پرش به محتوا

تفتین بر سر اجساد

تارنگاشت عدالت
منبع: دنیای جوان

مومیا ابوجمال


در حال حاضر امواج رادیو و تلویزیون انباشته از مهملات در مورد «جنایات جنگی» و تحریم‌ها علیه روسیه است. یکی از عقاب‌های کنگره ایالات متحده عربده‌کشان ريیس‌جمهور ولادیمیر پوتین را متهم کرد که «دست‌هايش خونین است.» علت این اتهامات، فاجعه هولناک هواپیمای مسافربری مالزیا ایرلاین با شماره پرواز MH-17 است.
در این‌جا هدف اصلاً این نیست که به این حادثه و خسارات واقعی ناشی از آن کم‌بها داده شود، ولی بهتر است که به دقت بررسی کنیم که به چه سادگی رسانه‌های امپراتوری زبان تفتین و فتنه را به کار می‌بندند و به چه سادگی دیگران را متهم می‌سازند. این وضعیت درست همان شلم شوربايی است که بلندپایگان نظامی و کنسرن‌های رسانه‌‌ای مانند دوقلوهای سیامی یک تنه به تبلیغ و تهییج مشغولند و در کوره جنگ می‌دمند.
چه کسی هواپیمای ایرباس A300 ایران‌ایر را به خاطر دارد که در سال ۱۹۸۸ بر فراز تنگه هرمز منهدم شد و به کلی نابود گردید؟ پرواز شماره IR-655 از تهران به مقصد دبی در امارات متحده عربی به پرواز درآمده بود. ۲۷۵ مسافر و ۱۵ خدمه هواپیما به دنبال این اقدام بربرمنشانه جان خود را از دست دادند و کشته شدند. این هواپیما مورد اصابت دو موشک از نوع SAM-2 قرار گرفت که از ناو جنگی آمریکايی USS Vincennes پرتاب شده بود.
سؤال: آیا در آن زمان کسی ادعا کرد که این اقدام یک «جنایت جنگی» بوده است؟ آیا مسؤولیت این اقدام به گردن ريیس‌جمهور وقت آمریکا رونالد ریگان نهاده شد؟ برعکس: معاون ريیس جورج هربرت بوش در تریبون سازمان ملل متحده حتا از طلب پوزش سر باز زد و این اقدام را به عنوان «حادثه‌ای حين عملیات جنگی» مورد دفاع قرار داد. بوش گفت که خدمه USS Vincennes «متناسب عمل کرده است.»
برای این‌که مطلب را واضح‌تر مطرح کنیم: این اقدام، اقدام یک سازمان شبه‌نظامی غیردولتی، غیررسمی و بدتعلیم دیده نبود، همان‌هايی که اکنون از طرف ایالات متحده بدون هیچ سند و فاکتی متهم می‌شوند که مسؤول انهدام هواپیمای مسافری MH-17 برفراز اوکرائین بوده اند. خیر! مسؤول انهدام هواپیمای مسافربری ایرانی نیروی دریايی ایالات متحده آمریکا بود. به زعم پنتاگون افسران ناو جنگی USS Vincennes در آن زمان این‌طور القاء ‌کردند که ایرباس ایرانی «سهواً با یک جنگده دشمن از نوع F-14 تُم‌کات (Tomcat) عوضی گرفته شده است.»
بفرمايید دیگر چه؟
۲۹۰ نفر مرد و زن و کودک «سهواً» تکه‌تکه شدند! این جنایت جنگی نیست؟ خیر! فقط یک اشتباه لپی بود!
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: