در ادامه جنگ روانی علیه دولت بشار اسد :آمریکا موافقت سوریه با انجام تحقیقات در حومه دمشق را بی‌اعتبار دانست

20130826-073448.jpg

به گزارش رویترز، در پی موافقت دولت سوریه با ورود بازرسان سازمان ملل به منطقه غوطه شرقی واقع در حومه دمشق، جایی که گفته می‌شود به کارگیری تسلیحات شیمیایی منجر به کشته شدن دستکم 350 نفر شده است، آمریکا اعلام کرد، این موافقت قابل قبول نیست.

بر اساس این گزارش، دولت آمریکا مدعی شده است این موافقت خیلی دیر اعلام شده و تحقیقات بازرسان نمی‌تواند معتبر باشد.

فابیوس لوران وزیر خارجه فرانسه نیز مدعی شد، هیچ شکی وجود ندارد که دولت سوریه عامل حمله شیمیایی روز چهارشنبه گذشته در حومه پایتخت است.

ادعاهای این کشورها در حالی مطرح می‌شود که دولت سوریه با رد این اتهامات امروز اعلام کرد که با حضور بازرسان سازمان ملل برای تحقیق در منطقه‌ای که گفته می‌شود در آنجا از سلاح شیمیایی استفاده شده موافق است.

سازمان ملل نیز در بیانیه ای اعلام کرد که از امروز، دوشنبه تحقیقات خود درباره استفاده از حملات شیمیایی در منطقه الغوطه الشرقیه در حومه دمشق را آغاز کند.

گروه های تروریستی و حامیان رسانه ای آن هفته گذشته مدعی شدند که ارتش سوریه از تسلیحات شیمیایی برای حمله به منطقه الغوطه الشرقیه، واقع در حومه دمشق استفاده کرده است و در پی آن بیش از 1000 نفر کشته شدند.

این در حالی است که مقامات سوری به شدت این ادعا را رد و اعلام کردند که گروه های تررویستی این حمله شیمیایی را انجام دادند.