سياسی

روسیه در خصوص اوضاع منطقه خاورمیانه اعلام نگرانی کرد


مترجم خبر: ا. م. شیری

۱۸ اسفند ۱۳۹۰

ویتالی چورکین، نماینده دائمی فدراسیون روسیه در سازمان بین المللی، روز چهارشنبه در  جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرد: مسکو  خبرهای مربوط به آموزش شرکت کنندگان درگیریهای مسلحانه ضد دولت سوریه در خاک لیبی را با نگرانی دنبال می کند.

بگزارش «ریا نووستی»، روز گذشته در پشت درهای بسته، جلسه بررسی طرح قطعنامه جدید پیشنهادی ایالات متحده آمریکا راجع به اوضاع سوریه با شرکت ۵ عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد و نماینده مراکش برگزار شد.

ویتالی چورکین، نماینده دائمی فدراسیون روسیه در سازمان ملل متحد گفت: «خبرهای رسیده حاکی از آن است که در خاک لیبی و با پشتیبانی دولت این کشور، مرکز مخصوصی برای آموزش باصطلاح انقلابیون سوریه تأسیس شده است و آموزش دیدگان این مرکز برای انجام عملیات نظامی برعلیه دولت قانونی به سوریه اعزام می شوند. این اقدام بر هیچیک از موازین بین المللی منطبق نیست. چنین اقداماتی تلاشها برای برقراری ثبات در منطقه خاورمیانه را مختل می سازد».

وی در ادامه سخنانش گفت: «با در نظر گرفتن اینکه القاعده در اراضی سوریه فعالیت می کند، این سؤال پیش می آید که: آیا صدور تروریسم جایگزین صدور انقلاب نمی شود؟»

در این جلسه همچنین روسیه و چین ناتو را مسئول قتل شهروندان غیرنظامی لیبی در جریان عملیات غرب برعلیه نیروهای قذافی دانسته و خواستار تحقیقات تکمیلی در خصوص عملیات پیمان ناتو در لیبی شدند.

پی نوشت مترجم:

تجزیه لیبی که در همان اوایل حمله القاعده و ناتو پیش بینی می شد، به مرحله آغازین تجزیه خود وارد گردید. بگزارش خبرگزاریها، دیروز، ۱۶ اسفند، منطقه کرنیکا بمرکزیت بنغازی و امروز، ۱۷ اسفند، منطقه میسوراتی در لیبی، استقلال نسبی خود را اعلام کردند. این، نتیجه همان «انقلاب» کشورهای پادشاهی و جمهوری عضو پیمان جنگی ناتو، عربستان سعودی، قطر و دیگر دولتهای مرتجع منطقه خاورمیانه در لیبی است که هیئت سیاسی- اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) «پیروزی» آن را به «مردم لیبی شاد باش» گفت!(*)

اینک که تلاشهای بی وقفه برای تکرار فاجعه لیبی در سوریه در جریان است، ترکیه و قطر نیز حاضرند نیرو به سوریه اعزام نمایند و حتی قطر مخارج همه عملیات برعلیه دولت سوریه را تقبل کرده، گمان می رود که در صورت به بار نشستن این تلاشهای خبیثانه، هئیت سیاسی- اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) بمناسبت این «پیروزی» نیز به «مردم سوریه»، بعبارت درست تر، به الحاج و راسموسن، فرماندهان سازمانهای القاعده و ناتو پیام شادباش خواهد فرستاد.

این ضرب المثل دعاگونه ایرانی چه بجاست: «خدایا! ما را از دوستان حفظ کن، از عهده دشمنان خودمان برمی آئیم»!

(*)http://www.kar-online.com/wp/21960

 

http://www.ntv.ru/novosti/276713/

8 марта 2012