پرش به محتوا

شرکت «سازمان مجاهدین خلق» در جنگ برعلیه ملت سوریه برای عملیات انتحاری

016123624_303,00 

برگردان: احمد مزارعی

منتشر شده در سایت آمادور اشتراک

   سند زیر از طرف اداره اطلاعات اردن منتشر شده که در آن گفته می شود تعداد زیادی از «مجاهدین خلق» به اردن انتقال داده شده اند که از آنجا به سوریه بروند. این سند امضای سرتیب فواز شهوان٬ مدیر اداره عمومی اطلاعات اردن را دارد که برای سرلشکر فیصل شوبکی٬ رئیس کل اطلاعات عمومی کشور اردن نوشته شده و در آن گفته می شود که تعداد زیادی از اعضای «مجاهدین خلق ایران» به اردن آورده شده و با مقاماتی از مخالفان دولت سوریه ملاقات کرده اند٬ با این هدف که به سوریه ارسال شوند.

ترجمه اصل سند:                                                                            تاریخ: ۲۳/۵/۲۰۱۳

شماره: ۶/۵۵۲۲۱۵

بسم الله الرحمن الرحیم

آرم دولت پادشاهی اردن هاشمی

مملکت اردن هاشمی

اداره اطلاعات عمومی

دفتر رئیس کل مخابرات

                                    عالیجناب٬ آقای سرکشکر فیصل شوبکی

                                   رئیس کل اطلاعات عمومی کشور اردن

پس از درود فراوان٬ به اطلاع جنابعالی میرسانم:

موصوع: برگزاری جلسات مشترک میان عده ای از مخالفان دولت سوریه و رهبران «سازمان مجاهدین خلق ایران» در تعدادی از اردوگاه های پناهندگان سوریه ای.

   از حضورتان تقاضا دارم٬ نتیجه تحقیقات ما را در مورد جلساتی که در اردوگاه های پناهندگان سوریه ای برگزار شده٬ ملاحظه فرمائید.

خلاصه جلسات

* شرکت کنندگان: نمایندگانی از طرف «سازمان مجاهدین خلق ایران» و تعدادی از مخالفان دولت سوریه.

* بر اساس اطلاعات موثقی که به دست ما رسیده٬ نکات زیر میان دو طرف بحث و روی آنها توافق شده است:

* تعداد زیادی از اعضای «مجاهدین خلق ایران» وارد اردوگاه های پناهندگان سوریه ای در اردن شده اند.

* برنامه ریزی های منظمی میان نمایندگان مجاهدین خلق ایران و نمایندگان مخالفان دولت سوریه٬ انجام گرفته است.

* اطلاعاتی که به دست ما رسیده٬ نشان می دهد که تعدادی از اعضای مجاهدین را از نظر لجستیکی آماده کرده اند تا آنان را به سوریه بفرستند.

* مخالفان دولت سوریه از مجاهدین خلق ایران خواسته اند که تعدادی از اعضای خود را برای عملیات انتحاری و بمب گزاری آماده کنند٬ زیرا مجاهدین در این زمینه تجربیات فراوانی دارند. هم چنین آنها را برای استفاده از ابزارهای اطلاعاتی مدرن نیز آماده کنند.

*نمایندگان مخالفان سوریه٬ متعهد شدند که اعضای مجاهدین را به مناطق بحرانی برای عملیات٬ راهنمایی کرده٬ زیرا در مناطق مذکور ما کمبود نیروهای جنگنده داریم.

* قرار شد اعضای سازمان مجاهدین خلق را در منطقه «درعا» اسکان دهند.

با احترامات فائقه

مدیر اداره مخابرات اردن در عمان

سرتیب٬ فواز شهوان

سند همکاری سازمان مجاهدین خلق در سوریه لطفا کلیک کنید

۱ دیدگاه »

 1. با سپاس از رفیق مزارعی
  نکته ای بنظرم رسید که نتوانستم ناگفته بگذارم، هر چند که، یکی دو هفتۀ پیش به مناسبت راکت باران لیبرتی و کشته شدن تعدادی از مجاهدین خلق، همین مطالب را برای اسماعیل هوشیار که می توانیم او را به نوعی متخصص و منتقد امور این گروه بدانیم _ در سایت تیف _ ولی به دلیل گرفتاری شخصی از واکنش نسبت به تحلیل مطروحۀ من امتناع کرد. روشن هست که این روزنامه نگار تا حدودی به شکل گزینشی مطالبش را تهیه می کند، و وارد برخی مباحث نمی شود،عملکرد سایت او نیز _ بر این اساس _ بر خلاف ظاهر، خواهی نخواهی _ در هر صورت از دیدگاه من _ یک رسانۀ مجاهد خلق است، برای آنهائی که هیچ علاقه ای به سرنوشت آنها ندارند، می توانند از طریق نقدهای گزندۀ اسماعیل هوشیار از حال و روز این سازمان مطلع شوند و به عبارت دیگر نوعی تبلیغ منفی بنظر می رسد.

  حال بر می گردم روی موضوع اصلی در اینجا، یعنی بسیج مجاهدین برای سوریه،و یه علاوه همانگونه که ژان میشل ورنوشه در فصل چهاردهم کتاب «ایران، تخریب ضروری» به تفصیل از نقش مجاهدین در کارزار بازار آزاد جهانی و اولترالیبرالیسم آنگلو ساکسون علیه ایران توضیح می دهد…راکت باران لیبرتی بی ارتباط با چنین جا بجائی ها در صف مجاهدین خلق نیست. زیرا اگر در برخی رسانه ها غالبا آنها را به عنوان قربانی نشان می دهند. و احتمالا نیز هستند، ولی قربانی سازمان خودشان هستند. زیرا این سازمان در حال تدارکات برای مداخله در سوریه و سپس برای ایران است، و حتی در عراق هم می خواهد مداخله کند. و طبیعی است که دشمنانشان بتوانند پیشدستی کنند و پیش از این که مجاهد خلق دست به اسلحه ببرد او را از پای در آورند. این وجهه از ماجرا طبیعتا توسط رسانه های اپوزیسیون و حتی رسانه هائی مانند تیف به مدیریت اسماعیل هوشیار _ به عنوان متخصص و منتقد مجاهدین _ مطرح نمی شود.
  در مورد راکت باران لیبرتی، که آن را احتمالا بخاطر ملاحظات تبلیغاتی موشک باران نامیدند، با توجه با یک سری مسائل، به هیچ عنوان امر روشنی نیست که حتما توسط جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته باشد. زیرا سازمان مجاهدین خلق فهرست سیاهی به طول و عرض بیش از 30000 نفر از مقامات وافراد عراقی طرفدار ایران را در اختیار آمریکا گذاشته است. البته این نوع اطلاعات، مثل موارد گذشته در مورد مراکز اتمی ایران، ابتدا آمریکا است که اطلاعات را به آنها می دهد که به شکل مابعدی مجاهدین این اطلاعات را به شکل رسمی اعلام کنند و به قول معروف کاری را که خودشان انجام داده اند بحساب مجاهدین می گذارند، برای رد گم کردن.
  بطور مختصر تحلیل من از راکت پراکنی به سوی مجاهدین در لیبرتی، این است که مستقیمابا حضور آنها در سوریه و یا در مرزهای اطراف سوریه مرتبط می باشد، و موضع گیری هایشان در عراق علیه کارمندان عراقی در سطح وزیر …که به طور قطع شخصیت هائی هستند که برای خود آمریکا نامطلوب بنظر می رسند و در پی حذف آنها می باشد. زیرا مجاهدین خلق چندان نفوذی در عراق ندارند که بتوانند این همه اطلاعات جمع آوری کنند.
  بعید نیست که مجاهدین برای اجرای عملیات تروریستی مثل کارفرمایانشان و با بودجه های پنتاگون از نیروهای مزدور استفاده کنند، همانطور که در میتینگ هایشان مزدور استخدام می کنند. چون که برای ایجاد ارتش به نیروی جوان نیاز است، و چنین نیروئی در اختیار مجاهدین نیست. ولی برای من یک موضوع کاملا روشن است، مجاهدین یک بار دیگر با شکست سختی مواجه خواهند شد. احتمالا در کارهای تروریستی موفقیت هائی به دست خواهند آورد. ولی آیا کشورهای پناه دهنده به این گروه تبهکاراز خشم ملت ایران و قانون در امان خواهند ماند؟ متأسفانه در این زمینه از جمهوری اسلامی ایران بعید بنظر می رسد که بخاطر دفاع از جان شهروندان ایرانی، بخواهد با کشورهای اروپائی در بیافتد. ولی این کاری است که دست کم از دیدگاه قانونی – هر چند بدون چشم انداز امیدوار کننده برای محاکمۀ این جنایتکاران، باید انجام گیرد.در هر صورت مجاهدین به شکل فجیعی تلف خواهند شد و آمریکائی ها نیز اینرا بخوبی می دانند. زیرا تمام نیروهای نظامی ایران اساسا برای جنگ چریکی تنظیم شده اند.
  مجاهدین قادر به تخریب ایران نخواهند بود. ولی می توانند تشنج ایجاد کنند؛ با اعمال تروریستی و جنایتکارانه و نه در ابعادی که در سوریه به وقوع پیوست. مجاهدین خلق تصورش را هم نمی توانند بکنند، که ایران برای آنها همیشه و برای ابد جهنم خواهد بود. زیرا آنها به امنیت ملی ایران حمله کردند، با دشمنان ایران همکاری کردند. مسئله به پایان نرسیده، من فکر می کنم که کشورهای پناه دهنده و حامی تروریستها، از هم اکنون، از سوی خلق ایران به دادگاه تاریخ دعوت شده اند؛ ولی دعوتنامه هنوز بدستشان نرسیده، موضوع قابل فهمی است.

  لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: