پرش به محتوا

هیولاهایی که خود آفریدند

45es2q

عملیات نظامی ایالات متحده، که از حمایت رییس‌جمهور و دولت فرانسه، امیر قطر، و پادشاه عربستان سعودی برخوردار است، به بنیادگرایان داعش- که چشم‌انداز مشخص آن‌ها رشد در ویرانه‌ها است- کمک می‌کند. ایالات متحده و متحدین آن، در جریان مداخلات نظامی متوالی، که هیچ‌یک از آن‌ها به راه‌حل رضایت بخشی نرسید، هیولاهایی آفریدند که اکنون می‌خواهند با استفاده از همان شیوه‌هایی که آن‌ها را آفریدند نابودشان کنند. نتیجه، متأسفانه، بسیار قابل پیش‌بینی است.

منبع: اومانتیه

تارنگاشت عدالت
٢۵ سپتامر ٢٠١۴

احساس با خشم رقابت می‌کند اما انزجار در کلمات نمی‌گنجد. جنایت‌کاران در عرض چند هفته چهار بار نمایش خبیثانه خود را تکرار کرده‌اند. پس از آن‌که در سوریه سر دو گزارشگر آمریکایی و یک داوطلب سازمان غیردولتی انگلیسی بریده شد، یک شهروند فرانسوی به نام هرو گوردل ددمنشانه در الجزایر-کیلومترها دورتر- کشته شد.

بدون تردید آدم‌ربایان، که ادعا می‌کنند به «دولت اسلامی» تعلق دارند، می‌خواستند بر مناظره پارلمانی پیرامون تعهد فرانسه به مداخله نظامی جدید در عراق تأثیر بگذارند. افراطیون، که جمعیت غیرنظامی در دو سوی فرات را آزار می‌دهند، نمی‌خواستند عملیات نظامی را متوقف کنند؛ آن‌ها فقط می‌خواستند نکته‌ای به تصویر شدیداً آشفته خاورمیانه اضافه نمایند. زیرا عملیات نظامی ایالات متحده، که از حمایت رییس‌جمهور و دولت فرانسه، امیر قطر، و پادشاه عربستان سعودی برخوردار است، به بنیادگرایان داعش- که چشم‌انداز مشخص آن‌ها رشد در ویرانه‌ها است- کمک می‌کند. هرو گوردل قربانی این استراتژی جنگی و خشونتی است که بالاجبار بیش‌تر و گسترده‌تر خواهد شد.

و در آن روز که بدون تردید خاطره تأسف‌باری در تاریخ است، پارلمان فرانسه از حق بحث پیرامون مشارکت فرانسه در یک جنگ جدید محروم شد. علیرغم خطراتی، که بویژه در حوالی اروپا وجود دارد. واژه جنگ در حال‌حاضر مورد حمایت است؛ از جانب مُبلغین آن با اشتیاق تکرار می‌شود. جنگ واژه‌ای مبتذل شده است، یکی از چند شیوه، حتا ممکن است اولین شیوه‌ای شده است که به ذهن خطور می‌کند، بویژه زمانی‌که سیاست‌های داخلی بی حاصل‌اند و منبع افتخار نیستند.

ایالات متحده و متحدین آن، در جریان مداخلات نظامی متوالی، که هیچ‌یک از آن‌ها به راه‌حل رضایت بخشی نرسید، هیولاهایی آفریدند که اکنون می‌خواهند با استفاده از همان شیوه‌هایی که آن‌ها را آفریدند نابودشان کنند. نتیجه، متأسفانه، بسیار قابل پیش‌بینی است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: