این‌جا فمینیسم ـ آن‌جا فاشیسم

منبع: دنيای جوان

تارنگاشت عدالت

پورتال اينترنتی اشپيگل‌آن‌لاين (آلمانی) دارای «اطلاعات» دقيقی از جنگ در سوريه است و می‌نويسد«سرباز‌های بشار اسد رفته رفته تمام می‌شوند» و لذا اکنون در دمشق «آخرين بازماندگان هوادار اسد بسيج می‌گردند». «ديکتاتور سوری» به عنوان بخشی از نيروهای شبه‌نظامی «ميليشيای بانوان را تاسيس کرده». «شيرهای مونث اسد حمص را تحت کنترل قرار خواهند داد و به تعقيب مخالفين رژيم خواهند پرداخت».

در نيروهای امنيتی سوريه مدت‌هاست که زنان به کار مشغولند. آن‌چه که در بين «شيرهای مونث» جديد است، اين که آن‌ها به «نيروهای دفاع ملی» که تازه تاسيس شده تعلق دارند. بنابر اشپيگل آن‌لاين اين نام، بايد «مثل طوفان خلقکه در رژيم نازی‌ها سالخوردگان و کودکان به جبهه‌های جنگ اعزام می‌شدند»، «قدرت و صلابت» به نمايش گذارد و برای آن‌که رژيم اسد به نحوی نجات پيداکند اکنون «زنان به کار گمارده می‌شوند».

در همان پورتال اينترنتی  گزارش ديگری در مورد برنامه‌های پنتاگون در مورد اعزام زنان آمريکائی به خط اول جبهه وجود دارد. وزير دفاع آمريکا، لئون پانه‌تا درنظر دارد واحدهای رزمی کشور خود را بر روی زنان بگشايد. بنابر گزارشات رسانه های آمريکائی قرار است، قانون غيرمجاز بودن کلی حضور سربازان مونث در عمليات مستقيم رزمی لغو شود. اتحاديه آزادی‌های شهروندی آمريکا ACLU  خرسندی خود را از اتخاذ چنين تصميمی ابراز داشت. اين اتحاديه از طرف ۴ سرباز زن در سال ۱۹۹۴ در مورد قانون نامبرده که بنا برآن زنان می‌بايست حداکثر در خطوط پشت جبهه استقرار يابند و هرگز در درگيری‌های رزمی شرکت نداشته باشند،  به دادگاه شکايت کرده بود.

سناتور کارل له‌وين عضو کميسيون ارتش در سنای آمريکا اين تصميم پنتاگون را مثبت ارزيابی کرد. او گفت که اين تصميم «واقعيت جنگ در قرن ۲۱ را بازتاب می‌دهد».

باوجود اين‌که  واشنگتن در جنگ افغانستان شانس پيروزی ندارد، به فکر کسی خطور نمی‌کند که در به کار گرفتن « ببرهای مونث اوباما، نفس‌های واپسين» رژيم آمريکا در افغانستان را بشنود.

اگر ايالات متحده آمريکا زنان را به جبهه‌های جنگ اعزام کند، فمينيسم است ولی همين اقدام در سوريه فاشيسم نام می‌گيرد