تاریخی

خدمات جاودانی آمریکا به دمکراسی و حقوق بشر در سطح جهانی!

vcvxdfg34243sy

احمد پوری
در این فیلم 2.27 دقیقه ای بطور خیلی فشرده بخشی از نتایج دمکراسی تزریقی آمریکا را در اقصا نقاط جهان ملاحظه می فرمائید!
توزیع اجباری دمکراسی آمریکائی مطلقا چیز جدیدی نیست، نگاهی به تاریخ نشان میدهد که تولد آمریکا از طریق تزریق دمکراسی به سرخ پوستان بومی و اشغال تمامی سرزمین هایشان شروع شد ! سپس نوبت مکزیک رسید و زیباترین بخش سرزمین آنها هم با تزریق دمکراسی به آمریکا اضافه شد! … کمی قدرتمندتر که شدند تزریق دمکراسی و حقوق بشر در آنسوی اقیانوسها را شروع کردند و تا حالا دارند ادامه می دهند! چه زمانی دست از تزریق دمکراسی بر میدارند؟ خودشان می گویند که فعلا برای تضمین امپراتوری آمریکا در صدسال آینده چاره ای جز تداوم تزریق دمکراسی به کشورهای دیگر ندارند! تا زمانیکه همه جهان تسلیم منافع نخبه گان 0.01% آمریکا نشده است دمکراسی تزریقی متوقف نخواهد شد!
داشتن حافظه تاریخی به همین درد می خورد که بدانیم نتایج این توزیع اجباری دمکراسی و حقوق بشر در جهان واقعی چه دستاورهایی داشته است؟
حالا هم 13 سال است که به بهانه محو تروریسم و ترویج دمکراسی و حقوق بشر وارد خاورمیانه شده است. مردم منطقه با تجربه عینی خود از دمکراسی آمریکایی حالا به اعتراف خودشان در افغانستان پایگاه توده ای طالبان بطرزی باورنکردنی قویتر از زمانی است که جنگ با تروریسم شروع نشده بود! در عراق و سوریه و لیبی و سودان …. هم دقیقا اوضاع از همین قرار است! علاوه بر اینکه تمامی گروههای تروریستی سابق تضعیف یا نابود نشده اند که هیچ، هر روز نوع جدیدی از تروریسم بسیار خطرناکتر از قبل مثل قارچ در منطقه سبز می شود!
کارهایی را که در زمان جنگ عراق و حاکمیت فرماندار آمریکایی بر عراق نتوانستند انجام دهند، حالا دارند بکمک داعش عملی میکنند!
آرزو و هدف ژنرال پتریوس این بود که عراق را به چندین قسمت تجزیه کند و آنها را بجان هم بیندازد تا ارتش آمریکا براحتی بتواند منطقه را کنترل و در جهت اهداف استراتژیک آمریکا به پیش ببرد. حالا این کار عملا بدست داعش انجام شده است! هم عراق در عمل به سه بخش تقسیم شده و هم سوریه! خط و نشان کشیدن داعش به ایران هم شروع شده است! فعلا داعش اعلام کرده می خواهد مراکز اتمی ایران را شناسایی و منحدم کند! حزب دمکرات هم سبک سنگین میکند که کی مبارزه مسلحانه را در کردستان ایران شروع خواهد کرد!…
کسانیکه دائم می پرسند چرا این حرفها را می زنید؟ چرا تا دیروز فیس بوک پر از مقالاتی در دفاع از فلسطین بود؟ چرا حالا پر از مقالاتی در دفاع از کوبانی است؟… پرواضح است که این افراد بزدل و ناصادق در خدمت جنایتکاران حاکم هستند ولی جرئت دفاع علنی از منافع آنها را ندارند!
تصور کنید دکتری به منطقه شما آمده و در باره نوشداروهای معجزه گرش تبلیعات می کند. اگر مطلع شوید که در مناطق دیگر مشتریان این دکتر بیماریشان بهبود نیافته اند که هیچ، وضعیت سلامتی شان وخیم تر شده و بدترهمه مورد تجاوز هم واقع شده اند! … آیا شما بازهم به همان دکتر مراجعه می کنید؟
حالا اگر تعدادی از انسانهای مسئول نتایج معجزات و نوشداروهای وی را برای بیدارکردن دیگران افشا کنند، عده ای مثل نبوی به هزاران زبان بگویند آقا فراموش کنید این مسائل تاریخی را! گذشته ها را نباید تکرار و یادآوری کرد! ایمان بیاورید به معجزات این دکتر با خیال راحت خودتان را بسپارید بدستهای توانای این دکتر!… نظر شما در باره این «مصلح اجتماعی» مهربان چیست؟
تکرار این حقایق تاریخی مزایایش این است که قربانیان این نظام با آگاهی از این تاریخ دیگر به تله آنها نمی افتند و امنیت خود را در پناه بردن به آغوش قاتل شان جستجو نمی کنند!
تمامی جنگهای مهم آمریکا در تاریخ با دروغهای بی شرمانه و ابلهانه شروع شده است! در مورد عراق و سایر جنگهای اخیر همه می دانند که با چه دروغ هایی میلیونها انسان را نابود کردند! من یک نمونه از 115 سال پیش را ذکر می کنم.
ویلیام مک کینلی رئیس جمهور وقت آمریکا گفت که خدا از من خواسته است که فیلیپین را مسیحی کنم! به همین دلیل میخواست کمک کندکه از استعمار اسپانیا رها شده و مستقل شوند! این احمق نه خودش و نه خدایش نمی دانست که اسپانیایی هایی که فیلپین را مستعمره کرده بودند مسیحی بودند و بزور شمشیر و توپ و تفنگ فلیپینی ها را مسیحی کرده بودند!… بعد از تبدیل فلیپین به مستعمره أمریکا از سال 1899 تا 1902 قیام علیه استعمارگر جدید شروع شد! آمریکا با کشتن 500.000 شهروند فلیپینی و 20.000 نظامی آنها را تحت کنترل خود درآورد و از دست اسپانیا نجات داد!… مارک تواین نویسنده مشهور آمریکایی می‌نویسد:»ما با تدفین هزاران جزیره‌نشــین، برای آنها صلح به ارمغان آوردیم. زمین ایشان را نابود ساختیم، ‌دهکده‌هایشان را به آتش کشیدیم و بیوه زنان و یتیمان را بیرون راندیم و این چنین طبق مشیت‌الاهی! ابر قدرت جهان هستیم «…
در زمینه مراجعه به تاریخ آمریکا خواندن کتابها و مقالات هوارد زین بینهایت آموزنده است… اگر وقت کردم خلاصه از عملیات آمریکا در کشورهای دیگر را خواهم نوشت…
احمد پوری
American Terrorism What a Wonderful World clip from ‹Bowling for Columbine›

**************************
ترجمه ی این قطعه زیر را از صفحه فیس بوک لیلای لیلی کپی کرده ام:
-در سال 1953 امریکا دولت مصدف در ایران رابرمی اندازد و شاه را به در سیستم دیکتاتوری در ایران منصوب می کند.
– در سال 1954 امریکا رییس جمهور گواتمالا را که در انتخابات دمکراتیک بر سر کار امده است بر می اندازد … 200 هزار نفر مردم غیر نظامی کشته می شوند.
-در سال 1963 امریکا به ترور پرزیدنت ویتنام «دیِم» کمک می کند.
– در سالهای 1963-1975 ارتش امریکا 4 میلیون نفر را در اسیای جنوب شرقی به قتل می رسانند.
– در سپتامبر 11 سال 1973 امریکا در شیلی کودتا می کند و رییس جمهوری شیلی که در انتخباات دمکراتیک سر کار امده است، آلنده به قتل می رسد و دیکتاتور آگوستو پینوشه منصوب می شود و 5000 نفر مردم شیلی به قتل می رسند.
– در سال 1977 امریکا به حمایت از حاکمین ارتشی السالوادور می پردازد. 70 هزار نفر مردم السالوادور و 4 راهبه ی امریکایی کشته می شوند.
– در دهه ی 80 میلادی امریکا «اساما بن لادن» و یاران تروریستش را تعلیم می دهد تا سربازان شوروی را بکشند و سیا به انها 3 بیلیون دلار کمک نقدی می دهد.
– در سال 1981 رژیم ریگان «کونترا» ها را در نیکاراگوئه تعلیم و حمایت مالی می کند. 30 هزار نفر کشته می شوند. – در سال 1982 امریکا به صدام بیلیونها دلار برای تهیه ی سلاح کمک می کند تا ایرانیان را قتل عام کند.
– در سال 1983 امریکا به طور محرمانه به دولت ایران سلاح می دهد تا عراقی ها را بکشند.
– در سال 1989 مامور سیا «مانوئل نوریِگا» (که به عنوان رییس جمهور پاناما مشغول خدمت است) از دستورات واشنگتن سر می پیچد. امریکا به پاناما تجاوز نظامی می کند و نورِگا را برکنار می کند. 3 هزار نفر از مردم پاناما در جنگ کشته می شوند.
– در سال 1990 عراق با استفاده از سلاح های امریکا به کویت تجاوز می کند
– در سال 1991 امریکا وارد عراق می شود و «بوش» دیکتاتور کویت را دوباره بر سر کار منصوب می کند.
– در سال 1998 «کلینتون» یک «کارخانه ی سلاح» را در سودان بمباران می کند .. معلوم می شود که کارخانه به تولید اسپیرین مشغول بوده است.
– از سال 1991 تا به حال هواپیماهای امریکا به صورت هفته ای عراق را بمباران می کنند. سازمان ملل براورد می کند که 500 هزار کودک عراقی در اثر تحریم و بمباران ها جان خود را از دست داده اند. حال (فیلم بولینگ در کلمباین قبل ازتجاوز نظامی به عراق توسط جرج بوش ساخته شده است . تنها به دوران ده ساله ی تحریم عراق اشاره می کند و امارها کشته های جنگ عراق را نشان نمی دهد)
– در سال های 2000 و 2001 امریکا به افغانستان که تحت حکومت طالبان است 245 میلیون دلار کمک مالی می کند.
– در11 سپتامبر 2001 اوساما بن لادن از مامورین خودش که توسط سیا تربیت شده بودند استفاده می کند و 3000 نفر را –در نیویورک- به قتل می رساند.