آیا سیستم ضد موشکی «گنبد آهنین» امنیت رژیم صهیونیستی اسرائیل را تأمین خواهد کرد ؟

توضیح مترجم بر این نوشته:

   میگویند پدر و مادری برای نگهداری و تربیت تنها فرزند خودشان ٬ دایه ای استخدام کرده بودند ٬ اما با گذشت چندی نا آرامی بچه هر روز بیشتر میشد و کوششهای دایه نمیتوانست بچه را آرام کند. دایه بهر حیله ٬ ترفند و شکلک درآوردنی متوسل میشد تا شاید اندکی از جیغهای بچه بکاهد. در ادامه انواع اسباب بازی ٬ شکلات و غیره را برای بچه خریدند ٬ اما تأثیری نداشت. سرانجام روزی به دایه گفتند بچه را ببریم نزد حکیم تا شاید بتواند کاری کند. در طول راه بچه مرتبا جیغ میکشید و عابران هم بستوه آمده بودند. بهرحال بمنزل حکیم رسیده و نشستند. حکیم نزد آنان آمده ٬ کمی صحبت و سئوالاتی نمود. بچه نیز در دامن دایه بود و مرتبا نا آرامی میکرد. حکیم پس از اندکی تأمل از پدر و مادر خواست تا تنها با وی ملاقات کنند و در خلوت به آنها گفت : فورا این دایه را اخراج کنید ٬ بچه اتان آرام خواهد گرفت و همینطور شد و غائله پایان یافت.

   داستان گنبد آهنین ٬ انواع سیستمهای «هیت» و غیره ٬ میلیاردها دلار کمکهای بلاعوض ٬ اینهمه کشتار و جنایت ٬ اشغال بیشتر سرزمینهای فلسطینیها ٬ مسافرتهای اوباما و سران اروپا و بر سر نهادن «کلاه صهیونیستی» در برابر دیوار ندبه و… هیچکدام این موجود علیل را نجات نخواهد داد ٬ زیرا اسرائیل دولتی نامشروع و در سرزمین غصبی که بوسیله کشتار صدها هزار نفر از ساکنان اصلی آن و آواره کردن میلیونها نفر(۱) و برخون و زجر و درد و رنج نه فقط ملت مظلوم فلسطین ٬ بلکه بقیمت خرابی کل خاورمیانه بنا شده است. آری ٬ گنبدهای آهنین ٬ میلیاردهای دیگر ٬ سیستمهای دیگر در برابر مبارزه انسان برای آزادی وطن و سرزمین مادری و حقوق  غصب شده اش ٬ کاری نخواهد کرد ٬ زیرا مشکل در «دایه» است.

آیا سیستم ضد موشکی «گنبد آهنین» امنیت رژیم صهیونیستی را تأمین خواهد کرد؟

نوشته : ریچارد سیلوراشتاین ٬ سایت : Eurasiareview.com

ترجمه و زیرنویسها : احمد مزارعی ٬ ۸ آوریل ۲۰۱۳

تایپ و ویرایش : آمادور- اشتراک

   پس از آ خرین جنگ وحشیانه اسرائیل برعلیه مردم مظلوم و ستمدیده غزه ٬ رهبران نظامی اسرائیل ادعا کردند که سیستم ضد موشکی «گنبد آهنین» خوب عمل کرده و توانسته تا ۸۵ ٪ اهداف را متلاشی کند. وزیر دفاع اسرائیل ایهود باراک با تبختر و غرور اظهار داشت  که: « از این پس اسرائیلیها از سیستم امنیتی ممتازی برخوردار و «ملت اسرائیل» نفس راحتی میکشد.» همزمان آفی ریختر ٬ وزیر جبهه داخلی اسرائیل نیز اظهار داشت که:« اگر «سیستم گنبد آهنین» در بورس تل آویو و یا نزدک به مبادله گذاشته میشد ٬ ارزش سهم آن بسیار بالا میرفت.»

   اما بزودی معلوم شد که سهام آنرا نمیشود در بازار بورس بمبادله گذاشت و این خوش شانسی بزرگی برای سرمایه گزاران در بورس بود که در این دام گرفتار نشدند. روزنامه هارتس مقاله ای از «رؤفین بدستور» متخصص امور نظامی بچاپ رسانید و از قول سه صاحبنظر دلیل آورد که برعکس تبلیغات و شایعات موجود ٬ سیستم «گنبد آهنین» ٬ کارکردش بسیار ضعیف بوده است. صاحبنظران مذکور یعنی تئودور بوستول و دکتر شیفر مردخای و….٬ که از سازندگان اصلی این سیستم بودند ٬ پس از مطالعه گزارشات و مشاهده فیلمهای متعدد ویدئو ٬ اظهار داشتند که عملکرد «گنبد» تنها ۵ ٪ بوده است و معلوم شد که گزارشات ارتش اسرائیل بیشتر بر اساس حدث و گمان بوده است ….

   هرگاه در نظر بگیریم که موشکهای فلسطینیها بسیار ابتدائی و دارای سرعت کمی بوده ولی سیستم «گنبد آهنین» نتوانسته آنها را متوقف کند ٬ در اینصورت سیستم مذکور در مقابل موشکهای پیشرفته ایکه از طرف حزب الله (۲) مورد استفاده قرار میگیرد ٬ چه خواهد کرد؟!

   دو دولت آمریکا و «اسرائیل» مبلغ یکمیلیارد دلار برای سیستم مذکور بودجه بمصرف رسانیده اند و این مبلغ بسیار زیادیست . بهتر بود دو دولت توانائیهای سیستم را قبل از ساخت آزمایش میکردند . اکنون «دولت اسرائیل» به سیزده «باطری» دیگر نیاز دارد که قیمت هر کدام پنجاه میلیون دلار است و رویهمرفته به ششصد میلیون دلار دیگر بودجه نیازست. صاحبنظران باور دارند که بجز ششصد میلیون دلار ٬ به سیصد و هشتاد میلیون دلار دیگر برای عملیات دفاعی ضد موشکی نیازست. آیا این عاقلانه است که میلیاردها (۳) دلار بمصرف برسد تا فقط ۵ ٪ موشکهای «دشمن» ساقط شود ؟

   درخواست بودجه های کلان ٬ سر و صدای زیاد ٬ کلاهبرداری و فریبکاری صفت مشخصه ٬ دستگاه سیستم امنیت ملی «کشور اسرائیل» بوده و تمام این دستگاه را در بر گرفته است. بر این اساس که آنان این موضوع را  بزرگ میکنند و خطر «دشمن» را وسیله ای برای پیشبرد سیاستهای خود قرار میدهند.

   بیشتر برنامه هائیکه اسرائیلیها برای امور دفاعی انجام میدهند ٬ نتایج بسیار اندکی در بر دارد. اغلب تئوریهائیکه اسرائیلیها در پیش گرفته و باجرا در میآورند ٬ از یک استراتژی نظامی سرچشمه میگیرد که آنها آرزو میکنند ٬ انجام شود و نه آنکه در عمل انجام میشود. بزبانی دیگر آنان بر روی آرزوهایشان تکیه میکنند تا یک برنامه عملی نظامی که باید انجام شود.

زیرنویسها از مترجم است:

(۱)- برای شناخت دقیق نسل کشی اسرائیلیها در مورد ملت مظلوم فلسطین به کتاب زیر٬ نوشته ایلان پاپه ٬ استاد تاریخ در دانشگاه حیفا ٬ اسرائیل مراجعه کنید:

The Ethnic Cleansing Of Palestinian People : Ilan Pappe

این کتاب شناسنامه و معرفی «دولت اسرائیل» است.

(۲)- چندی پیش جنبش مقاومت لبنان ٬ یک هواپیمای بدون خلبان بنام ابوب بر بالای «کشور اسرائیل» فرستاده و از همه مراکز نظامی ٬ اقتصادی و مراکز گاز و نفت اسرائیل فیلمبرداری و به مرکز ارسال داشت. در آخرین مرحله مأموریت بر بالای مرکز «دیمونا» ایستگاه بزرگ هسته ای اسرائیل ٬ بتوسط اسرائیل سرنگون گردید. این عمل شگفتی آور مقاومت لبنان نشان داد که توانائی الکترونیکی و اطلاعاتی مقاومت بسیار پیشرفته تر از اسرائیلست. سیستم «گنید آهنین» چند میلیارد دلاری مهزله ای (کار بیهوده ای) بیش نیست و باید در کوزه بگذارند و آبش را بخورند و از همه مهمتر در تاریخ ۱۵ مارس ۲۰۱۳ ٬ روزنامه هارتس ٬ از قول رئیس اطلاعات نظامی اسرائیل ژنرال افیف کوخافی (از بچه شیرخوار تا پیر زن و مرد ۹۰ ساله همه ژنرال هستند.مترجم) نوشت: « در حال حاضر اسرائیل در معرض خطر ۲۰۰ هزار موشک قرار دارد که در صورت وقوع جنگ از طرف حزب الله و ایران بر سرمان باریدن خواهد گرفت.» وی درادامه افزود : «مرزهای ما نیز دیگر امنیت سابق را ندارد و ما از طرف لبنان ٬ سوریه ٬ صحرای سینا و غزه در خطر و نا امنی قرار داریم.»

   قابل توجه اینکه این ژنرال در کنفرانس «هرتسلیا» این سخنان را گفته بود. کنفرانس هرتسلیا سالی یکبار از مهمترین شخصیتهای نظامی ٬ سیاسی ٬ قضات عالیرتبه ٬ صاحبنظران داخلی و خارجی امور اسرائیل و بین الملل تشکیل میگردد تا در مورد آینده رژیم صهیونیستی مذاکره کنند.

(۳)- از قدیم گفته اند :

خرج که از کیسه مهمان بود                   حاتم طائی شدن آسان بود

   این میلیاردها از جیب مالیات دهندگان آمریکائی و از قبل غارت و کشتار میلیونها انسان در سراسر کره زمین حاصل میشود و در اسرائیل بمصرف میرسد.