تاریخی

‫دانشمندان ایرانی که تا کنون بتوسط آمریکا واسرائیل ، بقصد متوقف کردن برنامه هسته ای ایران ، ترور شده اند‬

دانشمندان ایرانی که تا کنون بتوسط آمریکا واسرائیل ، بقصد متوقف کردن برنامه هسته ای ایران ، ترور شده اند

‫ 

برگرفته شده از کانال تلوزیونی «المیادین«

مترجم : احمد مزارعی، 24 آگست 2014

‫ 

توضیح مترجم در طرح موضوع ترور دانشمندان اتمی در اوضاع فعلی : اخیرا مسولان  ان  . پی . تی ، از ایران خواسته اند که نام مسولان نظامی در مرکز پارشین را در اختیار آنان قرار دهند ، اما ایران با این در خواست مخالفت کرده است ، در گذشته جمهوری اسلامی ایران به علت حما قت ویا بی تجربگی نام چند تن از دانشمندان خود را در اختیار ان.پی.تی ، قرار داد که همگی بتوسط آمریکا و اسراییل ترور شدند ، در تاریخ   ۱۴/۶/۲۰۰۵ به نقل از الجزیره ، گزارشی از طرف پنتاگون به کاخ سفید داده شد مبنی بر اینکه پانصد نفر از دانشمندان اتمی عراق که حاضر به همکاری  با آمریکا نشدند ، نامشان در اختیارموساد قرار داده شد تا از میان برداشته شوند ، دولت آمریکا نام این دانشمندان را بتوسط بازرسان سازمان ، ان . پی . تی . در هنگام تفتیش عراق برای «اسلحه اتمی» بدست آورده بود، شرح بیشتراین جنایات آمریکا و اسرائیل را میتوانید در سایت مجله هفته ، تحت این عنوان بخوانید:  » قتل و ترور دانشمندان و «دمکراسی» و «حقوق بشر» غرب«

‫ 

ادامه ترجمه عنوان فوق در کانال تلوزیونی«المیادین» :

‫ 

ا ز نظرصاحبنظران ایرانی ، آمریکا و اسرائیل با در پیش گرفتن برنامه ترور دانشمندان اتمی ایران در نظر دارند ، پرونده هسته ای ایران رابا مشکل روبرو سازند ، بیش از یک دانشمند در سالهای اخیر ترور شده اند.

‫ 

همیشه و بهنگام وقوع این جنایتها ، دست اتهام بسوی اسرائیل دراز میشده وتفسیر تحلیلگران ایرانی در اینمورد اینچنین بوده است ، زیرا تاکنون جمعی از دانشمندان اتمی ایران ترور شده اند :

» حذف دانشمندان اتمی در معادله رو در روئی با ایران«

مسعود علیمحمدی ، استاد فیزیک اتمی دانشگاه تهران ، در تاریخ دوازدهم ژانویه 2012 ، بوسیله  انفجارموتور سیکلتی که در نزدیکی منزلش قرار داده شده بود ، ترور گردید.

مجید شهریاری دانشمند دیگر فیزیک اتمی ایران ، بوسیله بمبی که به اتو مبیلش چسبانیده شده بود ، در تاریخ بیست ونهم نوامبر 2010 ، به قتل رسید ،فریدون عباسی نیز ، در همین تاریخ مورد سوء قصد قرار گرفت که نجات یافت.

در ژانویه سا ل 2012 ، مصطفی احمدی روشن ، که معاون مدیربخش بازرگانی در ایستگاه نطنزبود ، نیز بوسیله بمبی که به اتو مبیل وی چسبانیده شده بود در نزدیکی دانشگاه تهران، ترور گردید.

‫ 

در هر بار که این ترورها اتفاق می افتاد ، نتیجه تحقیقات منجر به اتهام صریح و اشکار به اسرائیل و دستگاههای امنیتی آمریکا و غرب میشد ، اتهاما تی که روزنامه های معروف غرب نیز بر آن تاکید میگذاشتند :

روزنامه «ساندی تلگراف» گزارش داد که دولت اسرائیل در پشت عملیات ترورشهریاری ، قرار دارد، بر اساس گزارش این روزنامه ، این ضربه ای است که مائیر داگان (رئیس موساد) در روزهای آخر ماموریتش، به ایران وارد کرده است (1) .

اما روزنامه «دیر اشپیگل» (2) چاپ آلمان ، نوشت » ترور رضا ئی نژاد بمثابه اولین عملیاتی بود که رئیس تازه موساد، تامیر باردو ، پس از شروع ریاست ، به آن دست زد.

در همزمانی با این ترورها ، حتا روزنامه «ها آرتس» در اسرائیل نیز ، گزارشی را انتشار داد، که دولت آمریکا مسولان اسرائیلی را تحت فشار قرار داده تا ترور دانشمندان ایرانی را متوقف کنند، غیر از همه اینها بعضی از ماموران سازمان اطلا عاتی آمریکا ، سی. آی.ا، نیز به عمل ترور نخبگان ایرانی اعتراف کرده اند.

قابل ذکر است که دانشمندان ترور شده ، در لیست اشخاصی بوده اند که «شورای امنیت » آنها را زیرتحریم بین المللی قرار داده بوده است، به نظر تحلیلگران ، انتشار نام افراد مذکور به عنوان تحریم بین المللی ، از طرف شورای امنیت (در حقیقت آمریکا) ، بزرگترین هدیه به کسانی بوده که میخواسته اند ،  دانشمندان نخبه اتمی ایران را ترورکنند.

‫ 

(1) هنگامیکه مائیر داگان از ریاست موساد بازنشست شد ، برایش مراسمی بر پا کردند تا از «قهرمانیهایش» برای مردم اسرائیل سخن بگوید ، این مراسم بطور مستقیم از تلوزیون اسرائیل پخش میشد و جمع کثیری در سالن بزرگی گرد آمده بودند وبه سخنانش گوش داده و تشویقش میکردند ، اما هنگامی که وی یکی از بهترین» شاهکارهایش» را تعریف کرد ، سالن غرق در شور وهیجان شده و همگی به احترامش ایستاده وتا مدتی کف میزدند ، واما شاهکار بزرگ مائیر داگان : وی یک چاقوی بزرگ ژاپونی را بلند کرده و به مردم نشان داد و گفت ، این چاقو هدیه آریل شارون به من میباشد و من با این چاقو سر 200  فلسطینی را گوش تا گوش از گردن جدا کرده ام ، وی شرح میداد که چگونه وبا چه مهارت وسرعتی سر آنان را قطع میکرد، بطوری که مورد تشویق آریل شارون قرار میگرفت و……./

‫ 

(2) پس از حمله ویروسی «استاک نت» به مرکز اتمی بوشهر، دیر اشپیگل گزارشی را انتشار داد که شرکت زیمنس آلمان با همکاری دولت اسرائیل از مدتها پیش مرکزی را با سرمایه گزاری یکصد ملیون دلار ، در اسرائیل تاسیس کرده و با ساختن ماکت مرکز اتمی بوشهر در آن مرکز، تمهیدات اولیه برای حمله ویروسی مذکور را تدارک دیده بودند.‬