سازمان آلبا جاسوسی‌های آمریکا را محکوم کرد

20130731-163604.jpg

به گزارش پایگاه خبری اسپانیایی زبان«پرنسا لاتینا»؛ اعضای سازمان آلبا در سازمان ملل متحد از جاسوسی‌های آمریکا در آمریکای لاتین و دیگر کشورهای جهان شکایت می‌کنند.

نه کشور عضو این سازمان در میان آن‌ها ونزوئلا، اکوادور و نیکاراگوئه روز سه‌شنبه تصمیم گرفتند تا گروهی “تکنیکی_قضایی” را به منظور آماده سازی شکایتی از آمریکا در سازمان ملل متحد تشکیل دهند.

رهبران این کشورها اعلام کردند که در هفتم ماه آگوست در سازمان ملل متحد به شدت از اقدام مقامات آمریکایی برای جاسوسی کردن از کشورهای این منطقه و همچنین دیگر کشورهای جهان شکایت و این اقدام را محکوم می‌کنند.

چندی پیش ادوارد اسنودن، افشاگر سازمان امنیت ملی آمریکا که مدتی است که تحت پیگرد مقامات کاخ سفید قرار دارد اسناد و مدارکی را افشا کرد که نشان می داد مقامات این کشور از بسیاری از کشورهای جهان که کشورهای آمریکای لاتین اکثریت‌ آن‌ها را تشکیل می‌دادند جاسوسی کرده‌اند.

این سازمان 9 سال پیش با حمات فیدل کاسترو، رهبر کوبا و همچنین هوگو چاوز، رئیس جمهور ونزوئلا بنا نهاده شده است. این سازمان یکی از نخستین کشورها برای بیان اتحاد میان کشورهای این منطقه به‌شمار می‌رود.