سياسی

نازی‌های درون دولت اوکرائین

تیری میسان

تارنگاشت عدالت

دولت اوکرائین، که حاصل یک کودتا است، از طرف قدرت‌های غربی به رسمیت شناخته شد. این دولت تعداد زیادی از اعضای سازمان‌های نازی‌ را دربر می‌گیرد، که سه نفر از رهبران آنها برای متقاعد ساختن انظار عمومی غرب از شقاوت رئیس جمهور قانونی اوکرائین، ویکتوریانوکوویچ تصاویر باسمه‌ای و ساختگی از خشونت و شکنجه منتشر کرده و به آن افتخار می‌کنند. معاون دبیر شورای امنیت ملی جدید اوکرائین روابط نزدیک خود با سازمان القاعده را کتمان نمی‌کند.

کودتائی که توسط سازمان سیا در کیف سازماندهی شد، الیگارش‌ها و گروه‌های رادیکالی را به عنوان نمایندگان دولتی بر سر کار آورد. در بین اعضای این دولت می‌توان تعداد زیادی از رهبران نازی را یافت. این اولین بار پس از جنگ دوم جهانی است که در اروپا سیاست‌مدارانی که خود را با رایش سوم مربوط می‌دانند، برسر قدرت آمده‌اند.

دونفر از اعضای دولت مدعی هستند که با امارات اسلامی در شمال قفقاز، که بنا بر اطلاعات سازمان ملل متحد با القاعده در رابطه است، در تماسند. و یکی از این دو حتا به روسیه رفته بود تا در در کنار القاعده علیه روسیه مبارزه کند.

سه نفر از اعضای این دولت با دستکاری و تحمیق انظار عمومی کوشش کرده بودند خود را به عنوان قربانیان رژیم دمکراتیک یانوکوویچ معرفی کنند.

آندره پاروبی دبیر شورای امنیت و دفاع ملی (اداره‌ای که وزارت دفاع و ارتش را کنترل می‌کند). یکی از موسسین حزب ناسیونال سوسیالیستی اوکرائین

دیمیتری یاروش معاون دبیر شورای امنیت و دفاع. رهبر سازمان (سه‌شاخ) استپان بانده‌را (*)و طیف راست. (*)استپان باندرا، همدست نازی‌های هیتلری در سال ١٩۴١، پیشاپیش ورود رسمی نیروهای آلمان به خاک اوکرائین ، در شهر «لمبرگ» دست به کشتار مردم زد و بیش از ٧٠٠٠ نفر از کمونیست‌ها و یهودیان شهر را به قتل رساند. یاروش در چچن دوش به دوش اسلامگرایان جنگیده و روز اول مارس ٢٠١۴ از امیر قفقاز شمالی، دوکا عمروف که سازمان ملل متحد او را عضو سازمان القاعده شناسائی کرده است، تقاضای کمک کرد. ویدئوی باسمه‌ای که با کارگردانی آندره کوژمیاکین تهیه شده بود، آندره دوبوویک را نشان می‌دهد که در نقش یک پلیس بی‌وجدان، کنشگر بی‌دفاع دیمیتری یاروش را در برف مورد شکنجه و آزار قرار می‌دهد.

 

ایهور تنیوخ وزیردفاع با این که رسما عضویت وی در حزب آزادی سووبودا اعلام نشده است، او در جلسات حزبی این حزب شرکت می‌کرد. او در ایالات متحده آمریکا تعلیم یافته و فرماندهی مانورهای مشترک نظامی اوکرائین و ناتو را به عهده داشت. در طی جنگ گرجستان در سال ٢٠٠٨ او محاصره سواستوپول را سازماندهی کرد و به مقام دریاسالاری نیروی دریائی رسید. انتصاب وی به مقام وزارت دفاع، نیروی دریائی اوکرائین را متقاعد کرد که دولت جدید را به رسمیت نشناسد و پرچم روسیه را به اهتزاز درآورد.

آلکساندر زیش معاون نخست وزیر، عضو حزب آزادی (سووبودا*)، یکی از مخالفین سرسخت سقط جنین حتا در موارد تجاوز جنسی. * SWOBODA انجمن سراسراوکرائینی آزادی، یک حزب اوکرائینی پوپولیستی راست و ناسیونالیستی رادیکال است. برخی از ناظران آن را راست افراطی، سامی‌ستیز،، فاشیستی و یا نئونازی تعریف می‌کنند. (ویکی‌پدیا)

 

سرگی کویت وزیرآموزش و پرورش عضو حزب آزادی سووبودا

آندره موخنیک وزیر محیط زیست و منابع طبیعی عضو حزب آزادی سووبودا

ایگور شوایکا وزیر کشاورزی و تغذیه عضو حزب آزادی سووبودا

دیمیترو بولاتف وزیر جوانان و ورزش عضو سازمان دفاع از خود اوکرائین UNA-UNSO(*). او ادعا کرد که از ٢٢ تا ٣١ ژانویه ربوده، محبوس و به شدت شکنجه شده است. پس از آن به آلمان رفته تا خود تحت درمان قرار دهد، البته بدون آن‌که با هیچ خبرنگاری تماس گرفته باشد. البته وزیرامور خارجه اوکرائین لئونید کوچارا اعلام کرد که او سالم و تندرست است و این امر تنها یک صحنه سازی بوده است. (*) حزب راست افراطی و ناسیونالیستی اوکرائین که روز ٣٠ ژوئن ١٩٩٠در شهر لمبرگ تاسیس شد … وجه مشخصه سیاسی این حزب سامی ستیزی و موضع ضد روسی آن است. این حزب در انتشارات خود منکر هولوکاست می‌باشد… (ویکی‌پدیا)

تاتیانا چورنوول رئیس کمیسیون ملی ضدارتشاء عضو سازمان دفاع از خود اوکرائین UNA-UNSO.

اولک ماخنیتسکی دادستان کل اوکرائین عضو حزب آزادی سووبودا