پرش به محتوا

پنج سال یک نوکر صهیونیسی: اوباما در مجمع عمومی سازمان ملل متحد

20130625-173938

پنج سال یک نوکر صهیونیسی: اوباما در مجمع عمومی سازمان ملل متحد

پانزده دقیقه یک رئيس جمهور آمریکایی

منتشر شده در تارنمای اشتراک

برگردان: آمادور نویدی

   سخن پراکنی های اوباما در مجمع عمومی سازمان ملل در مورد« صلح»٬ نه نمایندگان ملل مختلف٬ بلکه حتی افراد معدودی آمریکایی را تحت تأثیر قرار داد: جنگ٬ مداخلات نظامی٬ جاسوسی سایبری (گوش دادن و ضبط کردن مکالمات از طریق وسایل اینترنتی٬ خواندن ایمیل های دوست و دشمن در آمریکا و خارج از آمریکا که به «پریسم» معروف است. – مترجم)٬ کشتار توسط هواپیماهای بدون سرنشین(پمپادها)٬ کودتاهای نظامی و تعقیب بیرحمانه میهن پرستان برای گفتن واقعیات٬ گویاترین عملکرد پنج سال ریاست اوباما هستند.

   اگر «پیام صلح» او نقش بر آب شد٬ تصدیق صریح امتیازات امپراتوری٬ تهدید مداخلات نظامی و بیش از دو دوجین(۲۵) بار مراجعه به اینکه «اسرائیل متحد استراتژیک» ما می باشد٬ تأيید گمانه زنی ها ست و ترس از این که اوباما حتی در صدد تهیه جنگهای بیشتری است.

بازی با «کارت جنگ» در مقابل مخالفان زیاد

   سخنرانی اوباما در سازمان ملل زمانی صورت گرفت که سیاستهای جنگ طلبانه اش هر دو در آمریکا و خارج از آن٬ به کمترین سطحش رسیده است. پس از تحمل حداقل دو رشته شکست های اصلی دیپلماتیک و یک نظرسنجی منفی، نشان داد که یک اکثریت قوی از آمریکایی ها تمام رویکرد خود را به سیاست خارجی اش رد کرده اند٬ اوباما سیاست جدیدی را با ایران شروع کرد. تا قبل از این نکته تعداد کمی از نمایندگان ویا شهروندانش تحت تأثیر «چشم انداز دیپلماسی جدید آمریکا» قرار گرفته بودند. به گفته متخصصان٬ این خصلت اوباما بود٬ یک شیاد: صحبت از صلح کردن در حالی که در تهیه جنگهای جدیدی است.

   ظرف شش سال گذشته هیچ چیزی٬ هیچگونه امیدی را ضمانت نکرده است که اوباما پاسخگوی روش جدیدی برای صلح با ایران٬ سوریه و یا فلسطین باشد٬ عادتش اطاعت همیشگی از اسرائیل برای شروع جنگهای جدید به نیابت ازدولت یهودی است. اوباما حتی در هیچ مقطعی خشم و انتقاد سران دولتها را در مورد سیاستهای استعماری سایبری(جاسوسی های بیش از حد) و پیگیری  جنگهای امپریالیستی را تأئید نکرد.

گفتمان دو پهلوی اوباما: از صلح صحبت کردن در حالی که در صدد ساختن جنگ است

  اوباما در سال ۲۰۰۹ در مراسم تحلیفش اظهار داشت:«ما میخواهیم یک رویکرد جدید با تأکید بر احترام و تمایل به گفتگو را آغاز کنیم.» و سپس او اقدام به راه اندازی جنگ ، مداخلات مسلحانه ، عملیات های مخفیانه و ترور مبارزات انتخاباتی در کشورهای بیشتری از هر رئیس جمهور آمریکا در پنجاه سال گذشته کرد.

کارنامه اباما در پنج سال گذشته این گونه است:

۱- ادامه جنگ٬ کشتار٬ و ساختن پایگاه های نظامی در عراق.

۲- ارسال بیش از ۴۰۰۰۰ افزایش نیروهای نظامی در افغانستان.

۳- حمله به لیبی٬ ویرانی کشور٬ ۹۰ درصد کاهش تولید نفت٬ پرتاب میلیونها نفر به آوارگی٬ هرج و مرج و فقر و اجازه دادن به گروه های تروریستهای بی شماری برای تقسیم کشور و توزیع سلاح های زرادخانه ها.

۴- بیش از ۴۰۰ حمله هواپیماهای بدون سرنشین(پهباد) در پاکستان٬ یمن٬ افغانستان و سومالی که به کشته شدن بیش از ۴۰۰۰ شهروند عادی منجر شده است.

۵- حملات زمینی و هوایی در پاکستان و جنگهای ضد شورشی که منجر به فرار و آوارگی ۱/۵ میلیون نفر پناهنده شده است.

۶- مسلح کردن و تأمین مالی کردن مزدوران «اتحادیه آفریقا» را برای حمله و اشغال سومالی٬ و آواره کردن و فرستادن صدها هزار سومالیایی به کمپ های پناهندگی.

۷- پشتیبانی بدون قید و شرط از اسرائیل٬ شامل «فروش» سلاح های پیشرفته و «کمک» سالانه ۳ بیلیون دلار به رژیم نژادپرست٬ که قصد دارد زمینهای بیشتری را از کرانه باختری و شرق اورشلیم برباید و اشغال نماید٬ همچنان هزاران فلسطینی و بدوی را بکشد٬ دستگیر کند٬ آزار و شکنجه دهد واز محل سکونتشان براند و آواره نماید.

۸- ارسال ناوگان نیروی دریایی ایالات متحده به خلیج فارس٬ تحمیل بیشترتحریم های اقتصادی حتی وحشیانه تری با پیش نویس اسرائیلی- فیرسترز به منظور نابودی اقتصاد و گرسنگی دادن به بیش از ۷۰ میلیون برای به زانو در آوردن ایرانیان.

۹- نگهداشتن کمپ بدنام شکنجه گوانتامو٬ جایی که صدها زندانی بدون محاکمه پژمرده میشوند(علیرغم قولهایی که ابتدا داده شد که بسته میشود).

۱۰- مسلح کردن و آموزش دادن اسلامیستهای تروریست مزدور هوادار غرب برای تجاوز به سوریه٬ کشتن بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر سوریه ای و فرار بیش از یک میلیون پناهنده از خانه و کاشانه اشان. طرح اوباما برای بمباران سوریه از ماه اکتبر ۲۰۱۳ به لطف و پیشنهاد صلح پوتین٬ رئیس جمهور روسیه (نابودی کامل اسلحه های شیمیایی سوریه توسط متخصصین سازمان ملل-مترجم) به تعویق افتاد.

۱۱- درگیر شدن در جاسوسی سایبری عجیب و غریب جهانی و سرقت گسترده ای از ارتباطات بسیار محرمانه نظامی، اقتصادی و سیاسی در داخل سازمان ملل متحد ( از آلمان به برزیل ) در بالاترین سطح.

۱۲-  در ونزوئلای دمکراتیک٬ پس از شکست نامزد ایالات متحده در مبارزات انتخاباتی٬ کمپین بی ثباتی و خشونت جایگزین

شده و اوباما تنها رهبری در جهان می باشد که نتیجه انتخابات را به رسمیت نشناخته است.

در مجموع٬ پنج سال دولت اوباما با پیگیری بی امان قدرت امپریالیستی از طریق سلاح و سلطه مشخص میشود. هزینه های عظیم اقتصادی به مردم آمریکا در قالب کسری بودجه و زیان های قابل توجه ای که به سیاست خارجی و داخلی کشور وارد آمده است.

به عنوان یک نتیجه٬ به همت چالش و مقابله صلح دوستان٬ سیاست نظامی گری اوباما و جنگ طلبان کاخ سفید٬ نتایج معکوسی داده است. پویایی این برخورد عظیم بین جنگ طلبان و نیروهای صلح دوست در چند ماه آینده ایفای نقش خواهد کرد.

تلخیص شده از مقاله: پنج سال یک نوکر صهیونیستی٬ نوشته جیمز پتراس

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: