سياسی

نیروهای اسرائیلی به روی غیرنظامیان فلسطینی آتش گشودند

karimi20130826135409070نیروهای اسرائیلی به روی غیرنظامیان فلسطینی آتش گشودند

نیروهای اسرائیلی به روی معترضان در اردوگاه پناهندگان قلندیا در کرانه باختریِ اشغالی آتش گشودهاند.

درگیری بین نیروهای اسرائیلی و فلسطینی‌ها روز دوشنبه (۴ شهریور) پس از آن شدت گرفت که نیروهای رژیم اسرائیلی در پی حمله به اردوگاه پناهندگان در روستای قلندیا واقع در شرق بیت‌المقدس سه تن را کشتند.نیروهای اسرائیلی برای بازداشت یکی از زندانیان سیاسی سابق به اردوگاه پناهندگان قلندیا هجوم بردند. این در حالی است که ده‌ها تن نیز در پی این حمله مجروح شدند.

به گزارش منابع پزشکی، روبن العبد ۳۲ ساله و یونس ابو جهاد الشیخ جهجود ۲۲ ساله، یکشنبه شب به ضرب گلوله نیروهای اسرائیلی کشته شدند.

جهاد اصلان ۲۰ ساله، یکی دیگر از جوانان فلسطینی نیز صبح روز دوشنبه به سبب شدت جراحات پس از اعلام مرگ مغزی در بیمارستان شهر رام‌الله درگذشت.

به گفته منابع محلی، یوسف الخطیب، زندانی فلسطینی تازه آزدا شده که ۱۰ سال در اسارت اسرائیلی‌ها به سر می‌برد از سوی ارتش اسرائیل ربوده شد.

تشکیلات خودگردان فلسطین در پی این ناآرامی‌ها و در اعتراض به این کشتارها مذاکره با اسرائیل را لغو کرد. گفتنی است که امریکا میانجی‌گری برگزاری این مذاکرات را بر عهده داشت.

نبیل ابو ردینه، سخنگوی محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: «آنچه که امروز در قلندیا اتفاق افتاد نیت حقیقی اسرائیلی‌ها را نشان می‌دهد.»

ارتش اسرائیل اغلب برای دستگیری فعالان و افردا غیر نظامی، به خانه فلسطینیان در کرانه باختری حمله می‌کند و در اکثر موارد این کار را بدون اتهام انجام می‌دهد.

به گفته گروه‌های حقوق بشری فلسطین، ده‌ها تن از فلسطینیان در نیمه اول سال ۲۰۱۳ از سوی نیروهای اسرائیلی کشته شدند. نیروهای اسرائیلی همچنین نزدیک به یک میلیون و ۸۰۰ فلسطینی از جمله زنان و کودکان را در همین مدت زمان ربوده‌اند.