پرش به محتوا

تجاوز نظامی در سوریه، فريب تاریخی جنگ با تروریسم

20130907-150750.jpg

آمریکا دومین بار طی یک دهه گذشته در حال راه اندازی جنگ جدیدی بر اساس دروغ هایی درباره وجود سلاح های کشتار جمعی و القاعده است.

به گزارش گلوبال ریسرچ ، بیل وان اوکن در گزارشی با عنوان » ائتلاف آمریکا – القاعده در سوریه و حقه جنگ با تروریسم » می نویسد: در سال 2003 میلادی واشنگتن برای براندازی رژیم صدام دیکتاتور سابق عراق بر اساس این ادعا حمله کرد که عراق تسلیحات کشتار جمعی در اختیار دارد و آماده تحویل آن به القاعده است و چنین تسلیحاتی هرگز در عراق پیدا نشد.

اکنون با گذشته ده و نیم سال از آن زمان ، دولت باراک اوباما درحال آماده سازی زمینه برای راه اندازی جنگ علیه سوریه بر اساس گزارش اطلاعاتی ساختگی درباره حمله با تسلیحات شیمیایی دولت بشار اسد رئیس جمهور سوریه در تاریخ 21 اوت خارج از دمشق است.

این موضوع بسیار جالب توجه است که حمله 21 اوت در زمانی صورت گرفت که بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل متحد از سوی بشار اسد به سوریه دعوت شده بودند. شورشیان در سوریه در آستانه متحمل شدن شکست نظامی از سوی نیروهای دولتی سوریه ، همه تلاش خود را برای تغییر اوضاع به کار گرفتند.

درحالی که جان کری روز چهارشنبه گذشته از تلاش های » شورشیان» حمایت و تعریف می کرد، شبه نظامیان مسلح روستای معلوله در شمال دمشق را محاصره و مناطق غیرنظامیان بی دفاع و نیز کلیساها را گلوله باران و تهدید به راه اندازی حمام خون فرقه ای کردند.

این در واقع یکی از جدیدترین اقدام بی رحمانه بی شماری بود که شبه نظامیان مسلح مورد حمایت آمریکا انجام دادند که با تسلیحات و تامین مالی واشنگتن و متحدان آن با هدف براندازی حکومت بشار اسد و رسم نقشه سیاسی جدیدی از خاورمیانه ، به سوریه سرازیر شدند.

دلیل اصلی شتاب برای مداخله نظامی مستقیم آمریکا در واقع شکست در میادین مبارزه و نیز افزایش نارضایتی و تنفر مردم سوریه از اقدامات این کشور (آمريكا) است.

انتشار بسیاری از تصاویر ویدئویی روی پایگاه های اینترنتی خود حکایت از جنایات شبه نظامیان مسلح دارد که در یکی از این موارد می توان به اعدام سه راننده کامیون به جرم علوی بودن اشاره کرد.

از جمله دیگر تصاویر ویدئویی می توان به گردن زدن کشیش کاتولیک و نیز اعدام گروهی سربازان بی دفاع سوری که به اسارت گرفته شده بودند ، اشاره کرد.

چنین اقدامات بی رحمانه ای تا حد زیادی در رسانه های جمعی که تحت کنترل قرار دارد ، منعکس نشده است و جان کری و دیگر حامیان برپایی جنگ علیه سوریه تاکید دارند تنها اقدام نظامی آمریکا می تواند از چنین » افراط گرایی هایی» پیشگیری کند.

سیاستمداران و کارشناسان رسانه تنها برای توجیه اقدام نظامی آمریکا به آمار قربانیان جنگ داخلی در سوریه اشاره می کنند اما هیچ یک از آنها هرگز به این نکته اشاره نکردند که این جنگ از سوی غرب و قدرت های غربی دیگر به این کشور تحمیل شده است.

آنها در واقع این حقیقت را پنهان می کنند که شبه نظامیان و عوامل آنان در این جنگ مسئول واقعی چنین جنایات و کشتارهایی هستند.

گروه دیده بان حقوق بشر سوریه که یک گروه مخالف اسد است ، اعلام کرده است 40 درصد تلفات سوریه شامل سربازان این کشور و نیروهای هوادار دولت هستند اما آمار غیرنظامیانی که این جوخه های مرگ فاشیستی به قتل رساندند ، نامشخص است و آنها همچنان در حملات علیه علویان ، مسیحیان ، کردها و دیگر اقلیت ها و نیز مسلمان سنی سکولار دست دارند.

چرا جان کری درباره جنایات چنین این عواملی ناگزیر به دروغ گویی است؟ چرا وی وانمود می کند که «مخالفان میانه رو» که وجود خارجی ندارند و » ارتش آزاد سوریه » ، نیروهای واقعی هستند که با حکومت اسد در حال مبارزه هستند؟.

این دروغ ها در واقع برای کتمان کردن این حقیقت ارائه می شود که آمریکا و نهادهای اطلاعاتی آن ، روابط کاری نزدیکی با القاعده و عوامل آن دارند.

این موضوع جدیدی نیست. واشنگتن به طور سنتی گروه های راست گرا را برای سرکوب ملی گرایان چپ گرا و جنبش های اجتماعی در خاور میانه و فراتر از آن به کار گرفته است.

این کشور همچنین از چنین نیروهایی در اقدام سیا در براندازی دولت مصدق در ایران در سال 1953 و نیز کودتای نظامی مورد حمایت سیا و کشتار گسترده در اندونزی در سال 1965 استفاده کرد.

القاعده خود ساخته سیا و سازمان اطلاعات پاکستان است و به دست حکومت سلطنتی عربستان سعودی کمک و تامین مالی شده و در جنگ آمریکا علیه شوروی سابق در افغانستان در دهه 1980 میلادی به کار گرفته شده است.

تجاوز قریب الوقوع آمریکا علیه سوریه در واقع تاکیدی است بر حقه تاریخی جنگ واشنگتن با تروریسم است و دستاورد اصلی این جنگ دوازده ساله سرنگونی حکومت های سکولار عربی – عراق و لیبی و اکنون در سوریه – و نیز تقویت جنبش تروریستی اسلامگرایی فاشیستی است که اکنون به عنوان ارتش نیابتی امپریالیسم آمریکا خدمت می کنند.

در لیبی درست همانند سوریه امروز ، امپریالیسم آمریکا و متحدانش چنین نیروهایی را با هدف تغییر رژیم ، تجهیز ، آموزش و تامین حمایت هوایی برای القاعده در مغرب اسلامی و عوامل مشابه به کار گرفتند.

آن مداخله همانند موضوع امروز سوریه با اهداف انسانی و بشردوستانه توجیه شد و هزاران قربانی گرفت و لیبی را به ویرانه ای تبدیل کرد.

روشی که این تروریست ها به عنوان ابزار سیاست خارجی امپریالیسم به کار گرفته می شوند در نشست اخیر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و شاهزاده بندر بن سلطان رئیس سازمان اطلاعاتی عربستان سعودی ، رابط اصلی بین واشنگتن و ریاض به طور آشکارا تعریف شد.

شاهزاده بندر بن سلطان در ازای توافق سوریه با تغییر حکومت در سوریه ، نه تنها امضای قراردادهای نفتی و گازی را ارائه کرد ، بلکه تضمین داد در زمان برگزاری المپیک زمستانی سال آینده در سوچی از روسیه در برابر حملات تروریستی اسلامگرایان چچن حمایت خواهد شد.

وی همچنین به پوتین گفت این گروه ها از سوی آمریکا تحت کنترل قرار دارند و بر اساس منافع آمریکا و عربستان سعودی ، می توانند برانگیخته و یا مهار شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: