پرش به محتوا

کوبانی علیه ارتجاع و امپریالیسم – حسین بهادری

حسین بهادری:

کوبانی علیه ارتجاع و امپریالیسم

از دوسال پیش جنگ در کوبانی جریان داشت و از چند ماه پیش کوبانی توسط سازمان تروریستی داعش به محاصره در آمده است وهر لحظه حلقه محاصره تنگ و تنگتر می شود. کوبانی در آستانه جنگ خانه به خانه قراردارد. یک فاجعه انسانی با همیاری دولت فاشیستی احمد داوغلو و رجب طیب اردوغان، درحال بوجود آمدن می باشد.

ائتلاف امریکا و ناتوعلیه داعش هیچ کمکی برای نجات کوبانی نمی کند. تروریست های داعش از سه طرف و ارتش ترکیه از طرف چهارم کوبانی را محاصره کرده اند. امپریالیسم امریکا و متحدین اروپائی و مرتجعین منطقه منتظر سقوط کوبانی هستند. تا کانون مقاومت حماسی رزمنده گان «دفاع مردمی» در کوبانی علیه ارتجاع منطقه و امپریالیسم از بین برود.

برای شناخت ماهیت این جنگ تجاوزکارانه و ضد علیه طبقه کارگر منطقه و بویژه علیه مردم کرد و حکومت خود گردان کردستان سوریه، باید اهداف سیاسی امپریالیسم امریکا، ناتو، ترکیه، عربستان سعودی و شیخ نشین های حوزه خلیج فارس را در نظر گرفت و مورد بررسی قرار داد. چون جنگ ادامه سیاست است. ترکیه بمثابه تامین کننده اصلی احتیاجات سازمان تروریستی داعش در پی انهدام الگوی حکومتی کردها درکوبانی، سرکوب پی- کا- کا، اشغال منطقه کوبانی وایجاد منطقه حائل ولی درعمل منطقه امن برای پشت جبهه داعش و دیگر نیروهای ارتجاعی مخالف دولت بشار اسد می باشد. امپریالیسم امریکا و ناتو با به آشوب وهرج ومرج کشیدن منطقه در پی تسلط بر منابع فسیلی آن و حفظ سرکردگی خود برجهان در رقابت با روسیه وچین از یک طرف و از سوی دیگر تضعیف دولت های مخالف رژیم صهیونیستی اسرائیل، ادامه اشغال فلسطین و حفظ امنیت اسرائیل می باشند.

از این منظر طبقه کارگر و مردم آزادیخواه و صلح طلب جهان فریب مبلغین مرتجع بورژوائی را که سعی دارند با اطلاعات وگزارشات دورغین سازمان های جاسوسی و امنیتی، ماهیت جنگ افروزی امپریالیسم امریکادر رابطه با بوجود آوردن گروه های تروریستی (Hillary Clinton : We created Al-Qaeda به ویدئو نگاه کنید) به کمک دستگاههای وسیع تبلیغاتی، دگرگون جلوه دهند را نخواهند خورد.

کلام آخر: می توان گفت اهداف سیاسی امپریالیسم امریکا و شرکای اروپائیش در به راه انداختن جنگها و پدید آوردن سازمانهای تروریستی و جوخه های آدم کشی در سراسر جهان عبارتند از:

1- تسلط برمنابع نفت و گاز منطقه در جهت حفظ جهان تک قطبی و تداوم آن

2- اشغال افغانستان، عراق، لیبی و به راه انداختن جنگ در کشورهای شاخ افریقا، سوریه و اوکراین با هدف، عقب راندن، کنترل و به محاصره در آوردن روسیه و چین.

3- دامن زدن به اختلافات ملی ومذهبی در جهان اسلام و تجزیه کشورهای عراق، لبنان وسوریه در جهت حفظ امنیت رژیم صهیونیستی اسرائیل و ادامه اشغال فلسطین.

15مهر1393

 

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: