شاهد تدارکات حمله به ایران هستیم!

ریانووستی – ترجمه رضا نافعی

منتشر شده در آینده ما 

«چاک هاگل» وزیر دفاع امریکا روز  دوشنبه در نخستین دیدار رسمی خود از اسرائیل  با همتای اسرائیلی خود  موشه جالون گفتگو کرد. این خبری بود که روز سه شنبه روزنامه روسی نساویسمایا گاستا منتشر کرد.

آمریکا در هفته جاری قراردادی برای فروش تسلیحاتی به ارزش 10 میلیارد  دلار  با  اسرائیل، عربستان و امارات عربی  امضاء خواهد کرد. بنظر کارشناسان این کار اشاره ایست  صریح خطاب  به ایران. این سلاح ها ویژه حمله به  تاسیسات اتمی ایران هستند.

دیدار وزرای دفاع دو کشور در پایگاه نظامی » کیریا «  در تل آویو صورت گرفت. در کنفرانس مطبوعاتی که پس از این دیدار برپا شد هاگل به همتای اسرائیلی خود اطمینان داد که آمریکا  به توافق هائی که در دیدار اخیر اوباما حاصل شده وفادار خواهد ماند. هاگل گفت از لحاظ آمریکا اتخاذ تصمیم  برای وارد آورد ضربه به ایران  بعهده  خوداسرائیل گذاشته شده است.

به گفته هاگل  رادار های ضد راکت، سیستم های رادار،هواپیماهای ویژه سوخت گیری در هوا از نوع  Bell V-22 Osprey  در اختیار اسرائیل گذاشته خواهد شد. این ها سلاح هائی هستند که به هیچ کشور دیگری فروخته نخواهند شد. با این سلاح ها اسرائیل به مدرن ترین سلاح های منطقه دست خواهد یافت.

بنا به گفته جالون آمریکا و اسرائیل باید واکنش  در خور به چالش هائی نشان دهند که در منطقه پیش می آید. بزرگترین چالش ایران است. جالون گفت: » ایران  نه تنها  برای امنیت و ثبات منطقه  بلکه برای تمام جهان خطرناک است. ایران حماس و حزب الله را تجهیز و از رژیم سوریه پشتیبانی می کند و سبب بی ثباتی در عراق ، افغانستان ، سودان و یمن است. رژیم ایران سلاح ها اتمی تولید می کند».

 بنا به گزارش نیویورک تایمز کنگره آمریکا در این هفته ارسال هواپیماهای Kipprotor V-22Osprey ,  و هواپیماهای سوخت گیری در هوا را برای اسرائیل تصویب خواهد کرد.

 بنوشته روزنامه اسرائیلی  » گلوبِس» ارزش این سلاح ها  مجموعا به سه میلیارد دلار بالغ می گردد.

  رئیس موسسه  خاور نزدیک در آکادمی علوم روسیه گفته است:

«با نگاهی به مجموعه تکنیک نظامی که به اسرائیل فرستاده می شود در می یابیم که  بزودی جنگ علیه ایران آغاز خواهد شد. هنگام حضور اوباما در  اسرائیل، تل آویو به او قول داده است که در سه ماه آینده به ایران حمله نکند. این مهلت در پایان ماه ژوئن بسر خواهد رسید. از اواسط ماه ژوئیه باید در انتظار همه چیز در منطقه بود.

http://de.rian.ru/zeitungen/20130423/265994399.html

1 Comment

 1. به به آقای نافعی روزتان شاداب باد

  این مقاله در روزنامه روسی نساویسمایا گاستا، نشانه ی عصبی شدن سران امپریالیسم روسی میباشد. اولا آمریکا بایستی بچه های زاییده اش را در عراق و افغانستان و بخصوص اکنون که در بحبوحه و درمیان آن قرار گرفته است یعنی سوریه را بزرگ نماید، تا بتواند دست به جنایت دیگری،بسردمداری دیگر کشورهای امپریالیستی غرب، بزند.
  خلقهای ایران مدت مدیدی است که در حال جنگ با امپریالیسم غرب و تاحدود زیادی هم با امپریالیستهای شرق مانند چین و روسیه(خرابکاری در بازسازی نیروگاه بوشهر و داشتن اروانیوم از طرف روسها؛ ورشکستگی سرمایه صنعتی و در نتیجه رکود کارخانه ها و تولید -توسط سرمایه مالیِ ایرانی-چنی! همگی هم بپاس خصوصی سازی و اصل متمم ۴۴ قانون اساسیِ جمهوری سرمایه داری اسلامی{روی کلمه سرمایه داری تاکید است} )؛ هستند!
  من از زوزآزمایی اول که آمریکایی ها هشت سال تمام با دست صدام حسین و تمام کشورهای عربی و کارخانه های شیمی سویل(غیرنظامی) اروپایی، و نوشیدن زهر تلخ توسط خمینی، صحبتی بمیان نمی آورم که آمریکایی ها بایستی آزموده را دوباره آزمون نمایند؟)
  من خسارت اصلی را در عدم اتحاد نیروهای طرفدار مردم میدانم که دارای طیف وسیعی میباشد، که در پیچ , خم های زمانه سردرگم ِ جنگ زرگری شده اند. این نیروها در این زمانه که بحران ریشه کشورهای سرمایه داری صنعتی(بیست کشور صنعتی) را خشک کرده و چنان تصاعدی خواست جنگ را بالا میبرد، که اگر تمام ثروت های واقعی (رآل) جهان را بپایش خرج کنند نمیتواند زنده بماند، بجای روشنگری طبقاتی که پرداخت کننده این بحران هستند، به بحث در مورد لیلی و مجنون میباشند!
  نوشدارویِ ضرورِامپریالیسم در لحظه کنونی، تخریب نیروهای مولده و سرریز تولید و بوجود آوردن شرایط تولید بیشتر جهت تثبیت رشد{روی کلمه رشد تاکید است} نرخ سود میباشد. که فقط با جنگ میسر است. اینرا روزنامه روسی نساویسمایا گاستا، باید بهتر از هرکسی بداند زیرا «امپریالیسم مرحله گندیدگی سرمایه داری» ابتدا در روسیه چاپ و بزبان روسی بود. این روزنامه و بطریق اولی مترجم باید آنرا بخواند«توانا بود هرکه دانا بود»، تا بتوانیم مشترکا در این انبوه سردرگم کننده، راهمان را روشن کنیم!
  با درودی همدردانه
  سپیده

Comments are closed.