مورالس: برای نخستین بار مردم و دولت برای مبارزه با امپریالیست متحد شده‌اند

20130731-163836.jpg

به گزارش پایگاه خبری اسپانیایی زبان«تله سور»؛ اوو مورالس، رئیس جمهور بولیوی در نشست سازمان آلبا بولیوی ضمن اشاره به اهمیت برگزاری نشست ضد امپریالیستی و ضد استعماری ملت‌ها خاطرنشان کرد که این نخستین باری است که مردم و دولت برای مبارزه با امپریالیستی متحد شده‌اند.

مورالس در خصوص اتحاد میان مردم و دولت گفت: برای نخستین بار است که احساس می کنم تمامی مردمان منطقه ما به همراه دولت‌هایشان صدای خود را علیه امپریالیست بالا می‌برند.

رئیس جمهور بولیوی در ادامه خاطر نشان کرد: کاملا َمتقاعد شده‌ام که برگزاری این نسشت برای تمام ملت ها ضرروری است. مبارزه با امپریالیست می‌بایست به یک اصل لازم در تمام جهان تبدیل شود. از سوی دیگر برگزاری این نشست برای افزایش اتحاد کشورهای منطقه ما نیز لازم و ضرروری است.

وی در ادامه اضافه کرد: به نظر من تنها از طریق اتحاد میان دولت‌ها و ملت‌ها است که می‌توان با هیولایی به نام امپریالیست مبارزه کرد. هیولایی که تمام تلاش خود را به کار بسته است بر منطقه ما مسلط شود.

پس از آنکه چهار کشور اسپانیا، ایتالیا، فرانسه و پرتغال اجازه پرواز به هواپیمای مورالس در خطوط هوایی خود را ندادند مورالس فراخوانی برای برگزاری نشست ضدامپریالیستی و ضد استعماری دولت‌ها در شهر کوچابامبا در تاریخ 28 ژوئیه را داد و از تمامی جهان دعوت کرد تا در این نشست شرکت کنند.