عقلانیت غربی

bombaran_shimiyaie_dameshq

تری میسان

مترجم: ا. م. شیری

  ۲٣ شهريور ۱٣۹۲ 

شما که از حادثه خلیج تونکن و جنگ در ویتنام، از  ماشین جوجه کشی کویت و جنگ اول خلیج، از قتلعام  در راچاک، از تسلیحات امحاء جمعی عراق و جنگ دوم خلیج، از تهدید در بنغازی و جنگ در لیبی بوجد آمدید، طبیعتا، از مسموم کردن ساکنان غوطه با گاز، و بمباران سوریه شادمان خواهید بود.

در بیانیه منتشره از سوی کاخ سفید، رئیس سازمان جاسوسی، جیمس کلاپر تأکید میکند، که در اثر حمله با سلاح شیمیائی در ۲۱ اوت در ۱۲ محل در منطقه غوطه در حومه دمشق ۱۴۲۹ نفر کشته شده است.

بر اساس یادداشت محرمانه همآهنگ کننده جاسوسی، آلیونا زابولونا، سازمانهای اطلاعاتی فرانسه نتوانستند در محل حادثه هیچ تحقیقاتی بعمل آورند. اما آنها بر اساس فیلم های ویدئوئی، تعداد قربانیان را  ۲۸۱ نفر تعیین کردند، ولی «پزشکان بدون مرز»، این سازمان «غیردولتی» فرانسه، در بیمارستانها ۳۵۵ نفر شمارش کرد.

همه سازمانهای اطلاعاتی متحدان به کادرهای ویدئویی استناد میکنند. مثلا، ایالات متحده صدها نفر در یوتیوب یافتند، و وزیر دفاع فرانسه فقط ۴۷ نفر پیدا کرد. واشنگتن و پاریس همه این شواهد را معتبر حساب میکنند. اما برخی از آنها در ساعت ۷ صبح بوقت دمشق در اینترنت منتشر شده بود (این واقعیت نشاندهنده آن است، که آنها در تاریخ ۲۰ اوت در یوتیوب واقع در کالیفورنیا منتشر شده بود)، ولی در آن فیلمها آفتاب در بالاترین نقطه آسمان است، از این هم میتوان نتیجه گرفت، که آنها قبلا فیلمبرداری شده است.

وچود تعداد زیاد کودکان در میان کشته شدگان را همه ناظران نامتناسب میدانند. ایالات متحده تعداد آنها را ۴۲۶ نفر، یعنی بیش از یک سوم حساب میکند. بسیاری از ناظران (غیر از سازمانهای اطلاعاتی آمریکا و همتایان فرانسوی آنها) از این واقعیت در حیرتند، که همه کودکان تقریبا همسن و سال هستند، و هیچیک از آنها حتی خویشاندی هم ندارند تا برایشان سوگواری کند. این واقعیت باز هم شگفت انگیزتر است، که از این گاز فقط کودکان و مردان سالخورده مسموم شده اند، ولی عجیب تر این است، که این گاز به زنان رحم کرده است.

پخش گسترده کادرهای ویدئویی بوسیله کانالهای ماهواره ای همراه با تصاویر قربانیان حمله شیمیائی این فرصت را برای خانواده های علوی حومه شهر لاتاکی فراهم آورد، که بدانند بر سر کودکان ربوده شده آنها بوسیله «شورشیان» در دو هفته قبل از حادثه، چه آمده است. آنها بلافاصله شناسائی نشدند، زیرا کمتر کسی پس از کشتار جمعی ساکنان روستاهای طرفدار دولت قانونی توسط متحدان آمریکا، انگلیس و فرانسه و هزاران جسد مدفون در گورهای دسته جمعی زنده مانده است.

مقامات آمریکا، انگلیس و فرانسه همصدا اظهار میدارند، قربانیان با گاز سمی فلج کننده اعصاب کشته شده اند. این، یا گاز زارین (سارین) بوده و یا در ترکیب آن گاز زارین وجود داشته است. آنها میگویند، که به آزمایش بعمل آمده در آزمایشگاههای مربوطه از نمونه های برداشته شده توسط هر یک از سازمانهای امنیتی خود استناد میکنند. اما بازرسان سازمان ملل متحد که برای نمونه برداری به محل حادثه آمده اند، حکم خود را تنها پس از ده روز اعلام خواهند کرد. روشن نیست، آمریکائیها، انگلیسی ها و فرانسویها از کدام روش آزمایش استفاده کرده اند، ولی روشهای شناخته شده علمی، برای انجام چنین آزمایشاتی به زمان باز هم بیشتری نیاز دارند.

هیچ تردیدی در این نیست، که کودکان در اثر مسمومیت شیمیائی کشته شدند، و هیچ یقینی هم در باره، که آنها با گاز مسموم شده اند، وجود ندارد. درد و رنج تثبت شده آنها در فیلمهای ویدئویی، نشان میدهد، که رنگ سفید بزاق دهان آنها هنگام مسمومیت با زارین، میبایست زرد بشود.

سه قدرت بزرگ غربی روی این نکته واحد تأکید میکنند، که ارتش عربی سوریه در هر صورت مسئول این حادثه میباشد. رئیس سازمان جاسوسی آمریکا میگود، که سازمان تحت رهبری او اطلاعاتی دال بر این در دست دارد، که نظامیان سوریه در چهار روز گذشته مخلوطی از مواد شیمیائی تولید کردند. و انگلیسی ها اظهار میدارند، این اول بار نیست که ارتش عربی سوریه به چنین کاری دست میزند. حتی در سال ۲۰۱۲ در ۱۴ حادثه از گاز استفاده کرده است. یعنی به همان تعداد که ایالات متحده در جنگ دوم خلیج بکار برد.

داده های سازمانهای امنیتی آمریکا، انگلیس و فرانسه به گفتگوی تلفنی ضبط شده استوار است. در این گفتگو، مقام عالیرتبه وزارت دفاع سوریه هراسان با فرمانده یگان دفاعی شیمیائی در باره این حمله صحبت میکند. اما این گفتگو بوسیله آمریکائی ها، انگلیسی ها یا فرانسوی ها ردیابی نشده، بلکه از سوی واحد ۸۲۰۰ موساد اسرائیل در اختیار آنها قرار گرفته است.

خلاصه کلام، سازمانهای جاسوسی آمریکا، انگلیس و فرانسه صد در صد مطمئن هستند، که ارتش عربی سوریه تعداد نامعلومی از شهروندان غیرنظامی را با گاز مسموم کرده است:

۱ــ برای این کار، از نوع جدید گاز کهنه زارین، که فقط مردان و کودکان را مصدوم میسازد و هیچ تأثیری روی زنان نمیگذارد، استفاده کرده است.

۲ــ با اینکه ایالات متحده آمریکا در طول چهار روز ناظر چگونگی تدارک این جنایت بود، اما در مقابل آن هیچ اقدامی بعمل نیاورد.

۳ــ هنوز قبل از استفاده از آن، این گاز سحرآمیز کودکانی را کشت، که دو هفته قبل از حادثه، در منطقه ای واقع در بیش از ۲۰۰ کیلومتری محل وقوع حادثه، از سوی جهادیها ربوده شده بودند.

۴ــ این حادثه به برکت فیلمهای قابل اطمینان که از حوادث مختلف تهیه شده و از قبل در اینترنت منتشر شده بود، شناسائی شد.

۵ــ ردیابی گفتگوی تلفنی بوسیله اسرائیل دشمن، مؤید این حادثه می باشد.

۶ــ سازمانهای جاسوسی غربی ابزارهای مخفی در اختیار دارند که بدون نزدیک شدن به بافتهای آسیب دیده، گاز زارین را تشخیص میدهد.

۷ــ از وقتی که سخن از پانزده بار کاربرد این نوع گاز بمیان آمد، رژیم سوریه از «خط قرمز» عبور کرد و باید بطریق بمبارانهائی که آن را از دفاع خود محروم میسازد، مجازات شود.

طبق موازین حقوقی بین المللی، جنگ بزرگترین جنایت است. زیرا جنگ، راه همه جنایتها را هموار میسازد.

 

5 Comments

 1. منیژه جان، در رابطه با تری میسان مسئله به این سادگی ها نیست که جنابعالی جدی ـ شوخی ماستمالی می فرمایید.
  تری میسان و سازمان او در فرانسه ساز دیگری را می نوازد، همان ساز ناهنجاری را که حیدر در اطریش و نئونازی ها در آلمان و هلند و غیره می نوازند.
  کفگیر تئوریکی جنابعالی باید حسابی به ته دیگ خورده باشد که به گنجینه نظری و اسلوبی نئو فاشیسم پناه می برید.
  دسیسه چینی امپریالیسم بر ضد کشورهای دیگر و برافروختن جنگ های مخرب و خونین باید افشا شود، ولی افشا باید بر حقیقت عینی مبتنی و متکی باشد و نه بر عوعوی هر سگی که برای گسترش پایگاه اجتماعی خود در شرایط تشدید بحران سرمایه داری سر جاده ایستاده و پارس «آنتی امپریالیستی» ـ نئوفاشیستی سر داده است.
  شما خودتان به تنهائی می توانید بهتر از خیلی از این لاشخورها استدلال کنید و از شلیک کردن بر ران خود پرهیز فرمایید.
  خیلی از کارها چه بسا کونترا پرودوکتیف اند.
  یعنی عدم انجام شان بهتر از انجام شان است.
  چون ضرر و زیان شان بیشتر از خیر شان است.

  • ربابه جان من به گمانم شما یک کمی از مرحله پرتی تری میسان شاید کمونیست و انقلابی نباشد اما فاشیست و ضد خارجی هم نبوده و نیست همین جماعتی که اینجا بد و بیراه به میسان مینویسند معلوم نیست خودشان سرشان به کجا وصل است فعالین سیاسی برانداز شیک حقوق بشری چپ چس ایرانی معمولاً بی دلیل با کسی در نمی‌افتد مگر آنکه سوزانده باشدش بهرحال گور بابای میسان و اجناس مشابه من حرفم این نیست که این جماعت خیلی با حالند من حرفم این است که چرا این‌ها از انتشار ترجمه آقای شیری در هراسند؟ تری میسان نه هایدر اتریشی است و نه نئو فاشیست یک روزنامه‌نگار ضد صهیونیست خرده بورژای فرصت طلب است با اشکالات خودش خوب چرا خواننده مقاله باید به جای توجه به متن و پیام مقاله اول باید از نویسنده بترسد؟ این یعنی مغلطه این یعنی شانتاژ حرفی داری بزن
   بگو میسان چرت میگه در این مقاله این‌ها بارها همه جا مینوشتند مثلن حقوق بگیر احمدی نژاد است و یا همجنس باز است ایندفعه یادشون رفت بنویسند همجنس باز است
   خوب ربابه خانم این‌ها چه ربطی به ته دیگ و بحث تئوریک داره هر آدم عاقلی برای اثبات حرفش باید استدلال کنه؟ مشگل مقاله چیه؟ اینو نقد کنید چرا اسمون ریسمون میکنید میخواید شانتاژ کنید تا دیگه در هیچ جا ترجمه ای از میسان منتشر نشه .
   شما میگی چون میسانه ولش کن به محتوا کاری نداشته باش این‌هم شد حرف؟ توجه داشته باشید میسان نه هایدره و نه اون مرتیکه که تو هلند به قتل رسید و نه این مرتیکه که که به جاش در هلند آمده
   من اصلاً یک سؤال از شما و علاقه مند دارم اگر ایشون نئو فاشیسته اونهم اینقدر معروفه که همه میدونند کجا است سندش کجتست حرفاش در دفاع از فاشیسم و … منبع اش با آدرس و لینک به زبان اصلی وگرنه حرف است
   سایت میسان به چند زبون منتشر میشه بالاخره یکی رو بلدید که برید رسواش کنید این شما این‌ام سایتش
   http://www.voltairenet.org/
   لطفاً رفقای هفته منتشر کنید و حذف نشه چاکریم

 2. ای اهل جهنم بترسید از تری میسان ای مردم گنه کار نخوانید مطالب تری میسان را اگر میسان را سر راه تان دیدی سه بار استفرالله واتوب اليه استفرالله واتوب اليه استفرالله واتوب اليه بخوانید دور خود را فوت کنید، بخصوص کمونیست های سابق که از کرده پشیمانند و از پایان دمکراسی و آزادی و چپدمکرات مشغول تغذیه فکری اند مباد به تخم چشم تری میسان نگاه کنید که همانجا تبدیل به سنگ شده اگر کمی خوش شانس باشید و قبل از کونورت فرصت تکرار آیه لعنت بر اسد و خاندانش را سه بار خوانده باشید شاید تبدیل به سگ شوید.
  اهل دنیا پس از خواندن این مقاله بروید چشم هایتان را بشوئید و اگر با صدای بلند خوانده اید دهانتان را با آب شسته و اگر در دلتان خوانده اید بروید کاردیو گرافی تا مبادا آیات شیطانی تری میسان همجنسباز، فاشیست، کمونیست، حقوق بگیر اسد و احمدی نژادو ژان ماری لمپن شما دچار تزلزل ایدوءووژیک و حیرانی عقل نکند تا همیشه علاقمند بمانید!

 3. جالب خواهد بود اگر بدانیم این آقا یا خانم «نامه» اطلاعات خود را از کجا می‌گیرد؟ خبرگزاری اختصاصی خود را دارد؟ یا از خبرگزاری‌های وابسته به دولت‌های امپریالیستی و سرمایه‌داری مالی جهانی می‌گیرد؟ شق دوم محتمل‌تر است و به این دلیل است که وی هر نظر مستقلی را مزدبگیر این یا آن می‌داند بغیر از نظرات برآمده از منابع موثق خود را!!

 4. حقه های امپریالیست ها و هدف انان برای مقدمه چینی حمله به سوریه بر هیچ فرد آگاهی پوشیده نیست. اما، برای محکوم کردن سلطه طلبی امریکا و همدستانش آیا باید به مداحان بشار اسد و محمود احمدی نژاد و مزد بگیر این رژیم ها متوسل شد و به دروغ های او را خواند و تبلیغ کرد؟
  آیا سازمان ملل گزارش نداده که بانی استفاده از گاز های شیمیائی حکومت بشار اسد است. پس چرا باید به دروغ های تیری مسان متوسل شد. چه سودی دارد که نوشته های این مهمان بارگاه بشار و احمدی نژاد را ترجمه و پخش کرد، بدون این که ماهیت واقعی او را توضیح بدهید. اپوزیسیون سوریه نه کی پارچه است و نه بخش همهمی از ان قابل دفاع. ما، در این میان مردم سوریه قربانی رژیم استبدادی هستند که برخی دوست دارند که بزکش بکنند.
  ایشان مزدبگیر رژیم سوریه است و درست نقطه مقابل مزدوران قطری قرار گرفته است. هر دو طرف محکوم است
  آیا دلیل سیاسی وجود دارد که برخی مدام نوشته های این روشنفکر نمای ارتجاعی را که ادعای چپی بودن را هم به یدک می کشد ترجمه و تبلیغ می کنند؟

Comments are closed.