پرش به محتوا

پاسخ ابوما به بیماری ابولا: تزار و پرسنل نظامی

 xvgdttru658

نوشته: پل کریک رابرتز

برگردان: آمادور نویدی

منتشر شده درتارنمای اشتراک

به مردم اطمینان داده میشود که ابولا مشکلی برای آمریکا نیست٬ ولی تلویزیون سی ان ان گزارش کرد که اوباما٬ تزار ابولا را منصوب کرده است.(۱) تزار یک متخصص پزشکی نیست٬ بلکه یک وکیل خودیست که بعنوان رئیس دفتر معاون رئیس جمهور٬ جو بایدن خدمت میکند.

جای تعجب نیست که تئوری های توطئه ابولا بیشتر از مرض ابولا توسعه می یابند٬ و تا آنجایی که هر کدام از ما میداند٬ این توطئه ها میتوانند حقیقت داشته باشند.(۲)

استاد حقوق دانشگاه ایلینوی٬ فرانسیس بویل٬ یک متخصص در امور نقض عهد در دولت آمریکا٬ به ما یادآوری میکند که سیرالئون و لیبریا٬ کشورهایی که بیشتر در معرض شیوع بیماری ابولا مبتلا شده اند٬ دو کشوری در غرب آفریقا میباشند که میزبان آزمایشگاه های جنگهای بیولوژیکی آمریکا هستند. پروفسور بویل میپرسد چگونه است که این بیماری٬ که بطور عمده با مناطق استوایی کنگو مرتبط است به غرب آفریقا و هزاران کیلومتر دورتر رسیده است. (نام سابق ویروس ابولا٬ ویروس زائر بوده است که در دهه ۷۰ در کشور کنگو کشف شده بود- مترجم)

پاسخ واشنگتن عجیب و غریب است. رژیم اوباما ۴۰۰۰ پرسنل نظامی برای مبارزه با ابولا به غرب آفریقا ارسال کرد. پرسنل نظامی نه آموزش دیده و نه مجهز به وسایل لازم جهت مبارزه با ابولا هستند. چرا باید ۴۰۰۰ آمریکایی را در معرض یک بیماری مسری قرار داد؟ این تصمیم بظاهر بی معنی٬ سوء ظن ایجاد کرده است که واشنگتن پرسنل نظامی را در معرض بیماری ابولا قرار داده تا بتواند واکسن یا درمانی را بر روی پرسنل نظامی آزمایش کند.

مفسران دیگر باور دارند که غرب آفریقا منطقه سرمایه گذاری های چینی است. آنها در شگفتند که شاید واشنگتن از پوشش ابولا برای اشغال کشورها یا حتی با شایع کردن این بیماری جهت فراری دادن چینی ها استفاده میکند. برای مقابله با نفوذ اقتصادی چین در آفریقا یک فرماندهی جدید آمریکایی آفریقایی تشکیل شده است.

عدم صلاحیت مقامات بهداشت آمریکا در پاسخ به ابولا به این تئوریها پر و بال میدهد و نشانگر یک توطئه واقعی است. آنهایی که میگویند «این فقط یک نظریه توطئه گرانه است» نیاز دارند تا معنای توطئه را بفهمند. همانگونه که یک کارشناس مشاهده کرده است٬ پاسخ مرکز کنترل و پیشگیری بیماری به ابولا برای احمق ها هم خیلی احمقانه است.

پروتکل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری بر مبنای مفروضات درباره ابولا است که بنظر نمیرسد در شرایط آسیب کنونی حقیقت داشته باشد. به یک پرستار بیمار ابولایی که در دالاس جان سپرد٬ علیرغم اینکه او به مرکز کنترل و پیشگیری بیماری گزارش کرد که علائم بیماری ابولا را دارد٬ اجازه داده شد که سفر هوایی داشته باشد. او در این پرواز هوایی ۱۳۲ مسافر را در معرض بیماری قرار داد٬ و این مسافران از آنزمان با هزاران نفر از مردم دیگر در تماس بوده اند. روزنامه دیلی میل عکسهایی از یک آمریکایی با پوشه ای در دست بدون لباس حفاظتی مناسب منتشر کرده که پرستار مذکور را برای با پرواز خصوصی به قرنطینه بیمارستان میبرند.(۳)

مقامات بهداشت عمومی آمریکا هیچ قرنطینه ای از کشورهای آلوده به ویروس ابولا برای سفر به آمریکا برقرار نکرده است. خطوط هوایی آمریکا علیرغم خطر انتشار عفونت های جدید به آمریکا همچنان به پرواز رفت و برگشت از کشورهای آلوده به ویروس ابولا ادامه میدهد.

کشورهای آفریقایی خیلی بهتر از آمریکا٬ این ابرقدرتمند سلطه طلب دست بکار شده اند. آنها مرزهای خود را بسته اند٬ مانع سفر هوایی شده اند٬ و افراد مبتلا به بیماری و آنهایی را که در معرض برخورد با آنها بوده اند٬ پیدا و معالجه میکنند.(۴)

رژیم اوباما بجای در نظر گرفتن احتیاطات معقول٬ تزار ابولا منصوب میکند و ۴۰۰۰ پرسنل نظامی آمریکایی به مناطقی ارسال میکند که در معرض شدید بیماری ابولا قرار دارند.

جای تعجب نیست که آمریکایی ها هیچ اعتمادی به دولت خود ندارند.

همانگونه که جمهوریخواهان میخواهند همه چیز را خصوصی و برون سپاری کنند٬ چرا دکان واشنگتن را نمی بندیم و دولت خودمان را به یک دولت با کفایت تر خارجی نمیدهیم؟

توجه: این دیدگاه نیز وجود دارد(۵): شوخی فریب آمیز ابولا- هدف عملیات پنهانی.

به روز شده: دانشمند لیبریایی ادعا میکند که آمریکا مسئول شیوع بیماری ابولا در غرب آفریقاست.

منابع:

(۱)-http://www.zerohedge.com/news/2014-10-17/meet-americas-new-ebola-czar

(۲)- the conspiracies could be true.

(۳)- http://www.dailymail.co.uk/news/article-2794854/what-thinking-mystery-man-without-hazmat-suit-seen-helping-2nd-ebola-nurse-board-plane-atlanta-joining-them.html

(۴)-http://hosted.ap.org/dynamic/stories/A/AF_EBOLA_AFRICA_CONTAINMENT?SITE=AP&SECTION=HOME&TEMPLATE=DEFAULT&CTIME=2014-10-16-14-24-38

(۵)-

http://jonrappoport.wordpress.com/2014/10/17/ebola-hoax-hidden-purpose-of-the-operation/

UPDATEhttp://www.globalresearch.ca/a-liberian-scientist-claims-the-u-s-is-responsible-for-the-ebola-outbreak-in-west-africa/5408459


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: