پرش به محتوا

اول یک سوزن به خود و بعد، یک جوالدوز به دیگران


خطابیه ا. م. شیری به:

منکران امپریالیسم و باورمندان به بشردوستی و دمکراسی گستری آن و همچنین، حامیان سیاست مداخله خارجی در امور کشورها صرفنظر از نوع رژیم حاکم آنها!

http://eb1384.wordpress.com/2012/04/07

۱۹ فروردین ۱۳۹۱

در اینجا فقط چهار تصویر از میان تصاویر بیشمار منتشره در باره «دستاوردهای» مداخله خارجی، بخصوص مداخله نظامی امپریالیسم جهانی و در رأس آنها امپریالیسم آمریکا در کشورهای مختلف را تقدیم نموده و به همنوایان و پیروان سیاستهای دولتهای امپریالیستی پیشنهاد می کنم قبل از اینکه نسخه «جوالدوز» به دیگران بپیچند، این «سوزن» را اول روی خودشان امتحان کنند و بعد، در صورت کامروایی، سوار بر اسب مراد، تا دلشان می خواهد بتازند و در ادامه فعالیتهای باصطلاح سیاسی در همان چهارچوب اصول اعتقادی خود، بعد ازمشاهده همین چهار تصویر فوق، اگر وقت و حوصله داشتند، به چرائی فراموش شدن واژه لومپن پرولتاریا(*)، که بعد از تصاویر داده شده، بیاندیشند و به نشانیهای زیر هم سر بزنند:

http://www.federaljack.com/?page_id=37933

http://www.federaljack.com/?page_id=37933

 (*)- لومپن پرولتاریا (Lumpenproletariat)

این اصطلاح که در مباحث اجتماعی و سیاسی اغلب دیده می شود، از نظر لغوی یعنی پرولتاریای ژنده پوش؛ ولی مفهوم دقیق آن یعنی قشرهای وازده و طبقه (و همچنین، سیمای انسانی) خود را از دست داده که در جوامع سرمایه داری اغلب در شهرهای بزرگ زندگی می کنند، دچار تباهی و وابستگی طبقاتی شده اند، از جریان عادی بدورند، بدون شغل و حرفه ای خاص، بدون کار مفید برای جامعه و چه بسا در شرایط سخت و بد بسر می برند و احتمالا به هر کاری هر چند ناشایست و ضدانسانی تن درمی دهند. دزدان، چاقوکشان حرفه ای، اوباش، ولگردان، روسپیان و جنایتکاران باجگیر و نظایر اینها از این جمله اند.

اگرچه بسیاری از عناصر قشر لومپن پرولتاریا سابقا کارگر یا خرده بورژوا بوده اند و بر اثر شرایط رژیم سرمایه داری دچار بدبختی و سرگردانی و تباهی شده اند، با این حال در این وضع مشخص خود وابستگی طبقاتی (همچنین، کیفیت های انسانی) خویش را بویژه نسبت به پرولتاریا از دست می دهند. آنجا فاقد علائق ایدئولوژیکی مشترک و همبستگی طبقاتی زحمتکشان هستند. از این گونه عناصر، ارتجاع سرمایه داری اغلب برای مقاصد ضدملی و ضددموکراتیک خود استفاده می کند، آنها را برای کثیف ترین امور اجیر می کند و در کودتاها و توطئه ها از آنها استفاده می کند. از جمله در کودتای ۲۸ مرداد با پول سازمان جاسوسی آمریکا، از عده ای از چاقوکشان و اراذل و فواحش (شعبان بی مخ، پری بلنده، ثریا چهارچشم…) استفاده شد.

بورژوازی از بین آنها افرادی را برای شرکت در گروه ضربتی فاشیستی (ارتشها و ارتشهای خصوصی) را به مزدوری می گیرد. به هنگام اعتصابات کارگری، از آنها بمثابه اعتصاب شکن (و در راهپیمائی های اعتراضی برای ایجاد اغتشاش) استفاده می شود. قاتلان سیاسی و آدمکشانی که بخاطر پول حاضرند هر رجل سیاسی و اجتماعی مترقی را سر به نیست کنند، از میان اینها برگزیده می شوند و کانگستریسم سیاسی از آنها بهره برداری می کند. خلاصه لومپن پرولتاریا با وجود اینکه اغلب از نظر زندگی در دشواری زیادی بسر می برد، به علت از دست دادن خصوصیات طبقاتی (و انسانی) خود حاضر است به هر کاری تن در دهد و این امر مورد استفاده سرمایه داری و ارتجاع قرار می گیرد.

دوران سرمایه داری با بیکاری مزمن خود، با ورشکست کردن اقشار مختلف خرده بورژوازی و گرایش دائمی به تشدید فقر و آوارگی زحمتکشان، سرچشمه ایجاد لومپن است. البته نباید تصور کرد هر فرد بیکار و درمانده لومپن پرولتاریاست، هر قدر هم مدت بیکاری وی طولانی باشد. به هیچوجه! لومپن پرولتاریا به آن افرادی اطلاق می شود که طبقه خود را از دست داده اند، به فساد کشیده شده اند و فاقد هر گونه وابستگی طبقاتی (و احساسات و عواطف انسانی) هستند. این قشر در نتیجه انقلاب سوسیالیستی و نابودی نظام سرمایه داری از بین می رود.

بازنویسی از: کتاب «واژه نامه سیاسی و اجتماعی»، تألیف شهید زنده یاد امیر نیک آئین (هوشنگ ناظمی)، صفحه ۱۸۵.

نوشته های داخل (…) افزوده من است.

۱ دیدگاه »

 1. خطاب به شخص «گنمام» شجاع ، پر شهامت!
  شما که غیر حرف روسها، حرف هیچ کس دیگر را قبول نداری، این اظهارات از پارلمان روسيه چی؟ این ها هم همگی بخشی از «جنگ روانی است»؟
  حد اقل رئيس کميته روابط خارجی پارلمان روسيه اینقدر صداقت دارد و عقلش میرسد که اظهار کند: «ايران سناريوهای نظامی را دست کم می گيرد و با اين اقدام، همان اشتباه عراق را تکرار می کند. ايران به طور کامل، تهديد نظامی عليه خود را جدی نمی گيرد.»
  http://www.roshangari.net/as/sitedata/20120408132747/20120408132747.html
  از یک سیاست مدار روس انتظار نمیرود که به جزئیات زدگی روزمره در ایران وارد باشد، اما شما که خود را چپ و ضد امپریالیست و …میدانید چگونه میتونید از یاد ببرید که جمهوری اسلامی با سرکوب و نژاد پرستی سیستماتیک علیه اقلیتهای ملی در ایران بزرگترین و اساسی ترین خطر در حفظ تمامیت ارضی کشور است؟
  حالا بعد از ۳۳ سال تجربه با جمهوری جهنمی، تجربه جنگ ایران و عراق (و اینکه چگونه آخوندها حاضر بودند خاک کشور از دست بره، ولی موفقیتی به نام بنی صدر به جا ننشیند)، و مشاهده روزانه این واقعیت که حاکمان جمهوری جهنمی چگونه روز به روز ایران را به مرز جنگ و درگیری و تجزیه کشور میکشانند، تمامی این تجارب تلخ تاریخی و روزمره نادیده گرفته میشود.
  اما درس اخلاق از سوی لومپن ترین، فاسد ترین، و متحجر ترین جریان سیاسی در ایران با احترام برگزار میشود.
  حزب ارتش ندارد و نخواهد داشت، بازوی مسلح خلق کرد ایران نیروی پشمرگه است، با بنیان گذرانی نظیر فواد سلطانی ، رزمندگانی مانند «گردان شوان» و سنت مبارزه مسلحانه توده ای که در طی ۳۳ سال گذشته همواره و همیشه مشت محکمی بوده است بر دهان جمهوری جهنمی اسلام و یارانش.نوش جان.

  لایک

 2. رفیق نیوشا این تهمت و افترا است و دروغ است
  ما هیچ نظری را حذف نکردیم ما هم مثل هر انسان دیگری شب می خوابیم و صبح مطالب را منتشر می کنیم یا فکر می کنید ما تا صبح منتظریم نظرات شما را در هر لحظه منتشر کنیم؟
  بهر حال شما رفتارتان یشدت ضد اخلاقی است

  لایک

 3. سانسور در «مجله هفته»
  چرا پاسخ این جانب را سانسور کردید؟
  برای اطلاع عمومی آن پاسخ را در اینجا دوباره می آورم.
  —————————–
  ۱) شخصیت ضعیف از آن افرادی است که خود به یک پرسش ساده نمیتوانند پاسخ دهند و مجبور به دست و دامن شدن از افراد دیگر در طفره رفتن از پرسش میباشند.
  ۲) این واقعیت که مطالب و صفحهای “مجله هفته” هر خواننده بی غرضی را به یاد ادبیات خط امامی حزب توده میندازد، قضاوت و سنجشی است که مطمئنم بیش از یک بار شنیده اید و خواهید شنید.
  ۳) چگونه است که یک پرسش ساده از سوی شما “توطئه” آنهم توطئه ای “مجیدی” نام میگیرد.
  ۴) خیانتهای تاریخی حزب توده عیان تر از آن است که نیازی به توضیح داشته باشد.
  ۵) آیا همان حزب خائن نبود که جنبش کردستان را دست نشانده آمریکا میخواند، دقیقا همان کاری که شما دارید در اینجا انجام میدهید.
  ۶) حد اقل، حد اقل جنبش انقلابی کردستان بیش از سه دهه سنت مبارزه مسلحانه توده ای علیه جمهوری اسلامی را دارد. شما و حزب توده چه سنتی دارید به جز خوش رقصی برای امام؟ و ادامه همان سنت ناشریف ، منتهی اینبار در پوششی دیگر.
  ۷) شما که چنین ادعای “صداقت” دارید چرا صورت اساسی و گوهر واقعی حزب توده ای خویش را علنی نمیکنید؟ چون به خوبی واقف هستید چنین اعترافی چه عواقبی در بر خواهد داشت.
  نیوشا ازلی

  لایک

 4. مسولین «مجله هفته»، سیاست نشر و درج مطالب در سایت شما بنا بر گفته خود شما شامل نکات زیر میباشد:
  » نظر شما اگر توهین یا فحاشی و یا تبلیغات نباشد پس از بررسی منتشر خواهد شد»
  نوشته ای از سوی نادر هیچ چیز نیست جز توهین، فحاشی و ناسزا در مورد یک جنبش اصیل در ایران، سوای اینکه نادر نویسنده قبلی (نیوشا) را نیز با من اشتباه میگیرد ( تو گویی فقط دو نفر در کل ایران از سوابق و «خدمات» حزب توده آگاهند).
  خواهشمند است دلیل این قصور از موازین خود را توجیح نمایید.
  در غیر این صورت بر همگان مسلم خواهد شد که ما در»مزرعه حیوانات» جورج ارول میباشیم، جایی که همگی حقوق متساوی دارند، منتها بعضی (رفقای عزیز خط امام) بیش از بقیه.
  با احترام مجید

  لایک

 5. زمانی ملا مصطفی بارزانی گفت: «من بخاطر خلق کرد با شیطان هم همدست می شوم…» و در پی آن، به آغوش اسرائیل پناه برد و همین مسعود بارزانی در همان اسرائیل تعلیم و تربیت یافت که از سال 2003 «رهبری» کردستان در واقع اسرائیل را بر عهده دارد. جناب عبدالله مهتدی نیز در تبعیت از برادرش، به هر دری سر می زند تا خود نیز سوار بر تانکهای آمریکائی- اسرائیل نوید «آزادی» به کردستان ایران بیاورد و آن را هم به کردستان آمریکا تبدیل کند. بوی کباب مشام این هموطنان ما را بد جوری تحریک کرده. به همین سبب، وقتی که تجاوز جمعی سربازان آمریکائی به زنان را بعینه نشانشان می دهی، فورا می پرند به سر حزب توده ایران. آخه، مرد حسابی! گیریم که حزب توده چنین و چنان بود، این موضوع چه ربطی به موضوع «یک سوزن بخود، بعد یک جوالدوز به دیگران» دارد؟ می ترسی مانع از تبدیل کردستان ایران به کردستان آمریکا شود؟

  لایک

 6. ۱) شخصیت ضعیف از آن افرادی است که خود به یک پرسش ساده نمیتوانند پاسخ دهند و مجبور به دست و دامن شدن از افراد دیگر در طفره رفتن از پرسش میباشند.
  ۲) این واقعیت که مطالب و صفحهای «مجله هفته» هر خواننده بی غرضی را به یاد ادبیات خط امامی حزب توده میندازد، قضاوت و سنجشی است که مطمئنم بیش از یک بار شنیده اید و خواهید شنید.
  ۳) چگونه است که یک پرسش ساده از سوی شما «توطئه» آنهم توطئه ای «مجیدی» نام میگیرد.
  ۴) خیانتهای تاریخی حزب توده عیان تر از آن است که نیازی به توضیح داشته باشد.
  ۵) آیا همان حزب خائن نبود که جنبش کردستان را دست نشانده آمریکا میخواند، دقیقا همان کاری که شما دارید در اینجا انجام میدهید.
  ۶) حد اقل، حد اقل جنبش انقلابی کردستان بیش از سه دهه سنت مبارزه مسلحانه توده ای علیه جمهوری اسلامی را دارد. شما و حزب توده چه سنتی دارید به جز خوش رقصی برای امام؟ و ادامه همان سنت ناشریف ، منتهی اینبار در پوششی دیگر.
  ۷) شما که چنین ادعای «صداقت» دارید چرا صورت اساسی و گوهر واقعی حزب توده ای خویش را علنی نمیکنید؟ چون به خوبی واقف هستید چنین اعترافی چه عواقبی در بر خواهد داشت.
  نیوشا ازلی

  لایک

 7. مجید عزیز خیلی شخصیت ضعیفی داری چرا به اسم حقیقی ات دست به توطئه نمی زنی، خجالت می کشی؟ بهر حال منظورت چیه؟ چرا هر وقت مطلبی بر علیه امپریالیسم و آمریکا پیش می آید سر و کله ارتش علیزاده و بارزانی پیدا می شود و اسم دارو دسته حزب توده را به میان می کشد؟ چرا نمی نویسی رهبرت علیزاده وقتی به همراه عبدالله مهتدی و پا اندازی جلال طالبانی به دیدار سفیر آمریکا در عراق رفته بود چه مذاکراتی داشتند؟ آره حزب توده لومپن پرولتاریا بوده، هر چی تو خواستی بوده؟ اما تو و حزب کمونیست ات چی هستید؟ زیر پرچم بارزانی و با حق الزحمه دریافتی و تلویزیون ماهواره ای ات چه گلی به سر چپ ها زده اید؟

  لایک

 8. آیا رهبری حزب توده که زیر خط امام سینه میزد و افتخار میکرد به » توده ای هستم و همراه امام، ماندنی هستم و ایامم به کام» * جزو » لومپن پرولتاریا» حساب میشود یا نه؟ چرا؟
  ———————
  * این شاهکار ادبی تک بیتی بود که کیانوری دو روز پس ازحمله به حزب خویش، هنوز در نوکری امام عزیزش میخواند.

  لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: