نقشه ترور رئیس جمهور مادورو افشا شد

20130801-161724.jpg
رئیس مجلس ونزوئلا اعلام کرد که یک تررویست، رئیس جمهور سابق کلمبیا و یکی از کارخانه داران بزرگ کشور میامی در صدد برآمده بودند تا رئیس جمهور این کشور را به قتل برسانند.
به گزارش خبرگذاري اسپانیایی زبان«تله سور»؛ دیوسداد کابیو، رئیس مجلس ونزوئلا روز چهارشنبه اعلام کرد که لوئیس پوسادا کارریلس، یک تروریست متعلق به کشور میامی، آلوارو اوریبه، رئیس جمهور پیشین کلمبیا، ادواردو ماکایا آلوارز، یکی از کارخانه‌داران بزرگ میامی برنامه‌هایی برای به قتل رساندن نیکلاس مادورو، رئیس جمهور این کشور را در سر می‌پرورانده‌اند.

کابیو همچنین خاطرنشان کرده است که اسامی افراد دیگری را که در صدد کشتن مادورو برآمده بودند را به زودی افشا می‌کند.

وی از شهروندان ونزوئلایی خواست تا در خصوص هشدارهایی که دولت در خصوص ایجاد بی‌ثباتی در کشور می دهند آگاه و هشیار باشند.

رئیس مجلس ونزوئلا خاطرنشان کرد که اقدامات برای به قتل رساندن رئیس جمهور این کشور در میامی به صورت اولیه برنامه‌ریزی شده و در بوگوتا، پایتخت کلمبیا کامل می‌شود.

وی اپوزیسیون ونزوئلا را نیز همکار آن‌ها دانست و اعلام کرد که این گروه به همراهی آن‌ها می خواهند پایه های دولت را به تزلزل بکشانند.

او خطاب به اپوزیسیون گفت: ما به تمامی شما که می خواهید دولت را سرنگون کنید هشدار می‌دهیم که ما با استقامتی مثال نزدنی در برابر شما مقاومت می کنیم و نمی گذاریم کمترین ضربه‌ای به دولت وارد کنید.

وی در انتهای اظهاراتش خطاب به دولت گفت: ما نباید تعلل کنیم زیرا در صورتی که دیر اقدامات لازم را انجام دهیم نتایج باقی مانده از اعمال خبیثانه اپوزیسیون بسیار فاجعه برانگیز خواهد بود.