سياسی

تجاوزات وحشی‌ها

nmnvf4356xfd

منبع: الاخبار
٢۴ سپتامبر ٢٠١۴
نویسنده: ابراهیم الامین، سردبیر

تارنگاشت عدالت

باز یک یورش تاریک‌اندیشانه دیگر؛ تجاوزی با نیزه استعمار امروز، سرشار از تاریخ بیزاری ددمنشانه غرب از همه فرهنگ‌های دیگر. این فتحی است تا پایان زندگی در این سرزمین، توجیه‌شده با خود توطئه‌های استعمار و ترسیم‌شده به نام مذهب علیه دولت‌هایی که مدت زمان طولانی مبتلا به استبداد بوده‌اند.

تصمیم و اجرای آن نه به بازیگران کوچک، بلکه به آن‌هایی واگذار شد که پول دارند، می‌توانند بپردازند و کف بزنند. صاحبان محاسبات و منافع اگر تصمیم به مخالفت بگیرند خود را منزوی خواهند کرد. اما، کسانی که نامشان در فهرست ائتلاف شیطانی جدید قرار دارد صرفاً زمینه لازم برای درگیر شدن دَد غرب در یک تجاوز جنایتکارانه جدیدند.

دانستن این ابداً مهم نیست که چه کسی موافق بود و چه کسی موافق نبود یا چه کسی مشارکت داشت یا صرفاً آن‌را تسهیل کرد. چیزی که واقعاً مهم است این است که پیامدهای قابل پیش‌بینی این تجاوز چیست.

هیچ علامتی وجود ندارد که فاتحان را از هدف فتح مجزا کند. ایالات متحده، اروپای غربی، امپراتوری عثمانی، و رژیم‌های سلطنتی دوزخی مشابه، میلیون‌ها انسان را در سرتاسر جهان کشته‌اند. آن‌ها را با گلوله، شمشیر، گرسنگی، بمب‌های اتمی، و همه نوع سم کشته‌اند.

آن‌ها به هیچوجه از داعش بهتر نیستند. در واقع، هیچ‌یک از آن‌ها نظر دیگران را نمی‌پذیرد و هرگز به مردم اجازه نمی‌دهد سرنوشت خود را بدون مداخله تعیین کنند. هیچ‌یک از آن‌ها با چیزی که تولید خود اوست زندگی نمی‌کند؛ آن‌ها چیزی نیستند مگر راهزنانی که ظرفیت‌های خلق‌های جهان را با آهن و زور کنترل می‌کنند. هیچ چیز در تاریخ متأخر آن‌ها وجود ندارد که آن‌ها را در جایگاه رفیع اخلاقی، مدنی، یا انسان‌دوستانه قرار دهد و به آن‌ها اجازه دهد مدعی نبرد جهانی برای بازستانی آزادی خلق‌های ما بشوند.

عملاً، آغاز حملات هوایی علیه مراکز قدرت تکفیری‌ها در سوریه در ارتباط با استراتژی مهار وضعیت سراسری در سوریه و عراق، در پی سال‌ها تلاش برای واژگون ساختن واقعیات سیاسی، نظامی، و استراتژیک آن‌ها، قرار دارد. این تلاش‌ها بسرکردگی ایالات متحده، در هماهنگی با دولت‌های تروریستی اروپایی بود و پول آن‌را متحدین عرب ‌آن‌ها در شبه‌جزیره و شام تأمین می‌کردند و اسراییل در آن نقش چشم‌گیری داشت. این تلاش‌ها همچنین گروه‌های اسلامگرا و سکولاری را درگیر کرد که مدت زمان طولانی ادعا می‌کردند با دیکتاتورهای تحمیل شده توسط استعمار به مردم خود مبارزه می‌کنند. اما آن‌ها به آلت‌دست تجاوز ددمنشانه جدید مبدل شدند.

ساده گفته باشیم، ایالات متحده، غرب، و حکومت‌های خلیج در جنگ‌های خود برای بدست آوردن مجدد باخت خود در عراق شکست خوردند، همان‌طور که همه تلاش‌های برای جبران آن با یک پیروزی در سوریه شکست خورد. اما آن‌ها اکنون با رویدادهای اخبر در یمن انتظار بدتر را دارند. نگرانی آن‌ها پس از شکست یکی از قدرتمندتری ارتش های آن‌ها بدست رزمندگان ساده مقاومت در غزه تشدید شد.

نتیجتاً، آن‌ها مجبور شدند کمک مستقیم غرب را بخواهند و اکنون ایالات متحده آمده است تا با فراموش کردن درس‌های دهه گذشته، خود را  در سرزمین ما درگیر کند. ایالات متحده برای سرقت منابع ما، برای سرکوب هر تهدیدی که متوجه آن یا متحدین آن است، و برای نابودکردن همه عناصر نیروی ما، باید این نقش را بازی کند.

تجاوز اهداف زیر را دارد:

● منظور از آن تنبیه کودکی است که عصبانی شد و از همه حدود زمین‌بازی خود پا بیرون گذاشت. آن‌ها می‌خواهند بگویند که داعش و برادران آن قرار بود سوریه را  نابود کنند و به سوری‌ها و عراقی‌ها حمله کنند. کسانی که می‌خواهند در حاشیه‌ها بازی کنند تنبیه خواهند شد، تا دیگران بیاموزند که تنها گزینه آن‌ها پیوستن بدون بحث به اردو است.

● مقصود از آن ممانعت از ورود اردوی مقاومت به فاز درهم شکستن طرح دیگر است. اردوی مقاومت نیز اگر ممکن شود هدف حملات قرار خواهد گرفت. اما این پس از کارزار تهمت توسط کارگزاران سفارت‌‌خانه‌های ایالات متحده و فرانسه در میهن ما خواهد بود، که فقط برای این در این‌جا هستند که بگویند رژیم سوریه و حزب‌الله از نظر شکل و محتوی شبیه داعش‌اند.

● مردم سوریه و عراق قرار نیست دوباره سرپای خود بایستند. هر چه که از مؤسسات، زیرساخت‌، اقتصاد ‌آن‌ها، و نماد دولت باقی‌مانده است باید نابود شود. میلیون‌ها عراقی و سوری باید در سرزمین‌های دور و نزدیک به بی‌خانمان‌ها و آوارگان ملحق شوند. آن‌ها باید گدا شوند، پسران و دختران خود را به سلطان مستبد بفروشند.

نتیجتاً، کسانی که چشم‌هایی باز، قلبی نیرومند، و ذهنی آرام دارند ناگزیرند مسؤولیت پیامدهای مقابله همه‌جانبه با دو دوشمن تاریک‌اندیش را بر دوش بگیرند. هیچ چیز بغیر از دفع تجاوز و طفیلی‌های تکفیری آن وجود ندارد. مقاومت سرنوشت ما است.