طرح ترور رئیس جمهور مادورو توسط آمریکا کشف و خنثی شد

20130827-154843.jpg
ونزوئلا خواستار توضیح آمریکا درباره ترور مادورو شد
دولت ونزوئلا از “باراک اوباما”خواست تا درباره نقش خود در نقشه ترور “نیکلاس مادورو” رئیس جمهور این کشور، توضیح دهد.در همین رابطه مادور از اوباما خواسته تا درباره اطلاعات خود از این طرح ترور و ارتباط آن با رئیس جمهور سابق کلمبیا توضیح دهد.مادورو در انتقاد از رئیس جمهور آمریکا گفت : آیا رئیس جمهور اوباما تا این حد ضعیف است که بدون اطلاع وی مقامات آمریکایی تصمیم به قتل مقامات کشورهای دیگر می گیرند؟

ونزوئلا پیشتر آمریکا را متهم به تلاش برای ترور مادورو کرده بود. مقامات کاراکاس پس از بازداشت دو مرد که با رهبران سابق کلمبیا در ارتباط بودند، این اتهام را متوجه آمریکا کردند.

میگوئل رودریگز تورس وزیر کشور ونزوئلا از دستگیری دو کلمبیایی مظنون به ترور مادورو خبر داد و افزود: این دو مظنون به نام‌های ویکتور خوآن گوئه‌چه موسکرا 22 ساله و اریک لئوناردو هوئرتاس رویوس 18 ساله عضو گروهی جنایتکار هستند که در خارج از کلمبیا فعالیت می کند.
به گزارش شینهوا، وی افزود: آنها شناسایی شده بودند و ما شواهد کافی در باره نحوه و محل ورود آنها،‌ مقدار پولی که دریافت کردند و هدف مأموریتشان در اختیار داریم.
وزیر کشور ونزوئلا خاطر نشان کرد این دو مظنون در بازجویی‌ها اعتراف کردند دستور گرفته بودند رئیس جمهور مادورو را ترور کنند.
از ابتدای سال 2013 این سومین بار است که مقامات ونزوئلا اتباع کلمبیا را در ارتباط با تلاش برای ترور یا توطئه بر ضد دولت ونزوئلا دستگیر می کنند.