پرش به محتوا

مادورو: آمریکا در صدد به راه انداختن جنگ اقتصادی در ونزوئلا است

20130831-122415.jpg

رئیس جمهور ونزوئلا تأکید کرد که مقامات کاخ سفید در صدد برآمده‌اند تا جنگی اقتصادی در این کشور به راه اندازند.

به گزارش پایگاه خبری اسپانیایی زبان«آپورئا»؛ نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا روز جمعه در مصاحبه‌ای خبری اعلام کرد که مقامات واشنگتن درصدد برپایی جنگی اقتصادی در این کشور برآمده‌اند.
مادورو اطلاع داده است که مقامات سازمان امنیت ملی آمریکا، سیا و بخش خزانه‌داری آمریکا و برخی دیگر از مقامات واشنگتن در کاخ سفید گرد هم آمده و برای برپایی جنگی اقتصادی در ونزوئلا با یکدیگر مذاکره کرده اند.
رئیس جمهور ونزوئلا در خصوص این اقدام مقامات آمریکایی گفت: مقامات این کشور در حال بررسی تاریخی برای شکست اقتصادی ونزوئلا برآمده اند و منتظرند تا پس از فرا رسیدن این تاریخ به کشور ما حمله کنند و ونزوئلا را به مصر دوم تبدیل کنند.
وی در ادامه خطاب به مقامات آمریکایی گفت: به صورت کامل ضمانت می کنم و اطمینان می دهم که شکست اقتصادی در کشور ما رخ نخواهد داد. دولت ما برنامه‌هایی را پیش گرفته است که تا اواخر سال 2013 و اوایل 2014 مشکلات اقتصادی کشور ما مرتفع می‌شوند.
ونزوئلا با وجود اینکه دارای تعداد بیشماری میادین نفتی است و یکی از بزرگترین کشورهای دارای نفت در جهان به‌شمار می‌رود از وضعیت اقتصادی بسیار نامساعدی برخور دار است و سیستم اقتصادی این کشور با مشکلات فراوانی روبرو است.
تورم، کاهش رشد اقتصادی، کمبود محصولات و مشکلات ارزی از جمله مشکلات اقتصادی ونزوئلا به شمار می‌روند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: