پرش به محتوا

دست های پنهان در ماجرای فرار زندانیان القاعده

20130825-093149.jpg
روزنامه اتریشی اشتاندارد در گزارشي فاش کرد، دستگاههای اطلاعاتی چند کشور در منطقه به فرار صدها نفر از عناصر القاعده از زندانها با هدف تقویت گروه های وابسته به القاعده در سوریه کمک کرده اند.
به گزارش روزنامه «در اشتاندارد» اتریش ، دستگاههای اطلاعاتی چند کشور منطقه به فرار صدها نفر از عناصر القاعده از زندانهای برخی کشورها کمک کرده اند تا بدین وسیله موضع این گروه تروریستی در سوریه را تقویت کنند.
بر اساس این گزارش، فرار اعضای القاعده از زندان های عراق، پاکستان، لیبی و عربستان در ماههای اخیر در شرایط خطرناک و مشکوکی انجام شده است و گمان می رود دستگاههای اطلاعاتی منطقه برای کمک به «جبهه النصره» در سوریه و قرار دادن آن تحت سیطره برخی کشورهای منطقه، اقدام به این کار کرده اند.
روزنامه «در اشتاندارد» خاطرنشان کرد: شماری از کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس زندانیان القاعده را مشروط بر آنکه برای جنگ به سوریه بروند آزاد کرده اند.
لازم به يادآوري است در چند هفته گذشته زندانيان و قاتلان القاعده با فاصله زماني كوتاهي در عراق ، پاكستان، ليبي و عربستان توانستند از زندانه يا فرا كرده و يا بدون هيچ توضيحي آزاد شدند

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: