گزارش گاردین از نقشه های آمریکا برای ایران و سوریه

  

 

 

افشای نقشه غرب برای ایران بوسیله گاردین


غرب واقعا بدنبال همین خون ریزی ها در سوریه است تا ایران را تضعیف کند و اگر جان انسان های برایش مهم بود با جدیت وارد مذاکرات می شد.

 تحلیل گر روزنامه ( Guardian )به نام سوماس مایلن در مطلبی در این روزنامه نوشت: اگر سیاستمداران غربی می خواستند خون ریزی ها در سوریه پایان یابد با جدیدت وارد مذاکره می شدند و گفتنی است، آنها بدنبال همین خون ریزی ها هستند تا بتوانند ایران را تضعیف کنند.

سوماس در گاردین نوشت: گزارش ها حاکی از این است که حمله هوایی اخیر اسرائیل به سوریه جان بیش از 100 تن شهروند سوری را گرفته است و این تجاوز و بمباران هوایی کاملا غیر قانونی بوده است ولی متاسفانه این حمله بلافاصله مورد حمایت دولت آمریکا و انگلیس قرار گرفت.

اما تصور کنید اگر سوریه چنین حمله ای را به اسرائیل انجام می داد واکنش غربی ها در این زمینه چه می شد. 

وی در ادامه می نویسد: این حمله به سوریه درست بعد از حمایت های حسن نصر الله از سوریه بود که او نیز خود، کسی است که مورد حمایت ایران و چین و روسیه می باشد. سوریه کشوری مهم برای ایران بوده است و ناآرامی ها در سوریه و منطقه می تواند نفوذ ایران را در منطقه مورد تاثیر قرار دهد.

هر چند غربی ها و اسرائیل اخیر ادعا کرده اند که ارتش اسد از سلاح شیمیایی علیه شورشیان استفاده کرده است و این را بهانه برای کمک به شورشیان قرار داده اند اما خود شورشیان از گاز های اعصاب علیه موافقان اسد استفاده کرده اند.

به هر حال مداخله نظامی زاویه دیگری از این ناآرمی ها است، ناآرامی در کشوری که از یک طرف دولتش مورد حمایت ایران و روسیه است و از یک طرف مخالفان وشورشیان آن مورد حمایت غرب از جمله آمریکا و انگلیس و برخی از کشور های عربی است و دخالت نظامی می تواند درگیری های کشور های خارجی را در این جنگ افزایش دهد و ناآرامی های پس از آن نیز بر این امر افزوده بشود.

و دولت اوباما نیز بعد از افزایش دخالت ها به طور مستقیم به شورشیان سلاح می رساند و ایران رفته رفته متحد خود بشار اسد ار از دست می دهد و ناآرامی ها منطقه را فراگرفته و از نفوذ ایران بتدریج کاسته خواهد شد.

 در انتها از شما دعوت ميكنيم از گزارش ويديويى جنايات متحدين سلفى و وهابى آمريكا و اسرائيل در سوريه ديدن كنيد اين گزارشات واقعي را نه در بي بي سي فارسى يا انگليسي و يا صداى آمريكا و يا الجزيره و گاردين نيز پيدا نخواهيد كرد مگر آنكه ورق برگرد و سياست امپرياليسم و “جهان آزاد” تغيير كند. 

توجه اين گزارش حاوى تصاوير بسيار بي رحمانه و غير انساني و دلخراشى است كه تحت هيچ عنواني نبايد توسط كودكان و نو جوانان مشاهده شود. 

http://www.dailymotion.com/video/xtkuzl_yyyyyy-yyyyy-yyyyy-yyyy-yyyyy-yyy-yyyyyyy-yyyy-18_news#.UUm7-RxdA2a