سياسی

کارگران خود را به اسانلو نفروشید!!! او خود را به سرمایه داری فروخته است.

کارگران خود را به اسانلو نفروشید!!!
او خود را به سرمایه داری فروخته است.
محمد اشرفي
سازش طبقاتی با طرح بسیار شفاف جدیدی از یک سال قبل استارت خورده بود، چند روز پیش طی شوی تلویزیونی به شکل کمدی – درامی مطرح شد و به دنبال طرح آن نیروهای طرفدار سرمایه داری به صف ایستادند تا گذشت و کرامت انسانی خود را به طبقه کارگر با مبالغی کم و بیش که در صد بسیار ناچیزی از ثروتی است که در چهارچوب نظام استثماری سرمایه داری از کارگران چپاول کرده اند به نمایش یگذارند و خود را دوست طبقه کارگر قلمداد کنند و این مبالغ را هم با بیانات مجری تلویزیون اندیشه خمس و ذکات ثروت خود قلمداد کردند که به کارگران می دهند و باز با بیانات همان مجری که با نهیب زدن به سرمایه داران گفت اگر به کارگران کمک نکنید اعتراضات و حرکت های کارگران فردا قابل کنترل نخواهد بود ، و اسانلو در مقابل چنین گفته شفافی موضع کارگری اعلام نکرد بلکه با کلمه پوششی همبستگی ملی گاف مجری را لاپوشانی کرد . سرمایه داری برای فریب کارگران و به انحراف کشیدن جنبش کارگری نیاز به پیش بردن سازش طبقاتی دارد و برای چنین کاری شرایط بغرنج اقتصادی کارگران که حاصل چپاول خود سرمایه داران در اشکال مختلف است بستر و زمینه لازم را اماده کرده است و برای تکمیل شدن طرح فریب کاری و سازش طبقاتی، دلالی لازم بوده که باید اعتبار زیادی بین کارگران داشته باشد و حال سرمایه داری این مهره را هم در اختیار دارد. در حال حاضر این مهره کسی غیر از منصور اسانلو نمی تواند باشد چرا که او طی ده سال گذشته با شجاعت و توان برنامه ریزی که از خود نشان داد و با توجه به حمایت های گسترده و بی شائبه فعالین جنبش کارگری به وزنه ای در جنبش کارگری تبدیل شده است و اکنون زمان استفاده از او برای سرمایه داری مهیا شده است ، و حالا توافق بین اسانلو و سرمایه داری هم پیمانی در جهت فریب دادن کارگران و به انحراف کشاندن طبقه کارگر و یا حداقل ایجاد اختلاف در جنبش کارگری کامل شده است. بدون شک فعالین کارگری که در ترکیه سال ها انتظار تعیین کشور می ماندند اما اسانلو که با کمک سرمایه داران طی یک سال همه ای کارهایش رو براه شد، مدیون سرمایه گذارانش است و حالا باید خدمات لازم را با فریب دادن کارگران به سرمایه داری ارایه کند. او تمامی حرکت های فریب کارانه و سازشکارانه خود را در برنامه تلویزیون اندیشه در یک جمله خلاصه کرده به وسط میدان نبرد میان کارو سرمایه پرتاب می کند آن جمله این است : اسانلو در مقابل صد هزار دلار ذکات اعلام شده که قرار است پرداخت شود ، می گویند : … انسانیت حتی فراتر از نگاه های بسته طبقاتی می تواند عمل کند …
این بخشی از سرمایه داری نیز مانند اصلاح طلبان داخلی هستند که می خواهند کارگران را فقط بر علیه بخشی یا کل حکومت جمهوری اسلامی به کار ببرند و در همین حال اجازه ندهند کارگران علیه کلیت سرمایه داری دست به کاری بزنند و در این طرح اسانلو دلال سازش طبقاتی است. اسانلو برای انجام وظیفه خود در تعهدات خدمت گذاری به سرمایه داران با نام بردن بسیاری از کارگران و برخی از فعالین غیر کارگری غیر مستقیم به انها وعده ی کمک مالی می دهد چرا که طبق اصل سرمایه دارانه هر کسی قابل خرید و فروش است . باید فعالین و کارگران مبارز آگاهی رسانی کنند که بین سرمایه داری مورد نظر تلویزیون اندیشه با سرمایه داری جمهوری اسلامی فرق چندانی نیست ، هر دوی انها دشمنان طبقه کارگر هستند و تمامی ثروتی که در اختیار هر کدام از این سرمایه داری ها انباشته شده است در اصل از غارت طبقه کارگر می باشد. و باید بدانیم در این معامله و سازش طبقاتی اسانلو یک دلال پیش پا افتاده است که می خواهد از شرایط نا مناسب اقتصادی کارگران و نا اگاهی موجود در جنبش کارگری استفاده کرده به ولی نعمت های خود خدمت متقابل کند، برای مقابله با طرح فریب کارانه جناح های مختلف سرمایه داری فعالین کارگری باید اقدام به افشاگری های لازم بکنند و البته اولین قدم مقابله با این فریب کاری ها این است که تمامی فعالین و نیروهای پیش رو و تشکل های کارگری که منصور اسانلو در برنامه تلویزیونی اندیشه از انها به جهت سو استفاده و شریک تراشی در سازش طبقاتی نام برده است و غیر مستقیم اقدام به خرید انها نموده است به صورت علنی و رو به عموم اعلام موضع نمایند بدون شک اگر کسی اعلام موضع عمومی نکند این معنا را دارد که او آماده معامله کردن با سرمایه داری در قالب سازش طبقاتی به دلالی اسانلو است ، و در قدم دوم باید همیشه برای افشای منصور اسانلو به عنوان عامل سرمایه داری در درون طبقه کارگر به کارگران آگاهی داد. فعالین کارگری به هر دلیلی اگر مخالفت خود را با طرح اسانلو – اندیشه اعلام رو به عموم نکنند با توجه به شناخته شده بودن اسانلو اجازه داده اند تا او بتواند کارگران را فریب بدهد بنا براین سکوت در مقابل حرکت اسانلو – اندیشه شراکت در سازش طبقاتی است.
فعالین و کارگران خود را به اسانلو نفروشید، چرا کن او خود را به سرمایه داری فروخته است.
محمد اشرفی
آدرس وبلاگ محمد اشرفي
 

۱ دیدگاه

 1. Name کارگر says

  مه فشاند نور و سگ عوعو کند! شما وقتی اسانلو زندان بود او کدوم سوراخی بودی که حالا یک دفعه پیدات شده؟

  دوست داشتن

 2. آشنا says

  دوست عزیز غلام عسگری کدام پیام را برای اسالو فرستاده اید. آیا منظورتان در جارچوب همین مطالبی را که به عنوان کامنت نوشته اید به اسالو منتقل کرده اید؟
  برای چه؟ این کار را کرده اید؟ فکر می کنید که اسالو با توجه به دیدگاه و چشم اندازی که طبق ان پس از رهسپار خارج شدنش به خارج از خود بروز داده است، نمی داند دارد چه کار می کند و در کدام جبهه می راند؟
  منصور اسالو بسیاری از نظراتش را از ما فعالین رادیکال خارج که هیچ از همرزمان شرکت واحد هم پنهان نموده است. و کم کم دارد چشم انداز خویش را به عنوان یک جریان عقب ماده و حافظ منافع سرمایه داری جهانی هر چه روشنتر نشان می دهد.
  فکر کنم توهمی که شما به ایشان دارید باید هر چه زودتر بر طرف شود. گذشته افراد مصداق انچه که امروز می کنند نیست. اگر اینطور بود فرخ نگه دار و بسیاری از خائنین به منافع طبقه کارگر می توانند به صراط مستقیم باز گردند.
  متاسفانه توهاماتی که کماکان در مورد اسالو دامن زده می شود به یک مفهوم واقعی این است که طبقه کارگر باید درجا زند و به عقب باز گردد، زیر ماشین دولتی سرمایه خرد و نابود شود تا بخشی که خود از جنبش رادیکال طبقه کارگر عقب مانده اند روزی از خواب غلفت بیدار شوند…
  این کار شما و معدودی از جریاناتی که خود را به ظاهر رادیکال و مدافع منافع طبقه کارگر می دانند تحت هیچ توجیهی برای طبقه کارگر انقلابی ایران قابل پذیرش نیست.
  زنده باد پایداری رضا شهابی !!

  دوست داشتن

 3. غلام عسگری says

  رفیق محمد عزیزمن بعنوان یک فعال کارگری درتبعید اعتقاد دارم هرکس وهرجریان سیاسی میتواند درمقاطعی اززمان با توجه به شرایط پیش امده دچارتغییرات اساسی شود که من طی پنجاه سال دوران کارگری وبیش ازچهل وسه سال افتخاردفاع ازحقوق همکارانم با ان بارها مواجه بوده ام اکنون برای قضاوت درمورد منصوراسانلو اولا ان بخش مبارزات وبهای سنگینی که خود وخانواده اش دراین راه پرداخت کرده اند باید ازشرایط فعلی اش جدا کرد وهمچنین توجه داشته باشیم که عوامل جانبی ودستهای الوده ای که همچنان خواهان ماندن رژیم ادمخوارملایان درایران هستند را نباید فراموش کنیم که تاکنون این اعمال را درمورد فعالین شناخته شده دانشجویی وزنان وروزنامه نگاران وفعالین سیاسی انجام داده وبقول عامیانه شرشان را ازسررژیم خلاس کرده اند ودرکوتاه مدت انهارا کروات به گردن درتلویزیونها به نمایش گذارده اند واین سناریو اکنون درمورد منصوراسانلو انجام شده ویقینا همان دستهای الوده درپشت این جریان میباشد اما خود ایشان هم کم بی تقصیرنیست زیرا من وشما سالها درخارج ازکشورهستیم وکاملا هم شناخته شده اما سعی کرده ایم حریم خودرا حفظ کنیم البته این یک هشداربرای سایرفعالین درعرصه های مختلف است که اسیرچنین دامهایی نشوند اما با مطلب شما کاملا موافقم ومن امروزمستقیما طی پیامی این هشدار را به منصوراسانلو رساندم.به امید فردای ازادی.متحد وپیروزباشید

  دوست داشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.