هشدار کوبا نسبت به حمله نظامی غرب به سوریه

20130828-221424.jpg
وزارت خارجه کوبا با انتشار بیانیه‌ای هشدار داد هرگونه حمله نظامی به سوریه تبعات و عواقب جدی برای وضعیت بی ثبات خاور میانه خواهد داشت و این اقدام نقض آشکار قوانین سازمان ملل خواهد بود.
به گزارش فرانس پرس؛ وزارت خارجه کوبا با انتشار بیانیه ای استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه را محکوم کرد و خواستار راهکاری سیاسی برای پایان دادن به بحران سوریه شد.

وزارت خارجه کوبا در ادامه افزود، هرگونه تجاوز نظامی به سوریه موجب بی ثبات شدن بیشتر وضعیت منطقه خاور میانه خواهد شد و این مساله نقض آشکار اصول سازمان ملل و قوانین بین المللی خواهد بود. حمله به سوریه امنیت و صلح بین المللی را به خطر خواهد انداخت.

آمریکا، انگلیس و فرانسه آمادگی خود را برای حمله نظامی به سوریه با هدف مجازات دولت بشار اسد اعلام کرده اند. کشورهای غربی دولت سوریه را به استفاده از سلاح شیمیایی بر ضد شبه نظامیان متهم کرده اند ولی دمشق به شدت این اتهامات را رد کرده است.

وزارت خارجه کوبا در این بیانیه یادآور شد، کوبا استفاده از سلاح های شیمیایی و سایر سلاح های کشتار جمعی را محکوم می‌کند و کاملا متعهد و پایبند به کنوانسیون منع تولید، ذخیره سازی و استفاده از سلاح های شیمیایی است.