پرش به محتوا

کرکسهادرآسمان ایران به دنبال طعمه اند!

بيژن زنگنه

کرکسهادرآسمان ایران به دنبال طعمه اند!

به دستور مونوپولهای جهان خوار، دولتهای امپریالیستی یکی بعدازدیگری درظاهر فشار آوردن به دولت جمهوری اسلامی ایران در زانوزدن دربرابرخواستهای سیری ناپذیرآنان و درحقیقت وعمل فشار ضدبشری گذاشتن به روی توده های وسیع مردم و به ویژه کارگران و زحمت کشان ایران برای رضایت دادن به استثمارشان، سالهاست که دراعمال تحریم سرازپا نمی شناسند،. اینان قراردادهای خودرا درانجام دزدیهایشان خون سردانه به هم زده و صدها هزار کارگر را به بی کاری و فقر و فلاکت کشاندند. ولی به محض این که بعداز فشارآوردن به حاکمان ایران زمینه برای مذاکره فراهم شد این حاکمان که درصدد پرکردن بازهم جیب خود بودند که دراثراین محدودیتها در استخراج و فروش نفت و دیگرمعادن به وجودآمده بود، لبیک بلندبالائی به بسط مجدد مناسبات با مونوپولهای امپریالیستی گفته و با آب و تاب به دعوت ازاین کرکسها می پردازند تا درچپاول آخرین رمقهای اقتصادی ایران اینان نیز به دورلاشه ی اقتصادی ایران جمع شوند:

«به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بیژن زنگنه، وزیر نفت اعلام کرد که ایران از شرکت‌های توتال فرانسه، رویال داچ شل، انی ایتالیا، استات اویل نروژ، بی‌پی بریتانیا و دو شرکت آمریکایی اکسون موبیل و کونوکو فیلیپس برای حضور در پروژه‌های نفتی و گازی ایران دعوت کرده است.

ایران دارای چهارمین ذخایر اثبات ‌شده نفتی در جهان است و این کشور همچنین ذخایر عظیمی از گاز دارد؛ به ‌طوری که حدود 18 درصد از کل ذخایر گاز جهان در ایران قرار دارد.

خبرگزاری رویترز گزارش داده که سهم ایران از تولید جهانی نفت تا سال 1997 به کمتر از 40 درصد کاهش یافت. سهمی که در دهه 70 میلادی به 55 درصد هم رسیده بود.

ایران ماه گذشته با شش قدرت جهان در زمینه برنامه هسته‌ای اش به توافق رسید که براساس این توافق در سال آینده تحریم‌ها در بخش تجارت و سرمایه‌گذاری نفت ایران کاهش خواهد یافت.

ایران همچنین می‌تواند به بخشی از دارایی‌های نفتی بلوکه ‌شده خود در سایر کشور‌ها دسترسی پیدا کند.

وزیر نفت ایران در نشست اوپک نیز گفت که ایران هیچ محدودیتی برای حضور شرکت‌های نفتی آمریکا در صنعت نفت و گاز ایران ندارد.»

حال این فرش قرمز انداختن برای ورود کرکسهای جهان خوارامپریالیستی به ایران را باروی داد دیگر داخلی مقایسه کنیم که رژیم جمهوری اسلامی در برخورد به کارگران چه گونه رفتاری دارد:

کارگران مس خاتون آباد ازمجتمع سرچشمه به علت اعتراض به اخراج 200 نفرازکارگران معدن درشهربابک کرمان همراه با خانواده های شان دست به اعتصاب، راه پیمائی و تحصن می زنند که با رگبار گلوله ها ازهوا و توسط هلی کوپترها روبه رو می گردند و درادامه مبارزات کارگران در 4 بهمن 1382 درجلو فرمانداری شهربابک با آتش مزدوران مسلح رژیم رو به رو شده و 4 نفر از آنها به نامهای جاویدی، ریاحی، مومنی و مهدوی و دانش آموزی به نام پورامینی جان می بازند. علارغم این که درزمان حاکمیت اصلاح طلبان «قول» رسیده گی به این جنایت را دولت جنا ب خاتمی می دهد، هنوز که هنوز است هیچ رسیده گی صورت نگرفته است. چرا؟ چون که برای رسیده گی باید خود خاتمی و خامنه ای را به دادگاه کشید و این نوع جنایتها کار افراد مزدور به مصداق «المامور معذور» نیست و بدون حمایت از جانب سران رژیم، مزدوران مسلح آن خودسرانه عمل نمی توانند بکنند.

آیا خود این دو واقعه و رفتار رژیم جمهوری اسلامی دربرابر کرکسهای سرمایه بزرگ جهانی از یک سو و دربرابر انسانهای شریفی که نیروی کارشان را به بهای ناچیز بخور و نمیری می فروشند از سوی دیگر و قریب 35 سال حاکمیت نظام اسلامی ولایت فقیه نشان نداده است که تمام بازی گران صحنه ی سیاسی حاکمان درایران اعم از حزب اللهی، افراط گرایان، اصلاح طلبان سروته یک کرباسند و دچارتوهم شدن که گویا با انتصاب حسن روحانی و ادعای وی دررابطه با «تدبیر و اعتدال» که نشانش اعدام بیش از 300 نفر از انسانهای سیاسی درکمی بیش از 100 روز جلوسش بر تخت ریاست جمهوری می باشد، کافی برای آن نیست که خیال واهی و اعتماد بر این حیوانات وحشی درلباس انسان نکنیم.

اگر درست است که: ز نیرو بود مرد را راستی ـــ زسستی کژی زاید و کاستی و یا: ترحم برپلنگ تیز دندان ـــ ستم کاری بود برگوسفندان؛ به جای دچارشدن درخیال واهی و میدان دادن به افکار رفرمیستی و افراد درراس نظام جمهوری اسلامی؛ کارگران، زحمت کشان، زنان، جوانان، ملیتهای تحت ستم با متشکل شدن و تکیه به نیروی خود و شناخت از کرکسهای بین المللی و داخلی، برای مبارزه با آنان متحد و متشکل شوند و تحت رهبری حزب سیاسی پیشروطبقه کارگر که برپرچم آن ضدیت با فرقه گرائی و ضرورت متحدشدن نوشته شده است، مردم ایران را از زیرسلطه ی سرمایه های داخلی و خارجی رها سازند و بالاخره بعد از بیش از 2500 سال سلطه ی زورگویان فئودال و سرمایه دار مالکیت اجتماعی مردم ایران را برقرارساخته و نقطه پایانی به حاکمیت طبقات استثمارگر و ستم گر درایران بگذارند.

ک.ابراهیم ـ 16 آذر 1392

 

 

۱ دیدگاه »

 1. درود بر رفیق ک ابراهیم

  دستت درد نکنه.
  نکته هایت با ریزسنجی خاص، کوتاه و تکاندهنده میباشد.
  در خاتمه از حزب طبقه کارگر و اتحاد سخن گفته اید، که نکته ای بسیار بروز میباشد و من امیدوارم که گروه هایی که خود را مترقی و پیشرومیدانند، هر چه سریعتر دست باین باتحاد زده تا این خلاء را پر نمایند.
  پیروز باشید
  شعله

  لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: