روسیه: مخالفان مسلح از گاز سارین استفاده کرده اند، حمله شیمیایی تروریستها در سوریه

20130824-201813.jpg

بر خلاف هجوم تبلیغاتی رسانه های حامی تروریست هاي وهابي / سلفي در سوریه، گروه های مسلح تروریست در سوریه عامل استفاده از گاز سمی سارین علیه غیرنظامیان در منطقه الغوطه الشرقیه در استان ریف دمشق هستند.
به گزارش روز شنبه شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، تصاویر ویدیویی را به نقل از پایگاه های مخالفان سوری پخش کرد که در آن گروه های مسلح در مورد انتقال و استفاده از گاز کشنده سارین با یکدیگر گفتگو می کنند.

شبکه روسیا الیوم همچنین با اشاره به تصاویر منتشر شده از موشکی که گفته می شود حامل کلاهک شیمیایی و متعلق به ارتش سوریه بوده است، افزود: در واقع این تصاویر قدیمی است و مخالفان سوری پیش از این تصاویر این موشک را در مورد حمله به شهر حمص پخش کرده بودند.

روسیا الیوم همچنین با اشاره به جنگ روانی علیه سوریه افزود: در پایگاه اینترنتی یوتیوب تصویر نوزادی پخش شد که گفته می شود بر اثر استنشاق گازهای سمی در حال مردن است.

شبکه تلویزیونی روسیه در باره جعلی بودن این تصویر نیز خاطرنشان کرد: ابتدا این سوال مطرح است که چه کسی توانسته با صبر و حوصله از این کودک در این شرایط هولناک تصویربرداری کند. مساله دیگر آن که تاریخ این تصویر مربوط به بیستم ماه اوت یعنی یک روز قبل از اعلام استفاده از سلاح شیمیایی در ریف دمشق است. بنابراین مشخص نیست که این تصویر مربوط به کجاست و علت مرگ این نوزاد چیست.

همزمان با آغاز فعالیت کمیته حقیقت یاب بین المللی در سوریه درباره استفاده از سلاح های شیمیایی، حملات رسانه ای علیه ارتش سوریه آغاز شده است و رسانه های هوادار مخالفان، ارتش را به استفاده از سلاح شیمیایی و گازهای سمی متهم می کنند.
عمران الزعبی وزیر اطلاع رسانی سوریه در واکنش به اتهامات گروههای تروریستی مسلح و حامیانشان تاکید کرد دمشق تحت هیچ شرایطی در هیچ منطقه ای از سوریه از سلاح شیمیایی استفاده نکرده است.
وی در گفتگو با المیادین، با اشاره به نقش عربستان در حمله شیمیایی اخیر در دمشق فاش کرد: ارتش انباری را در جوبر کشف کرده است که حاوی جعبه های پلاستیکی حاوی مواد شیمیایی است که در عربستان ساخته شده است.
وزیر اطلاع رسانی سوریه تاکید کرد استفاده مخالفان سوری از سلاح شیمیایی دلیلی بر عجز و ناتوانی و آشفتگی و سردرگمی آنهاست.
عمران الزعبی تاکید کرد ما دلایل و مدارکی داریم که مخالفان از سلاح شیمیایی استفاده کرده اند.
وزیر اطلاع رسانی سوریه در واکنش به تلاشهای خصمانه آمریکا علیه دمشق تصریح کرد فشار آمریکا سودی ندارد و تنها وقت تلف کردن است و ما هرگز از مبارزه با تروریسم عقب نشینی نخواهیم کرد.
الزعبی با تاکید بر پیامدهای وحشتناک هرگونه ماجراجویی علیه سوریه و اینکه تجاوز نظامی به سوریه تحت هیچ شرایطی آسان نیست

عمران الزعبی تاکید کرد حمله نظامی به سوریه پیامدهای خطرناکی خواهد داشت و یک توده ای از آتش خواهد شد که تمام خاورمیانه را به آتش خواهد کشید.