حقایقی از مقاومت و غزه

حقایقی از مقاومت و غزه

نوشته : منیر شفیق ، محقق و نویسنده فلسطینی

مترجم : احمد مزارعی ، 14 جولای 2014

پس از گذشت شش روز از جنگ موشکی میان دشمن صهیونیستی و مقاومت مسلح در شهر غزه ، حقایق زیر در برابر ما قرار دارد :

یکم : اینکه مقاومت در منطقه غزه در طول پنجسال گذشته حتی برای یک لحظه از تقویت بنیه دفاعی خود توقف نکرده ، و بطور دائم خودرا از نظر قدرت دفاعی ، ساختن اسلحه های گوناگون ،گسترش بخشیدن و قاچاق آن به داخل غزه ، آماده شدن برای جنگ آینده ، همچنانکه ما امروز در عالیترین درجه از رزمندگی ومانور مشاهده میکنیم، مقاومت امروز در میدانی موشکهای خود را پرتاب میکند که شهر حیفا را در بر میگیرد و این بدین معنی است که مقاومت سراسر سرزمینهای اشغال شده وطن ما فلسطینتها راتا کل مرزهای 1948 پوشش میدهد . دستهای حماس و جهاد اسلامی درد نکند ، دستهای رزمندگان گروههای دیگر، ودر پیشاپیش آنها ، جبهه توده ای برای آزادی فلسطین” (1)هم درد نکند (در اصل عربی کلمه “پر برکت باد دستهای…../ امده و من معدل تقریبی فارسی ، یعنی دستتان درد…../ آوردم) که با شرکت در جنگ موشکی تاکید کرد که مقاومت در حال وارد شدن به جنگ توده ای طولانی و نفس گیرکه دشمن را در انچنان تنگنائی قرار خواهد داد که با وحشت و شکست مجبور به عقب نشینی شود.

 

دوم : جنبش جوانان پیشگام که انتفاضه و خیزش خود را قبل از این در غرب رود اردن آغاز کردند ، یعنی از زمانیکه تظاهرات خود را بر علیه برنامه “برافر”(2) و در همراهی با هموطنان فلسطینی ما در مناطق اشغالی 1948 ، وسپس مبارزه بر ضد شهرک سازی ، تخریب مسجد مقدس اقصی ،و همچنین در دفاع از زندانیان قهرمانی که در اعتراض به وضعیت خود اعتصاب غذا کرده بودند ، این مقاومتها سر سختانه ادامه داشت و در گیری با سربازان فاشیست اسرائیلی یکروز هم متوقف نشده بود. این مبارزات یافت و در شهر خلیل هنگامی به اوج خود رسید که سه نفر از سربازان اسرائیلی ربوده شدند و سپس شهادت نوجوان فلسطینی در روستائی از توابع شهرک شعفاط ، که صهیونیستها وی را ربوده وزنده زنده بدنش را سوزانده بودند که فیلم آن نیز بتوسط صهیونیستا منتشر شد. در اینجا ضروری است این موضوع نیز گفته شود که همه فلسطینیها ی ساکن مناطق 1948 ، از جمله شهرهای حیفا ، ناصره و ام الفحم در همبستگی با برادران فلسطینی خود در منطقه غرب رود اردن دست به اعتراض و اعتصاب زدند که این نشاندهنده رابطه گسست ناپذیر همه ما فلسطینیها است که علیرغم گذشت چند نسل ، دشمن صهیونیستی اشغالگر و جنایتها و قتل عامهای انها را فراموش نکرده اند.

 

سوم : هفته های گذشته خطای کسانیکه دچار این توهم شده بودند که گویا دیگر زمان مقاومت و انتفاضه بسر امده ، و چنین تبلیغ میکردند که از این پس فلسطین مسئله مرکزی ملتهای عرب و اسلامی ، و همچنین آ زادیخواهان جهان نیست. اما اگر کسی حد اقلی از اخبار و گزارشات روزهای گذشته را دنبال کرده باشد ، چیزی درست برعکس آنرا خواهد یافت ، هم اکنون در تمام شهرها و حتی روستاهای کشورهای عربی و همچنین در بسیاری از پایتخت های جهان همبستگی با مقاومت ملت فلسطین مشاهده میشود وبا طولانی تر شدن مدت کشتار مردم فلسطین و از انسو ادامه مقاومت ، رهبران فاسد و بزدل کشئورهای مرتجع عربی مجبور خواهند شد که دست ه اقداماتی بزنند.

 

اکنون ودر وضعیتی اینچنین خطرناک ، محاصره غزه از طرف مصر باید شکسته شود و یک تبلیغات گسترده جهانی بر علیه جنایات نتنیا هو باید به راه بیفتد . از اینجا باید به این نتیجه رسید که ملت ما باید با در پیش گیری یک مبارزه سخت، شاق ونفس گیر ، به مبارزه و انتفاضه ادامه داده که همبستگی نیروهای کشورهای عربی ، اسلامی و جهانی را بسیج کرده و امپریالیسم امریکا ،غرب و نتنیاهو را در وضعیت خفه کننده ای قرار دهند ، هنگامی که مقاومت در منطقه غزه پیروز شد ، زمینه شکست اشغالگران در غرب رود اردن نیز فراهم خواهد شد ، آنگاه نوبت به تفکیک شهرکها ، نجات قدس و ازادی اسیران فرا خواهد رسید ، همه اینها مستلزم آ نست که انتفاضه چند ماه وحتی چند هفته ادامه پیدا کند . دشمن صهیونیستی ما و پشتیبان آ ن امریکا تحمل انتفاضه ای که مصمم باشد تا تحقق همه اهدافش بمبارزه ادامه دهد، نخواهد داشت، یکی از شرایط پیروزی چنین انتفاضه ای همانا بستن هرگونه باب مذاکره با دولت صهیونیستی میباشد، زیرا ما در این مبارزه خود از پشتیبانی افکار عمومی جهان در احقاق حقوق مسلوب شده خود برخورداریم.

 

در پایان باید بگویم که در این مبارزه مسئولیت بزرگی بعهده “جنبش الفتح” میباشد که با همکاری با سایر گروه های مقاومت ، استراتژی ،انتفاضه کامل” را تا به آخر به پیش ببرد.