازار، دستبرد به با ارزش ترین منابعی که داریم ، غذا، آب ، انرژی،طلا.حتی ارزش پول هم از سوی عده ای دزد سرگردنه ، تعیین می شود.توطئه های وحشتناک ، فسادِ اجتناب ناپذیر.اینها سالیانه میلیادرها انسان رغترت می کنندع و بیلیونها دلارسرمایه را.این ریاضت های اقتصادی لازم نیست، فقر ضرورتی ندارد،گرسنگی و قحطی لازم نیست، ما قربانی غارتی در ابعادی غیر قابل تصور هستیم…دروغ به خورد ما میدهند، دروغی بزرگ ، که توسطش سرکوب میشویم… واقعیت اینست که : بیش از حد نیاز وجود دارد… ۶۰ سال قبل تولیدات آنچنان رشد یافت که پیشگویی کردند که یک خانواده با یک نان آور با ۱۰ ساعت کار در هفته و براحتی، بدون مشکل میتواند زندگی کند.تعجب می کردند که ما انسانها در آینده با وقت اضافی که برایمان می ماند چه میخواهیم بکنیم.

چه شد آن رویایی که برایمان ترسیمش کردند؟

اما یک چیز معلوم شد،در یک مورد حق داشتند! کارهای آنزمان را امروزه می توان درمدت ده ساعت در هفته انجامش داد.! تکنولوژی پیشرفته ، سرعت پیشرفت کار را هزار برابر بالا برده و تنوع و سرعت ارتباطاتی ما چنان است که هیچگاه تصورش را هم نمی توانستیم داشته باشیم. ما حالا ۱۰۰ برابر از دوران شکوفایی دهه ۵۰ ثروتمند تر هستیم. ۷۰ بیلیون دلار در امریکا یعنی بیش از ۲۰۰٫۰۰۰ دلار میتوانست در اختیارهر فردی ، باشد. تنها دلیلی که از این رفـاه بهره مند نیستیم ، آنست که یک طبقه چپاولگر فاسد، همۀ بهره را می بلعد.از طریق کنسرن های بزرگ غارت میکنند.قیمت ها را بالا می برند، دستمزدها را پایین می کشند، بهره و دست رنجمان را می دزدند.زمانی رونق کار بود و خانواده ها با در آمد یکنفره زندگی می کردند، گذشت آنزمان، حالا دو نفر کار می کنند و هشت برابر بهره آوری کاری دارند و تازه زندگی بخور و نمیری دارند.

رسانه های عمومی را کنترل میکنند، ازمسائل مهم محوری اجتماعی بعنوان وسیله ای برای ایجاد تفرقه میان ما استفاده می کنند.

برادر را به جان برادر می اندازند، تا نهادهایمان را به یغما برند.

ما را از سقوط سیستم بانکها می هراسانند،اما اگر بانکها قرار بود سقوط کنند،ماهشت برابر حقوقمان را بدست می آوردیم . آنچه روزانه بانکها چپاولمان میکنند!

تسلیم این دروغگو ها نشوید، آنها که می خواهند شما را بردۀ خود کنند و زندگیتان را از شما بِرُبایند.تسلیم آنهایی که می خواهند به شما دیکته کنند که شما چه کار باید بکنید، چگونه باید بیندیشید، چگونه باید حس کنید، نشوید.

بیایید جای این سیستم فاسد، سیستم دیگری را جایگزین کنیم .سیستمی که هر کسی از آن بهره ببرد.

بیایید ،ثــمرۀ بهر ه آوری مان را بازپس بگیرییم.

بیایید، رفاه را با هم تقسیم کنیم!

ما می توانیم!

ما خالقیم!

همه چیز آغشته به دروغ است!

وجودمان، حقیقتمان است!

ما خالق صلح و آرامش هستیم!

اگر ما متحد شویم ،توانش را داریم، آینده ای را بسازیم که می خواهیم.

توضیح : این فیلم از ساخته های » تراژدی و امید» می باشد. دعوتی است به برای مبارزه با سیستم نا عادلانۀ سرمایه داری. فراخوانی ست برای حضور در خیابانها. https://www.youtube.com/watch?v=FCSZFsyvPg8