سياسی

خودتی آقای « رئیس جمهور »!

20130927-201721.jpg

.خودتی آقای « رئیس جمهور »!

( در حاشیه سخنرانی آخوند روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد )

علیجنابان، خانم ها و آقایان

در آغاز می خواهم بنام مردم غیور و صبور و دلاور ایران، بنام کارگران انقلابی و مغرور کشورمان، تاسف عمیق خود را از اینکه شما طی سالیان متمادی در برابر قلدری و زور گوئی، تهدید و تحریم، ماجراجوئی و تعرض میراث خواران استعمار کهن سکوت کردید، خفقان مرگ گرفتید، لام تا کام، محاصره اقتصادی و نظامی 50 ساله کوبا که هیچ، در باره محاصره اقتصادی و نظامی سی ساله کشور ما، محاصره اقتصادی و نظامی 10 ساله عراق هم چیزی نگفتید. از اینکه اجازه دادید که امریالیسم چموش آمریکا بنام « سازمان ملل متحد »! تمام قراردادهای شناخته شده بین المللی را زیر پا بگذارد، اجازه دادید حق حاکمیت ملی کشورها را به هیچ بگیرد، اجازه دادید که یک فرمان تروریستی – موسوم « نظم نوین »! برای جهانیان صادر کند، برای تحقق آن یک سلسله از کشورهای « ناباب »! را نشانه گرفته و طرح اشغالگرانه « خاورمیانه بزرگ »! را برخ بکشد، اجازه دادید که این غول کور حماقت، قانون گریز و تمدن ستیز، رئیس اوباش، دزدان و راهزنان، پادشاه کلاهبردان مالی، سوداگران مرگ و نیستی… بیش از پیش افسار کسیخته رفتار کند، بجان خلق های « نا اهل »! ملت های « سرکش »! بیافتد، اجازه دادید که کشورهای « مزاحم »! از یوگسلاوی گرفته تا عراق و افغانستان و سومالی و لیبی و… را اشغال کند، مناطق مسکونی مردم، کوچه ها و خیابان های پر تردد، پل ها و جاده ها، مراکز برق و منابع آب آشامیدنی، بیمارستان ها، تمام واحدهای تولیدی و بازرگانی، مزارع کشاورزی زیر کشت، خرده فروشی ها، فروشگاههای خرد و کلان، مراکز اداری و امدادی و آموزشی… همه اهداف غیر نظامی، وسائل لازم کار و زندگی میلیون ها انسان، کارگر و کارمند، زن و مرد، پیر و جوان، بچه های قد و نیم قد در خواب و بیداری را از زمین و هوا و دریا، از ارتفاع صدها هزار متری بزیر آتش بگیرد، دهها هزار را بخاک اندازد، صدها هزار را، در زیر خروارها آهن و سنگ و چوب و آجر، زنده بگور کند… می خواهم بنام مردم غیور و صبور و دلاور ایران، بنام کارگران انقلابی و مغرور کشورمان، تاسف عمیق خود را از اینهمه حقارت و بزدلی شما عالیجنابان باطلاع جهانیان برسانم.

علیجنابان، خانم ها و آقایان

شما نمی دانید که کشور ما، مثل همه سایر کشورها، با وجود انواع فشارها، اقتصادی و اجتماعی، با وجود استبداد و اختناق تهور آور مذهبی، آدم کشی و آدم ربائی در ملا عام، سرکوب و ترور، زندان و شکنجه و اعدام… سرشار از زندگی، مقاومت و نبرد، پر از جوش و خروش است. نمی دانید که مبارزه جانانه مردم ما در برابر استبداد، از هر قماشی، دلاوری خلق ما در قبال استعمار، مبارزه طبقه کارگر ایران در قبال مالکان و اربابان و سرمایه داران، خودی و غیر خودی، برای بهزیستی جمعی، استقلال و آزادی، برای تحولات ساختاری… تعطیل بردار نیست.

رضا خسروی

۱ دیدگاه

 1. اژدر امیری says

  حسن پشمکی وارد نیویورک میشود و همینطور پشمکی شماره ایی میگیرد !
  متن گفتگوی تلفنی به زبان فارسی ، انگلیسی ، دویچ :

  امام حسن : الو ، الو ، حسین تویی !
  امام حسین 😕 yes ! I am , and you
  امام حسن : حسن ام !
  امام حسین: کی ؟
  امام حسن : حسن ام ، بجا نمیاری !
  امام حسین: Oh ! my God ! Oh! my God حسن ! توایی ! Ach! du Scheiße ، حسن ! تو ! نیویورک !اصلن «صدا » تو نشناختم ، Ach ! du Scheiße ,ich glaube es nicht ، از این ورا ، اینجا چه کار میکنی ؟ خب ! بگو ببینم حالت چطوره ؟ چه خبرا ؟
  امام حسن : بغض در گلو ( معلوم نیست از درد و رنج خودش است یا از مصاحبت با پرزیدنت) !
  امام حسین: حسن Was ist los ? Was ist Passiert ? jetzt nicht weinen
  امام حسن : بغض درگلو ، هیچی ! » آقا » گفت برو نیویورک یه کمی چیز کن ، یه کمی » نرمش قهرمانانه » بکن !
  امام حسین : Was
  امام حسن : نرمش قهرمانانه !
  امام حسین 😕 Was ist das
  امام حسن : Ehrlich gesagt , من هم نفهمیدم ، اما فکر میکنم منظورش اینه که ، وقتی ما در رینگ محاصره شده ایم و در حال خم شدن (نرمش) هستیم ، این طرف های اروپایی و آمریکا ، 5+1 هم دیگر به » موضع » فشار زیادی وارد نکنند ، و دیگر بر اساس » ریاضیات قدیم» 3+1 و یا 5+1 که حاصل جمع اش میشود صفر حرکت نکنیم ، و بر اساس » ریاضیات جدید » 3+1=4 و یا 5+1+1 =7 که من آنرا به جهان اعلام میکنم ، و یا آنچه بعنوان ( چرندیات رایج سیاسی ) بازی برد- برد میگویند حرکت کنیم ، یعنی حالا نه من بازنده و نه تو برنده ، و یک جورایی به داور مسابقه هم بفهمانیم که به بهانه طوفان و زلزله و اینجور چیزها در حالیکه ما در رینگ خم شده ایم و شما هم از پشت سفت ما را در بغل دارید ، بازی را خاتمه دهد. من آنطور که این جک استرا( این جا پهن کن انگلیسی ) با آن » نیش » انگلیسی اش از ما تعریف » فلسفه دان » میکند ، نیستم ، تخصص من مسائل استراتژیک و اندرونی و کمی هم » نبوغ ریاضی » است.
  امام حسین: که اینطور ! فهمیدم !
  امام حسن : داشتم از » نرمش قهرمانانه» میگفتم ، تهران که بودم ، کلی » قهرمانانه » با آن خانم ان.بی.سی » نرمش» بازی کردیم ، به نیویورک هم که آمدم فورآ این خانم امانپور اعلام » نرمش » کرد ، و ما هم نه نگفیتیم ، و کلی هم با ایشان » نرمش » کردیم ، اصولن این خانم کریستین امانپور تبارک الله ، یکی از » قهرمانان » بنام » نرمش » آمریکایی – ایرانی هستند و تاکنون با بسیاری از روسای ما کشتی گرفته و همه ما را مجذوب و » مغلوب » » نرمش قهرمانانه » خودش کرده ، دام(ن)ش پر برکاتو . شما هرچه بیشتر از این نوع » نرم تنان » سوی ما گسیل دارید ، خواه کارلا دوپونته باشد یا کلودیا روت ، خواه کاترین اشتون باشد یا نانسی پلوسی یا دخترش، خواه خبرنگار ان.بی سی باشد یا خبرنگار آن شبکه اسپانیا ، ما خیلی خوش وقت خواهیم شد و به اندازه کافی قهرمانانه نرمش خواهیم کرد ، میدونی ! اساس فلسفی و ایدئولوژیک و مذهبی ما بر پایه همین نرم تنان قرار دارد.
  امام حسین : Ich weiß
  امام حسن : اوکی ! من باید برگردم ، سوغاتی ، موغاتی چی داری برای » آقا » ؟
  امام حسین : مجسمه شیر دال
  امام حسن : Danke ! دانکه برای اینکه شما نمی خواهید ما را » عوض » بکنید ، خدا آمریکا و شما را نگهدارد ، Have a nice day
  امام حسین : کوداحافظ .

  دوست داشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.