سرتیتر

ده دستورالعمل برای حمایت از جنبش تسخیر وال استریت

ده دستورالعمل برای حمایت از جنبش تسخیر وال استریت

فصل آخر کتاب » این همه چیز را تغییر میدهد» مجله «یس»

سارا ون گیلدر

بر گردان: مهران میراسد

چگونه میتوانید در قدرتمند ساختن جنبش تسخیرمشارکت کنید؟ در اینجا به چند مورد برای شروع کار اشاره میشود.

  1. 1.     در اولین محل تجمع نزدیک به خود حاظر شوید.

به سایت  (occupytogether.org)مراجعه کنید و نزدیکترین محل تجمع را پیدا کنید و ببینید که اگر صفحه فیس بوک دارند. یک چادر یا یک تیکه برزنت برای سرپناه بیاورید.یا فقط بیایید و با مردم صحبت کنیدͺ در مجمع عمومی شرکت کنیدͺ یک پلاکارد در دست بگیریدͺ یا در سرویس غذا شرکت کنید.

  1. یا اینکه خود برای برپایی یک تجمع اقدام کنید.

دوستان وآشنایانتان را جمع کنید. بسوی مردمی که باهم کار نمیکنید دست دراز کنید و به این ترتیب بهتر میتوانید 99% را نمایندگی کنید. باهم راجع به آنچه که میخواهید تسخیر کنید و دلایل آن صحبت کنید.

  1. از تسخیر کنندگان حمایت کنید.

اکثر سایتها نیاز به غذاͺ لباس گرمͺ پتوͺ برزنتͺ کیسه خوابͺوسایل ارتباطی، و پول دارند. برای به روز کردن اطلاعات و دانستنی های خود با نزدیکترین تجمع محل سکونت خود تماس بگیرید یا از توییتر زیر پیدا این محل را پیدا کنید .

(#needssoftheoccupiers)

  1. در بحثها و نشست ها شرکت فعال نمایید.

اغلب مجامع تسخیر، کارگاههای آموزشی دارند و در باره مسایل مبرم دوران تبادل افکار میکنند. در مباحث شرکت کنید. نسخه های کتاب، مجله «یس» یا دیگر مطالب را با خود بهمراه بیاورید و به اشتراک بگذارید.به دیدگاههایی که برایتان تازه است گوش دهیدͺ و دیدگاههای خود را بیان کنید.

  1. گزارش ویا حکایت خود را درمیان بگذارید.

گزارش خود را به عنوان عضوی از 99% از طریق فیس بوک، توییتر، وبلاگ، یا از طریق نامه به سر دبیر»یس» در اختیار عموم بگذارید. اجتماع وتبادل دیدگاهها ما را قدرتمند میسازد.

  1. خودتان یک رسانه باشید.

وسایلی از قبیل دوربین های ویدئویی، تلفن همراه دوربین دار، یا رایانه همراه خودتان بیاورید واز تجمع گزارش تهیه کنید. بعد انسانی تظاهرات را برجسته نمایید. چهره آنهایی را که درگیرند به نمایش بگذارید.

  1. نامی به مفهوم این لحظه بدهید.

چه چیزی دنیا را برای 99% ای ها بهتر خواهد ساخت.در مورد مهمترین مسایل از نظر خودتان بحث کنید. عبارت «من هم 99% ی هستم» را از دید خود توضیح دهید.

  1. بر این امر که مقامات با تسخیر کنندگان با احترام برخورد کنند اصرار بورزید.

اخراج تسخیر کنندگان از پارک زوکاتی وال استریت با مقاومت گسترده توده ای مواجه شد. پس از اعتراض های گسترده عمومی شهردار اوکلند مجبور شد به خاطرحمله وحشیانه پلیس به سرباز جانباز جنگ عراق که به او صدمه وارد کرد، عذرخواهی کند. دیگر تسخیر کنندگان هم نیاز به حمایت دارندͺ از مقامات محلی مصرانه بخواهید به حقوق مجامع 99% ای ها احترام بگذارند.

  1. تکنیکهای ضد خشونت را بیاموزید و بیاموزانید.

خشونت میتواند آسیب وحشتناکی به جنبش وارد سازد. بیاموزید که چگونه می توان با اخلاص و پایداری خشونت را متوقف ساخت. و بیاموزانید آنچه که خود میدانید.

  1. انعطاف پذیر باشید.

این جنبش باید برای مدت طولانی دوام بیاورد. هرگز دلسرد نشوید. درخواست برای جامعه ای که درخدمت 99% باشد ازبین رفتنی نیست. به تحول جنبش کمک کنید.

 

غول از شیشه بیرون آمده است. دیگر مردم این را تحمل نمیکنند که انتقال قدرت وثروت بطور سیستماتیک از 99% به سوی 1% صورت پذیرد. در این جنبش فوق العاده، جنبش بی رهبری، هریک از افراد 99% که در آن مشارکت میکند به شکل گیری تاریخ کمک کرده است.